Разделы сайта
Главные новости
В Одесской области около 100 населенных пунктов остались без света

Измаил по-прежнему без воды, тепла и света: ждут четыре генератора из Одессы

Населенные пункты Килийского района Одесской области остались без света.

Центральный автовокзал Одессы отменил рейсы на Измаил и Рени.

Одесская область: нет света, воды и теплаНаселенные пункты Килийского района Одесской области остались без света

Подробнее: http://volnatv.com/novosti/region/11084-naselennye-punkty-kiliyskogo-rayona-odesskoy-oblasti-ostalis-bez-sveta.html

ШАНОВНИЙ ШУКАЧУ РОБОТИ!!!
ШАНОВНИЙ ШУКАЧУ РОБОТИ!!!

Skype-співбесіда.

Як пройти співбесіду по скайпу успішно — поради, які працюють
Як і будь-якого іншого співбесіди, до онлайн-інтерв’ю необхідно ретельно підготуватися, враховуючи певні правила:
- Скайп-інтерв’ю повинно бути узгоджено заздалегідь, щоб у Вас був час до нього підготуватися. Якщо Вам пропонують поспілкуватися по вакансії негайно і без підготовки — від цього інтерв’ю краще відмовитися, воно у будь-якому випадку буде не на Вашу користь.
- Після домовленості про час інтерв’ю з роботодавцем займіться організацією технічних основВашого майбутнього інтерв’ю. Якщо Ви не користувалися Skype раніше, скачайте програму на комп’ютер і увійдіть в ній, виберіть фото для аватара. Варто помітити, що Ваш логін повинен бути по-діловому коротким, серйозним і адекватним — імена типу pupsik, зайченя, дикий_фуфтик не підійдуть.
- Додайте в свій список контакт роботодавця заздалегідь.
- Незадовго до онлайн-інтерв’ю рекомендуємо ще раз перевірити якість зв’язку, зателефонувавши кому-небудь з друзів по скайпу.
- Ретельно виберіть одяг для співбесіди. Ведення розмови з дому зовсім не означає, що перед камерою Ви можете з’явитися в футболці з фривольним малюнком або старенькому джемпері. Вашу зібраність навіть при скайп-інтерв’ю, по діловому стилю одягу і зачіски, роботодавець оцінить позитивно, що буде Вам плюсом при прийомі на роботу. Читайте також: Правила дрес-коду для ділової жінки.
- Одягаючись на онлайн-співбесіда, не забувайте, що Ви можете опинитися в смішній ситуації, якщо раптом впаде камера або Вам раптом необхідно буде стати за потрібними документами, а Ви — в суворій блузці і жакеті, в поєднанні з шортами або домашніми «трениками».
- Ретельно підготуйте приміщення до скайп-інтерв’ю. Світло не повинен бути занадто сильним-за Вашої спини, інакше співрозмовник побачить на екрані лише Ваш темний силует. Подбайте, щоб лампа на столі або світло з вікна добре висвітлювали Ваше обличчя.
- На задньому фоні не повинно бути миготять дітей або домашніх тварин, недбало кинутих на диван речей, стіл з брудним посудом і т. д. Буде краще, якщо Ви розташуєтеся на тлі однієї з стін (бажано — без килима), щоб зайві речі не з’являлися в картинці на моніторі роботодавця.
- Всіх близьких варто попередити про час Вашого онлайн-співбесіди, запропонувавши їм погуляти в цей період на вулиці або посидіти в іншій кімнаті, щільно закривши двері.
- На час співбесіди вимкніть дверний дзвінок, мобільний і міський телефони, вимкніть радіо і телевізор.
- Все, що може знадобитися для співбесіди, у Вас має бути поруч. Покладіть біля комп’ютера всі свої документи, сертифікати, дипломи, роздруковані резюме і рекомендації. Приготуйте ручку та блокнот для необхідних записів під час інтерв’ю.
- Якщо Ви дуже сильно хвилюєтеся, перед співбесідою накидайте собі ті питання, які хочете задати роботодавцю, щоб не забути їх. Помістіть перед собою також всю необхідну інформацію, написану на папері, якщо не сподіваєтеся на свою пам’ять: дати закінчення навчальних закладів, спеціальність і назви Вузів, дати проходження спеціалізацій і т. д.
- Якщо під час інтерв’ю по скайп дзвінок раптом перервався, то, згідно з правилами ділового етикету, передзвонити повинен той, хто дзвонив.
- Спробуйте заздалегідь потренуватися свою промову. На скайп-співбесіді намагайтеся говорити рівно, правильно. Іноді роботодавці воліють зробити відеозапис інтерв’ю по скайпу, щоб потім ще раз переглянути вже з іншими співробітниками компанії, тому треба максимально уникати у своїй промові застережень, заминок, жаргонних або просторічних слів, а також неформального стилю спілкування.
Сподіваємось, що наші рекомендації були для Вас корисними, і Ви успішно пройшли співбесіду та отримали роботу, якщо ж ні – зверніться до Ренійського районного центру зайнятостіості, наші фахівці допоможуть у виборі вакансії.
Наша адреса: м.Рені, вул. Соборна, 78/А.
Умови призначення пенсії за віком з 1 січня 2018 року

Умови призначення пенсії за віком з 1 січня 2018 року

ФГИ готовит предприятия к приватизации

Фонд государственного имущества (ФГИ) утвердил перечень объектов, по которым в 2018 году должна начаться подготовка к приватизации. Об этом сообщил и.о. председателя ФГИ Виталий Трубаров.

«Это около 200 предприятий из разных отраслей: транспортные, химические, машиностроительные, сельскохозяйственные, угольные и другие.
День відкритих дверей у Рені
День відкритих дверей у Рені


Вже доброю традицією стає проведення Днів відкритих дверей у роботодавців. Днями безробітних Ренійського району запросила до себе фізична особа – підприємець Кудрєва Людмила Веніаминівна, що давно і успішно співпрацює з Ренійським районним центром зайнятості.
Власну справу Людмила Веніаминівна розпочала ще в 2004 році, то ж на ринку праці вона знаходиться майже 14 років. Основний вид діяльності – роздрібна торгівля білизною, різноманітними миючими засобами. Її магазин добре знають і в місті, і в районі.
Людмила Веніаминівна ознайомила присутніх з організацію роботи підприємства, розповіла про широкий асортимент товару, графік та умови праці. Окремо зупинилась на вимогах до претендентів на робочі місця. Також продемонструвала безробітним, як потрібно обслуговувати покупців в магазині.
Відвідувачі заходу висловили задоволення умовами праці та відношенням роботодавця до найманих працівників Захід відвідало 6 безробітних , а одній безробітній підприємець запропонувала більш детально ознайомитись з роботою безпосередньо на робочому місці.
Заступник начальника відділу
надання соцпослуг Ренійського РЦЗ Туренко Л.М.
16.01.2018
Для тих, хто бажає безкоштовно отримати професію за направленням служби зайнятості
До уваги шукачів роботи!

Ренійський районний центр зайнятості запрошує на навчання до Одеського центру професійно-технічної освіти державної службизайнятості.
На потужній, сучасній навчально-матеріальній базі Ви зможете отримати нову професію безкоштовно.
Комплекс будівель Державного навчального закладу «Одеський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості», розташований за адресою вул. Іцхака Рабіна 18-а.
Для проживання безробітних, які приїжджають на навчання з інших міст і регіонів надається безкоштовно гуртожиток.
В навчальних кабінетах та лабораторіях розміщені інтерактивні дошки, комп’ютерна техніка, сучасні електронні засоби навчання.
Наявна матеріально-технічна база дозволяє проводити підготовку та перепідготовку з великої кількості професій, що користуються попитом на ринку праці.
Інформуємо Вас, що в січні місяці 2018 року відбудеться навчання груп за наступними професіями:


Контролер-касир, 2 розряд - 01.02.2018
Кондитер, 3 розряд - 17.01.2018
Оператор верстатів з програмним керуванням, 2 розряд - 22.01.2018
Педикюрник, 2 розряд - 23.01.2018
Манікюрник, 2 розряд (ІІ клас) - 24.01.2018
Кухар, 3 розряд - 26.01.2018
Штукатур, 2-3 розряд - 29.01.2018
Продавець продовольчих товарів, 3 розряд - 30.01.2018
Лицювальник-плиточник, 2 розряд - 30.01.2018
Електромонтажник з освітлення та освітлювальних мереж, 2-3р - 31.01.2018
Слюсар-сантехнік, 2-3 розряд - 31.01.2018

Якщо Вас зацікавила інформація запрошуємо до Ренійського районного центру зайнятості за адресою: м.Рені, вул.Соборна, 78/А.
На пороге неуправляемого хаоса
 О формировании госпитальных округов как основе создания единого медицинского пространства области сегодня говорят много. Правда, мало кто имеет четкое представление о том, какой населенный пункт в каком госпитальном округе окажется, какие лечебные учреждения, с какими направлениями деятельности там останутся.
Знаменитая Орловка: 90-е возвращаются?..
Ровно в полночь с 5 на 6 января в селе Орловка Ренийского района неожиданно прозвучали выстрелы.
Створення нових робочих місць – підтримка роботодавця
Створення нових робочих місць – підтримка роботодавця

Роботодавці завжди були та залишаються незмінним клієнтами служби зайнятості, які створюють нові робочі місця та зберігають існуючі в непростих реаліях сьогодення. Уже досить значна кількість суб’єктів господарювання Ренійського району оцінили переваги у співпраці зі службою зайнятості та стали її постійними клієнтами та надійними соціальними партнерами. Тому фахівці Ренійського РЦЗ особливу увагу приділяють налагодженню партнерських стосунків із новоствореними роботодавцями щодо надання посильної допомоги в укомплектуванні вільних та новостворених робочих місць.
Серед чималої кількості послуг, в Ренійському районному центрі зайнятості дієво реалізовується послуга з компенсації єдиного внеску роботодавцям, що працевлаштовують соціально незахищених громадян на новостворені робочі місця та які проводять свою діяльність в пріоритетних галузях економіки та укомплектовують нові робочі місця особами із числа безробітних, що перебувають на обліку в центрі зайнятості.
Так, з моменту реалізації норм статей 26 та 27 Закону України «Про зайнятість населення» свої правом на компенсацію єдиного внеску скористалися уже 32 роботодавці міста Рені та Ренійського району, що працевлаштували 50 безробітних.
Співпраця з роботодавцями в цьому напрямку продовжується і зараз, в новому 2018 році, адже надання фінансової підтримки є вагомим стимулом створення нових робочих місць. Днями до Ренійського РЦЗ звернулось керівництво ОСББ «Вознесенська-75» із заявою на компенсацію єдиного внеску. В грудні 2017 року сюди було працевлаштовано безробітну Дьяченко Людмилу Георгіївну, яка перебувала на обліку в центрі зайнятості та відносилась до квотної категорії. Тож початок положено.


Заступник начальника відділу
надання соцпослуг Туренко Л.М.

15.01.2018 року
На спасение экосистемы Придунайских озер в областной казне на 2018 год заложена сумма 29,5 млн гривен
На мероприятия по повышению уровня воды в системе Придунайских озер и улучшению ситуации с водоснабжением жителей г. Болграда, на расчистку заиленных русел рек Татарбунарского и Измаильского районов в областном бюджете на этот год предусмотрена сумма 29 млн 500 тыс. гривен. Об этом сообщает пресс-служба областного совета.
Как сделать бетонное перекрытие?
Перекрытие можно сделать из бетонных плит перекрытия или заливкой цементного раствора в ограниченный объем заданной формы. Выполнить эту работу может как сам строитель, так и сторонняя организация. Однако процессу изготовления обязательно предшествует этап проектирования, в ходе которого выполняются все необходимые расчеты, в том числе и расчет необходимого количества используемых материалов.
Объездная дорога вокруг Рени с высоты птичьего полета

Облавтодор обнародовал видеоролик:

Объездная дорога вокруг Рени с высоты птичьего полета

Нависшая угроза кори

Новости о заболеваемости корью в Одесской области — как сводки с фронтов. Ситуация с каждым днем усугубляется — количество заболевших растет, есть летальные случаи. Больше тысячи случаев госпитализации, пятеро человек умерло. Накануне новогодних праздников в Одессе даже пришлось открыть 2 детских отделения, ведь в больницах лежат больше ста больных этим недугом.

Одесситы требуют от Порошенко объявления эпидемии кори и введения карантина

ПРАВДА

РЕНИЙСКИЙ ПИСАТЕЛЬ ВЛ.БУШНЯК ВСТРЕТИЛСЯ С ЛИЦЕИСТАМИ

09.01.2018г. на встрече с лицеистами Владимир Степанович коротко рассказал о своём литературном творчестве. Его роман «Стамбульский зазывала» получил премию Союза писателей России и Союза писателей Украины ...

ДЕТИ – ЭТО НАШЕ ПРОШЛОЕ

ОБЛАСТНАЯ ПРОГРАММА обеспечения жильём детей сирот вернулась в Рени

АМПУ планирует создать два новых филиала

...создание Дунайского филиала, который объединит Ренийский, Усть-Дунайский и Измаильский филиалы...

Співпраця з роботодавцями та соціальними партнерами
Співпраця з роботодавцями та соціальними партнерами

Почався новий 2018 рік. А перед фахівцями Ренійського РЦЗ уже стоять нові цілі та завдання з надання послуг населенню, в першу чергу – з працевлаштування безробітних та шукачів роботи. Для виконання цих завдань необхідно продовжувати налагодження партнерських стосунків з роботодавцями.
Тому, з метою розширення шляхів подальшої співпраці з роботодавцями і соціальними партнерами, а також інформування роботодавців про послуги, що надає служба зайнятості, 11 січня в Ренійському районному центрі зайнятості відбувся семінар для роботодавців. У семінарі взяли участь керівники та бухгалтери ПОУ міста та району, соціальні партнери.
Ключові питання заходу –це підведення підсумків діяльності центру зайнятості в 2017 році, визначення пріоритетів на новий 2018 рік, оцінка локального ринку праці. Особливу увагу присутніх було привернуто на підвищення результативності співпраці з роботодавцями, адже саме роботодавець є найбільшим споживачем послуг, що надаються центром зайнятості, він є замовником на робочу силу та її одержувачем. В діяльності центру зайнятості взаємодія з роботодавцями являється пріоритетним напрямком, і йому приділяється максимальна увага.
Ще одне важливе питання, що було висвітлено під час семінару - працевлаштування громадян, що потребують додаткових соціальних гарантій та подання роботодавцями до центру зайнятості щорічної інформації про зайнятість та працевлаштування осіб, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню.
Всі присутні взяли активну участь в обговоренні, отримали вичерпні відповіді на поставлені запитання та дійшли висновку, що лише тісна співпраця з роботодавцями, встановлення партнерських стосунків, які основані на врахуванні інтересів роботодавця, дадуть змогу покращити якість надання соціальних послуг.


11.01.2018 року
Заступник начальника відділу
надання соцпослуг Туренко Л.М.
Причинами “голоду” на ринку праці у 2018 році
Причинами “голоду” на ринку праці у 2018 році буде навіть не стільки трудова міграція, скільки відсутність кваліфікованої робочої сили, через брак освіти, а також низькі зарплати.

Про це у коментарі повідомив заступник голови Державної служби зайнятості Сергій Кравченко.

“На сьогодні взагалі є велика проблема з підбором кадрів, яку відчувають практично всі підприємства. І це пов’язано не лише з трудовою міграцією (обсяги якої передбачити не можливо), але і з тим, що професійно-технічні училища сьогодні не навчають або не можуть навчати студентів працювати на тому чи іншому обладнанні. Кадрові проблеми також пов’язані з рівнем заробітних плат”, — зазначив Кравченко.

При цьому, за його словами, зупинити трудову міграцію може збільшення заробітної плати за умови, що інфляція зростати не буде.

Як додав Кравченко, на сьогодні, велика кількість підприємств, які скаржаться на трудову міграцію та кадровий голод, насправді, не хочуть платити достойну заробітну плату своїм працівникам, яка б дозволяла людям працювати набагато краще та не думати про те, щоб кудись поїхати.

“Є підприємства, які мають постійні проблеми з персоналом. Причинами цих проблем є те, що вони платять людям мінімалку, а інше — обіцяють доплачувати в конверті, проте обманюють працівників і платять менші суми. Тому люди звільняються, вони вимушені шукати кращої долі й кудись їхати. Але є роботодавці, у яких сталий колектив, і люди звільняються переважно через сімейні обставини. Тому, підприємцям задля залучення та утримання працівників, варто, насамперед, забезпечити достойний рівень заробітної плати та комфортні умови праці, адже з цим в Україні також є проблеми”, — підкреслив заступник голови служби зайнятості.

Крім того, він додав, що кадрові проблеми наразі переживають не лише українські підприємці, аналогічна ситуація також спостерігається у Європі, Китаї, зокрема, бракує саме кваліфікованих працівників.

Джерело:https://news.finance.ua/…/u-sluzhbi-zajnyatosti-nazvaly-pry…
IT-майбутнє України
Данилюк спрогнозував велике IT-майбутнє України
Україна може стати одним з основних IT-центрів Європи та навіть світу. Про це написав у Facebook міністр фінансів України Олександр Данилюк.

“Наша країна має всі шанси стати одним з основних IT-центрів в Європі та, можливо, у світі. У нас є чудові стартапи, розвинена інфраструктура, висококваліфіковані фахівці та уряд, який розуміє необхідність створення кращих умов для бізнесу та готовий працювати над цим”, — зазначив він, коментуючи відкриття українського павільйону на одній з найбільших світових технологічних виставок в Лас-Вегасі Consumer Electronics Show.

Данилюк порадів тому, що інноваційні українські компанії розвиваються відповідно до основних міжнародних трендів (штучний інтелект, віртуальна реальність, дрони тощо).

“Я вірю в ринок, приватну ініціативу, креативність і кропітку роботу. Саме це дозволило українським стартапам потрапити на цю виставку”, — додав міністр.

Як уточнив очільник Мінфіну, прогнози щодо розвитку ІТ-сектора в світі вражають: розмір світового IT ринку в 2018 році досягне 3,7 трильйонів доларів, що на 4,3% більше, ніж у 2017 році (3,5 трильйони доларів).

“Країна, яка прагне до сучасної, диверсифікованої та стійкої економіки, має будувати її на основі інноваційних технологій”, — підкреслив міністр фінансів.

За матеріалами УНН
САД показала, на какой стадии находится строительство объездной дороги вокруг Рени
Строительство автомобильной дороги общего пользования «Обход города Рени» будет завершено в 2018 году. Об этом сообщает пресс-центр Службы автомобильных дорог Одесской области.
СРОЧНО ВАКАНСІЯ
ШАНОВНІ ШУКАЧІ РОБОТИ!!!

Державному підприємству "Ренійський морський торговельний порт" терміново потрібен:

- КРАНІВНИК ПОРТАЛЬНОГО КРАНУ (з документами матроса).

Стабільна оплата праці, соціальний пакет гарантується .
Місце проведення робіт: м .Рені.
За додатковою інформацією звертатись до фахівців Ренійського районного центру зайнятості за адресою:м.Рені, вул. Соборна, 78/А.
Важлива інформація для тих, хто звільняється!
Важлива інформація для тих, хто звільняється!

При звільненні працівника часто виникає ситуація, коли йому не виплачують так званих "розрахункових".

При звільненні з роботи вам потрібно пам'ятати:

- роботодавець, звільняючи працівника, зобов'язаний видати йому належно оформлену трудову книжку і провести з ним розрахунок. Виплата проводиться в день звільнення згідно частини першої статті 47 КЗпП України.
- якщо з вами не розрахувались у день звільнення, ви маєте право звернутись через місяць, чи навіть через рік і вимагати виплати середньої зарплати за весь цей час, який пройшов від дня звільнення. Непроведення з вини власника або уповноваженого ним органу розрахунку з працівником у зазначені строки є підставою для відповідальності, передбаченої статтею 117 Кодексу.
- після ухвалення судового рішення про стягнення заборгованості із заробітної плати роботодавець не звільняється від відповідальності, передбаченої статтею 117 КЗпП України, а саме виплати середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні, тобто за весь період невиплати власником або уповноваженим ним органом належних працівникові при звільненні сумм.
- крім всього зазначеного, ви маєте право вимагати відшкодування моральної шкоди, якої вам завдав роботодавець, залишивши вас без виплачених коштів. Підставою для цього згідно зі статтею 237-1 КЗпП України є факт порушення прав працівника у сфері трудових відносин, який призвів до моральних страждань, втрати нормальних життєвих зв’язків і вимагав від нього додаткових зусиль для організації свого життя.
І запам'ятайте: сама по собі відсутність коштів у роботодавця не виключає його відповідальності.
Джерело: http://znaj.ua/
Шукаєш роботу? Звертайся до фахівців Ренийського районного центру зайнятості м. Рени, вул. Соборна, 78/а. Информація про вільні робочі місця . Вакансії оновлюється щоденно.
Реклама
Авторизация
Погода
Погода в Ренах
Праздники
Кадендарь
«    Январь 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
Архив новостей
Январь 2018 (45)
Декабрь 2017 (87)
Ноябрь 2017 (61)
Октябрь 2017 (47)
Сентябрь 2017 (31)
Август 2017 (41)
Новостной общественный портал города Рени и Ренийского района.
Сайт является площадкой свободной журналистики и не модерируется администрацией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Администрайия не разделяет позицию журналистов и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
Опубликовнные материлы, фотографии, видеосъемки, размещенные на сайте, и являющиеся авторской работой - ЗАПРЕЩЕНО размещать, и использовать на других сайтах и блогах:
Без указания прямой ссылки на источник.
В каких либо других целях, не связанных с темой публикации.
Электронная почта для связи с администрацией сайта:
reniinfo@i.ua
О том, как один олигарх всю Молдову помирил

О том, как один олигарх всю Молдову помирил

"Мамалыга не взрывается!"?
Ну да, вместо этого она превращается в "коктейли Молотова" и горящие автопокрышки.
Майдан по-молдавски или же "революция белых хризантем"?

 

Сторонники ЕАС, ЕС и НАТО, либералы и социалисты, молдаване, русские, румыны, украинцы, гагаузы – кажется впервые с момента обретения независимости, гражданское общество Молдовы выступает как единый народ против общего врага, позабыв о политических и языковых распрях. Пока не ясно, долго ли продержится это «молдавское чудо», но зато точно известно, кого следует за него благодарить: Владимира Плахотнюка.

Именно против этого человека и против системы, что он построил, поднялись десятки тысяч людей под предводительством объединенной оппозиции – еще недавно непримиримых соперников: проевропейской Гражданской платформы «Достоинство и правда» Андрея Нэстасе, проевразийской «Партии социалистов» (ПСРМ) Игоря Додона, «Нашей партии» Ренато Усатого и создаваемой Майей Санду прямо в процессе протеста партии PAS. Объединение выглядит настолько чудесным, что, кажется, и самим лидерам в это сложно поверить. 

А началось все с протестов весной 2015-го, когда на улицы вышла Платформа «Достоинство и Правда» («Demnitate și Adevărul» или, сокращенно, DA). К сентябрю платформовцы уже основали на главной площади города свой палаточный городок. Идея очень понравилась Игорю Додону (ПСРМ) и Ренато Усатому («Наша партия»). Но лидеры не сходились политическими вкусами ни с Платформой, ни между собой. Так что вскоре в центре Кишинева выросло еще 2 отдельных, независимых друг от друга протестных городка. 

Требования у всех троих были общие – досрочные выборы провести, украденный властями год назад миллиард вернуть, виновных наказать. А вот дальнейшие планы – разные. Платформа декларирует такую позицию: «Мы – те, кто привел этих воров к власти. Они порочат саму идею европейского вектора развития. Мы их привели, мы их и уволим. И продолжим европейскую интеграцию Молдовы». ПСРМ выступают за Евразийский Союз и ориентацию на Россию как основного экономического и политического партнера. А вот цель «Нашей партии» Ренато Усатого, как утверждает ее лидер, – Молдова как независимый, самостоятельный игрок, а не «экспериментальная площадка для ЕС, США и России». Но в это пока мало кто верит.  В Молдове не привыкли к геополитически независимым игрокам. В стране мало денег для такого. А значит, каждую партию кто-то кормит. 

Какое-то время городки соревновались между собой – у кого площадь чище, палатки теплее и где кормят вкуснее. Не забывая, впрочем, обновлять плакаты с требованиями.  Менее сознательные граждане продолжали спокойно ходить на работу и похихикивать на тему разрастающихся городков: мол, к лету-2016 весь город в палатках будет, а власти их так и не заметят. Скорее всего, так бы и произошло, если бы Влад Плахотнюк не решил, что хочет кроме «серого» кардинала быть еще и «красным». Богатейший человек Молдовы, сосредоточивший в своих руках практически всю власть, человек, с которым дипмиссии встречались едва ли не чаще, чем с президентом страны, человек, через которого решался любой вопрос в стране, захотел вдруг сесть в кресло премьер-министра. 

И понеслась! Принадлежащая олигарху партия подсуетилась и образовала парламентское большинство, необходимое для выдвижения кандидатуры на место премьера. Кого купили, кого припугнули, а кто и так давно хотел приобщиться к свите. С партии по нитке, собрали большинство. Параллельно запугали Президента – Николаю Тимофти угрожали открыть уголовные дела на членов его семьи. В общем, к сроку все было готово для триумфального восхождения на трон самодержца.

Тут граждане поняли: страну вот-вот отберут, и на сей раз – окончательно. Десятки тысяч вышли на акцию протеста. И произошло, как казалось тогда, чудо: Николае Тимофти не подвел своих сограждан. Впервые за все годы своего президентства он заговорил. И как заговорил! Президент отверг кандидатуру Плахотнюка, указав причиной «неблагонадежность» политика – во время депутатского этапа его биографии (2013 год), Владу Плахотнюку был вынесен вотум недоверия из-за подозрений в участии в коррупционных схемах. Что интересно, в том числе вотум тогда подписали те, кто сегодня всеми силами старался выдвинуть олигарха в премьеры. 

Демократическая Партия и примкнувшие к ней политики повторно выдвинули кандидатуру хозяина – и снова Тимофти ее отверг. Площадь разрывалась криками радости и горячей поддержки Президенту. Весь день с гордостью скандировали: «У нас есть Президент!». Разошлись полные надежд.

Казалось, кризис вот-вот закончится. Отсутствие кандидата, как следствие – досрочные выборы, а там, может быть, даже покарание виновных, лишенных защиты, слетевших наконец со своих высоких постов! И все это – благодаря твердому слову Президента, который не дрогнул, который смог! И благодаря дружественным дипмиссиям стран ЕС и США, которые его горячо поддержали!

И купаться бы Гаранту во всенародной любви и уважении, и быть бы записанным во все учебники новейшей истории золотой краской, однако – пришла разнарядка от западных партнеров: «Плахотнюка пропустить». Разворот на 180 градусов для всех участников спектакля. Плахотнюк умеет договариваться. Все вместе нащупали новую кандидатуру – Павла Филипа, человека из близкого окружения Плахотнюка. И Николае Тимофти послушно подписал все бумаги. 

Голосование за новое правительство прошло с нарушением всех возможных норм – даже не провели обсуждение. За правительство Филипа проголосовало 57 депутатов. Более чем достаточно. В это время народ Молдовы протестовал под стенами Парламента. А узнав решение народных избранников, люди штурмом взяли здание. Депутатов спасали, как могли: выводили переодетыми в полицейскую форму, в окружении конвоя. К счастью, обошлось малыми жертвами: по разным данным, от 11 до 16 человек обратились в ту ночь в больницы с ранениями легкой и средней степени тяжести, без госпитализации. 

Плахотнюк и свита поняли, что действовать нужно быстро, иначе до взрыва можно не успеть. Общественности сообщили, что правительство принесет присягу на следующий день. Взбудораженные люди поверили и разошлись, готовясь утром выйти на протест с новыми силами и помешать заседанию. А новоизбранное правительство «вдруг» изменило свои планы. И принесло присягу под покровом ночи, ровно в полночь. 

На следующий день депутат Игорь Додон попытался оспорить легитимность новоизбранного правительства, однако Конституционный Суд поддержал команду Плахотнюка. Что было, впрочем, абсолютно ожидаемо. Правительство Филипа официально вступило в силу. Обманутый народ снова хлынул на улицы.

И тут случилось второе, на сей раз – настоящее чудо. Впервые за все время протестов лидерами оппозиции было принято решение выступить всем вместе, без партийных флагов. Только флаги Молдовы. По улицам, плечо к плечу, прошлись десятки тысяч молдаван – Платформа ДА, Наша Партия, ПСРМ и граждане, не решившие пока, кому поверить. По разным данным, собралось от 20 до 30 тысяч. Однако протесты снова были проигнорированы властями

О том, как один олигарх всю Молдову помирилТем временем, Плахотнюк окончательно «победил» Запад. Виктория Нуланд, помощник госсекретаря США по делам Европы и Евразии, заехав в Бухарест, сделала заявление: новое правительство она поддерживает, нарушений в его избрании – в упор не видит. И пришлось и Румынии, и послу США в Молдове, и всем функционерам от ЕС окончательно отвернуться от молдавского народа и послушно повторить за Нуланд новую мантру: новому правительству Молдовы – быть.  Это сильно подкосило боевой дух прозападного лагеря оппозиционеров. И немного подняло настроение в лагере пророссийском. Волшебное «Я же говорил!» никто не сказал только из уважения к перемирию. 

Многие зарубежные обозреватели, касаясь сегодня темы Молдовы, используют в разных вариантах одну старую фразу: «Мамалыга не взрывается». Кукурузная каша, действительно, не взрывоопасна. А вот люди очень даже могут потерять терпение, если их довести до предела. Представьте, на что способна доведенная до предела целая страна? Особенно когда люди осознали, что им никто не поможет, да никогда особенно и не хотел помогать. Люди, сплотившиеся в беде и вдруг посреди отчаяния осознавшие, что все в их руках, способны на многое. 

Протесты исчерпали себя. Власти не реагируют на них, и это ясно, как день. Что делать дальше, оппозиция решала на недавнем Гражданском Форуме. Политики, журналисты, политологи и активисты протеста, вне зависимости от языка, геополитических и партийных предпочтений, обсуждали, как идти дальше – революционным путем или эволюционным? Первый предполагает решительные действия, но проводиться должен мирно – через белые хризантемы, ставшие символом протеста с легкой руки одного из лидеров, через акции протеста и заявления в суды. Второй предполагает терпение, еще один шанс для нелигитимного по всем статьям правительства, благодарность в ответ на их подачки – уменьшение цен на газ и бензин и возможное (!) согласие на всенародное избрание следующего президента. Выслушали всех, но путь пока не выбрали. Взяли 4 дня на раздумья. И на разработку «новых форм протеста» - говорят, пеших прогулок всей страной больше не будет. А что будет вместо них?.. 

О том, как один олигарх всю Молдову помирилЗаявление о ситуации в Молдове недавно сделали и эксперты американской частной разведывательно-аналитической компании Stratfor, прозванной в мире «теневым ЦРУ». Согласно их расчетам, после назначения правительства Павла Филипа стабильность в Молдове продлится недолго (а она была?). Причина, по мнению Stratfor — продолжающиеся многотысячные протесты, которые объединили проевропейские и пророссийские силы. Казалось бы, веское замечание. Но в нем есть и очень важный момент – акцент на объединении «проевропейских и пророссийских сил». Именно это «молдавское чудо» заставляет политических аналитиков мира с удивлением обращать свои взгляды к небольшому государству между Днестром и Прутом. И задаваться вопросом – когда (если) эта странная оппозиция «завалит» своего общего врага – в какую сторону она поведет страну? 

 

Дарья Куприянова

 

http://www.reporter.com.ua/articles/9fp383/