Разделы сайта
Главные новости
ПРЕЗУМПЦИЯ НЕВИНОВНОСТИ
СУДЕЙСКО-МИЛИЦЕЙСКИЙ БЕСПРЕДЕЛ В РЕНИ
 О беспределе наших правоохранительных органов, прокуроров и сомнительной честности судей знает практически каждый, но многие, к счастью, только из газет и новостей. А вот семье Дедюхиных из Рени пришлось столкнуться со всеми этими «радостями» жизни на собственном опыте.
Презентація ФОП Каратерзі В.Є.
Напередодні Дня підприємця фахівці Ренійського районного центру зайнятості проведи День відкритих дверей на приватному підприємстві - в магазині „Наталі”, власником якого є фізична особа-підприємець Каратерзі Василь Євгенович. Мета цього заходу – ознайомити безробітних зі специфікою роботи на підприємстві та інформувати їх про можливість здобуття професій, актуальних на даному підприємстві.
Бухгалтер підприємства привітно зустріла безробітних та розповіла про умови роботи в магазині „Наталі” , про асортимент товарів, які реалізуються, про режим роботи магазину, про розмір заробітної плати, соціальні гарантії Також звернула увагу присутніх на те, що професіоналом своєї справи можна стати лише тоді, коли матимеш міцні теоретичні знання та набудеш практичних навиків. І до цього також варто додати бажання працювати, наполегливості, старанності та ввічливого ставлення до покупців.Заступник начальника відділу
надання соцпослуг Ренійського РЦЗ Туренко Л.М.
03.09..2015
Програма малих грандів ПРООН «Підтримка підприємництва серед ВПО та місцевого населення Донецької та Луганської областей
«Програма розвитку ООН запрошує внутрішньо переміщених осіб, які проживають в Дніпропетровській, Запорізькій, Київській, Одеській, Полтавській, Харківській, Луганській та Донецькій областях та місцеве населення Донецької та Луганської областей (з підконтрольних Уряду України територій) взяти участь у конкурсі на здобуття малих грантів для започаткування та/або відновлення підприємницької діяльності. Програму малих грантів для започаткування або відновлення підприємницької діяльності адмініструє благодійний фонд «Творчий центр ТЦК» у партнерстві з благодійним фондом «Горєніє», Всеукраїнською організація зі справ вимушених переселенців.
Мета конкурсу - поліпшити життя внутрішньо переміщених осіб та місцевого населення Донецької та Луганської областей шляхом підтримки підприємницької діяльності та малого бізнесу.
Грантова підтримка надається на започаткування та/чи відновлення, розширення підприємницької діяльності та малого бізнесу. Подані на конкурс бізнес-плани мають демонструвати високий потенціал та довгострокові перспективи отримання прибутку та мати реалістичні ринкові показники, передбачати створення умов для самозайнятості та/або створення додаткових робочих місць, включаючи й для членів сімей.
ТРЕТИЙ МАЙДАН
 ДЕЦЕНТРАЛИЗАЦИЯ УКРАИНЫ
и протест радикалов

 В понедельник 265 депутатов проголосвали за децентрализацию Украины и присвоение Донбассу особого статуса.  
После того, как Верховная Рада приняла в первом чтении изменения в Конституцию Украины, на проходящем перед зданием парламента стихийном митинге начались беспорядки.
ЛИЧНЫЙ КАБИНЕТ

Регистрируйтесь на сайте Одессаоблєнерго. Войдя в  Личный Кабинет можно посмотреть текущее состояние своего счета, произвести оплату и многое другое.

Смотрите видеоинструкцию.

ВИДЕОИНТЕРВЬЮ
ИНТЕРВЬЮ МЭРА г.РЕНИ С. КОЛЕВИЧА АВГУСТ 2015 г.
Ренійський бізнес поповнив Держбюджет на 87 млн. грн.
За січень-серпень 2015 року від платників податків Ренійщини надійшло до Державного бюджету понад 77,5 мільйонів гривень податку на додану вартість. Це на 28 мільйонів гривень або на 56 відсотків більше, ніж за аналогічний період минулого року. Питома вага ПДВ у дохідній частині загального фонду Державного бюджету по Ренійському району склала майже 89 %.
Література рідного краю

28 серпня проходила районна педагогічна конференція. На методоб'єднанні вчителів української літератури центральна районна бібліотека презентувала свої принтерні видання - літературний буклет "Рени в жизни и творчестве Одесских писателей" та бібліографічний список "Литературная палитра  края".
Література рідного краю
Література рідного краю

Література рідного краю

Рени: в новый учебный год - с подарками
Бесспорно, самым важным и запоминающимся этот день стал для тех, кто впервые переступил порог школы.
Україна - це моя Батьківщина
Учні 10 класу ООШ №3 на перший урок в новому навчальному році завітали в центральну районну бібліотеку.
Україна - це моя Батьківщина


Налоговики поздравили детей с Днем знаний
Школьные годы, пожалуй, лучшее время в жизни любого человека, а первое сентября - особенно торжественный день, который волнует всех школьников. Его с нетерпением ждут и взрослые и дети.
Ежегодно 1 сентября начинается новый учебный период.
Анонсы «горячих линий» на сентябрь 2015 г.
Анонсы «горячих линий» на сентябрь 2015 г.
Анонсы семинаров на сентябрь
Вниманию бухгалтеров предприятий и предпринимателей !
Госналогинспекция в Ренийском районе объявляет о проведении семинара на тему: «Обсуждение изменений в Налоговом законодательстве в 2015 году. Система электронного администрирования НДС. ЕСВ. Порядок составления и подачи отчетности, в т.ч. в электронном виде. Сервисы ГФС».
Проблемні питання ринку праці района, створення нових робочих місць.

Проблемні питання ринку праці района, створення нових робочих місць.29.08.2015 року в черговому номері місцевої газети "Ренийский вестник"
було надруковано статтю директора Ренійського районного центру зайнятості Анатолія Рошка.
 В статті висвітлені проблемні питання ринку праці района, створення нових робочих місць

ДЛЯ ТИХ, ХТО БАЖАЄ БЕЗКОШТОВНО ОТРИМАТИ ПРОФЕСІЮ ЗА НАПРАВЛЕННЯМ ЦЕНТРУ ЗАЙНЯТОСТІ
Навчання на базі ДНЗ «Одеський ЦПТО ДСЗ» (м.Одеса) у вересні 2015 року

Професійно-технічне навчання
№п/п Професія Орієнтовна дата початку навчання
1. Перукар 02.09.2015
2. Покоївка, 1 р. 07.09.2015
3. Контролер-касир, 3 к. 07.09.2015
4. Оператор котельні, 2,3 р. 14.09.2015
5. Слюсар-ремонтник, 2 р. 16.09.2015
6. Фрезерувальник, 2р. 16.09.2015
7. Штукатур, 2 р. 16.09.2015
8. Столяр, 2р. 16.09.2015
9. Касир (в банку) 21.09.2015
10. Електрогазозварник, 3 р. 22.09.2015
11. Слюсар-сантехнік, 2р. 23.09.2015
12. Офіціант, 3 р. 28.09.2015

Короткотермінові курси

1. Сучасні технології бух.обліку та фінансової звітності (національний стандарт, програма 1С-Бухгалтерія) 07.09.2015
2. Курси підприємницької діяльності в сфері малого бізнесу
28.09.2015


Навчання на базі інших навчальних закладів м. Одеси

№п/п Професія Навчальна база Орієнтовна дата початку навчання
1. Водій навантажувача НКК «Одесбуд» 08.09.2015
2. Кухар, 3 р. Учбово-курсовий комбінат торгівлі та сфери послуг 14.09.2015
3. Кондитер, 3 р. Учбово-курсовий комбінат торгівлі та сфери послуг 14.09.2015
4. Слюсар з ремонту автомобілів, 1,2 р. Одеський центр професійно-
технічної освіти (ПУ ОДАХ) 15.09.2015
5. Машиніст крана автомобільного, 4 р. НКК «Одесбуд» 16.09.2015
6. Конторський (офісний) службовець (бухгалтерія), Одеський центр
професійно-технічної освіти (ПУ ОДАХ) 16.09.2015
7. Машиніст крана (кранівник), 2 р. НКК «Одесбуд» 21.09.2015
8. Електромонтер з ремонту та
обслуговування електроустаткування, 2 р. Одеський центр професійно-
технічної освіти (ПУ ОДАХ) 22.09.2015
9. Водолаз, 3 кл. НКК «Одесбуд» 28.09.2015
С 1 сентября алкоголь подорожает
Специалисты госналогинспекции в Ренийсколм районе напоминают, что с 1 сентября водка, вино, виски, коньяк и прочий алкоголь в Украине снова подорожают. Повышение минимальных оптово-отпускных и розничных цен предусмотрено постановлением Кабминаот 17.06.2015 № 426. Это будет уже второй этап повышения минимальных оптово-отпускных и розничных цен
Про правила етичної поведінки
Про правила етичної поведінки
Презентація ФОП Сайтарли І.І.
Презентація ФОП Сайтарли І.І.

Фізичну особу – підприємця Сайтарли Івана Ілліча знають не тільки в м. Рені, а й по всьому Ренійському району, адже він постачає продукти харчування та різноманітні напої майже по всім селам району. Розпочав він свою підприємницьку діяльність в 2002 році. Основний вид його діяльності – роздрібна та оптова торгівля продуктами харчування, напоями. .
З Ренійським районним центром зайнятості він співпрацює з 2002 року. За такий тривалий час фахівцями центру зайнятості було підібрано немало кваліфікованих працівників для укомплектування вакансій, заявлених підприємцем .
На днях Іван Ілліч подав до центру зайнятості звіт про потребу у продавці продовольчих товарів в магазин „Волна”. Тому, по домовленості з роботодавцем та з метою популяризації професій у сфері торгівлі, працевлаштування безробітних та надання допомоги роботодавцю у підборі високо кваліфікаційних кадрів, 28 серпня фахівцями центру зайнятості було організовано та проведено презентацію ФОП Сайтарли І.І.. безпосередньо в магазині „Волна” Захід відвідало 5 безробітних, що перебувають на обліку в центрі зайнятості та мають досвід роботи продавця. Бухгалтер підприємства розповіла присутнім про асортимент товару, з яким прийдеться працювати, про графік та умови роботи підприємства, про вимоги до кандидатів на посаду, показала робоче місця. Вона також відповіла на численні запитання учасники заходу.
І, як результат, одна безробітна, що перебуває на обліку в центрі зайнятості та має значний досвід роботи у торгівлі, виявила бажання працювати у ФОП Сайтарли І.І. Щоб перевірити її професійну підготовку, фахівцями центру зайнятості було запропоновано Івану Іллічу укласти угоду на стажування безробітної безпосередньо на робочому місці з подальшим її працевлаштуванням.Заступник начальника відділу
надання соцпослуг Ренійського РЦЗ Туренко Л.М.
28.08.2015
Мобільно, доступно, корисно – мешканцям села
Мобільно, доступно, корисно – мешканцям села


26 серпня 2015 року Ренійським районним центром зайнятості була організована виїзна акція до с. Лиманське з метою інформаційно-роз’яснювальної роботи для населення сільської місцевості та підвищення активності шукачів роботи на ринку праці з використанням модернізованого мобільного центру профорієнтації. У зустрічі взяла участь голова Лиманської сільської ради Топали Мар’яна Олександрівна.
У рамках Акції були використані різні форми роботи з населенням с. Лиманське: групові та індивідуальні консультації, профінформаційний семінар для працівників закладів освіти, презентація актуальних професій для молоді. Для незайнятих мешканців села була проведена консультація з метою орієнтування на організацію підприємницької діяльності. Відвідувачі мали можливість ознайомитися з потребами ринку праці району, перспективами його розвитку, з особливостями працевлаштування в сучасних умовах, послугами, що надаються службою зайнятості. Сільські мешканці отримали інформацію щодо можливості професійного навчання в Державному навчальному закладі «Одеський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості» за робітничими професіями, актуальними на ринку праці.
Усі присутні мали нагоду скористатись роздатковими інформаційними матеріалами, самостійно попрацювати з описами актуальних професій та паспортами підприємств району, а також отримати вичерпні відповіді на питання, що їх цікавили.

Презентація ФОП Саєвської О.А.
Презентація ФОП Саєвської О.А.

Впевненими кроками продовжується робота фахівців Ренійського РЦЗ в напрямку проведення презентацій роботодавців як в центрі зайнятості так і безпосередньо на виробництві.
Так, з метою популяризації професій у сфері комунального обслуговування населення, працевлаштування безробітних та надання допомоги роботодавцю у підборі високо кваліфікаційних кадрів, 14 серпня спеціалісти центру зайнятості провели презентацію роботодавця – фізичної особи-підприємця Саєвської Оксани Аркадіївни. Презентували професії „робітник з комплексного обслуговування та ремонту будинків” та „робітник з комплексного прибирання та утримання будинків з прилеглими територіями”.
Роботодавець – приватний підприємець Саєвська О.А. безпосередньо на робочому місці ознайомила присутніх з діяльністю підприємства, умовами праці, соціальною сферою, розміром заробітної плати. Вона також відповіла на численні запитання присутніх.
Акцію відвідали 6 осіб, з них 4 безробітні.
Присутні подякували роботодавцю за змістовну зустріч.


Заступник начальника відділу
надання соцпослуг Ренійського РЦЗ Туренко Л.М.
14.08.2015
Рыбная ловля на Днепре.

Рыбная ловля на Днепре.Ее основная часть русла находится на территории Украины. Ее русло извивается и во многих местах раздваивается, что приводит к образованию островков, которые становятся излюбленным местом рыбалки для многих рыбаков.

Реклама
Авторизация
Погода
Погода в Ренах
Праздники
Кадендарь
«    Сентябрь 2015    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
Архив новостей
Опубликовнные материлы, фотографии, видеосъемки, размещенные на сайте, и являющиеся авторской работой - ЗАПРЕЩЕНО размещать, и использовать на других сайтах и блогах:
1. Без разрешения автора.
2. Без указания прямой ссылки на источник.
3. В каких либо других целях, не связанных с темой публикации.
Сайт является новостным порталом города Рени и Ренийского района.
Электронная почта:
reniinfo@i.ua
Щодо виплати надбавок до пенсій «Дітям війни» та «Чорнобильцям» у 2011 – 2012 роках

Відповідно до п. 7 Закону України „Про внесення змін до Закону України „Про Державний бюджет України на 2011 рік” від 14.06.2011 №3491-V, «Прикінцеві положення» Закону були доповнені пунктом 4, яким встановлено що у 2011 році норми і положення статей  39, 50,  51,  52,  54  Закону  України "Про статус і соціальний захист
громадян, які  постраждали  внаслідок  Чорнобильської  катастрофи" ,статті  6  Закону  України  "Про соціальний захист  дітей  війни"  застосовуються  у порядку  та  розмірах,  встановлених  Кабінетом  Міністрів України виходячи з наявного фінансового ресурсу бюджету  Пенсійного  фонду України на 2011 рік. Таким чином,  Верховна Рада  України,  доповнивши  пунктом  4 розділ  VII  Закону України "Про Державний
бюджет України  на  2011  рік",  визначила  Кабінет  Міністрів   України  державним  органом,  який  має  забезпечувати реалізацію встановлених законами України соціальних прав громадян, тобто надала право Кабінету Міністрів України визначати порядок та розміри соціальних виплат виходячи з наявного фінансового  ресурсу
бюджету  Пенсійного  фонду  України,  що  узгоджується з функціями Уряду України,  визначеними в пунктах 2,  3 статті 116 Конституції України.

26 грудня 2011 року Конституційним Судом України прийнято рішення N 20-рп/2011про відповідність пункту 4 розділу VII "Прикінцеві положення" Закону   України   "Про  Державний  бюджет  України  на 2011 рік" Конституції України.

Постановою Кабінету Міністрів України „Про встановлення деяких розмірів виплат, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету” від 06.07.2011 №745, яка набрала чинності 23.07.2011р.,  для дітей війни було передбачено  підвищення до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, у розмірі 49,8 грн. Таким чином, з 23 липня 2011 року по 1 січня 2012 року органи Пенсійного фонду виплачували надбавку «Дітям війни» 49, 80грн. - це відповідає законодавству.

Пунктами 1-4 Постанови №745 встановлені підвищення до пенсій також, ліквідаторам та постраждалим внаслідок аварії на ЧАЄС.

Прикінцевими положеннями Закону України від 22.12.2011”Про Державний бюджет України на 2012 рік” встановлено, що у 2012 році норми і положення статей 20, 21, 22, 23, 30, 31, 37, 39, 48, 50, 51, 52, 54 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, статей 5 та 6 Закону України „Про соціальний захист дітей війни” застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України виходячи з наявних фінансових ресурсів Державного бюджету України та бюджету Пенсійного фонду України на 2012 рік.

28.12.2011р. уряд прийняв постанову № 1381 “Про підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення”, яка набула чинності з 1 січня 2012 року.

Постановою передбачено покращення рівня пенсійного забезпечення «Дітям війни» (крім тих, на яких поширюється дія Законів України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" і "Про жертви нацистських переслідувань") підвищення до пенсії, встановлене статтею 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни", провадиться у розмірі 7 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого законом, для осіб, які втратили працездатність. З 1 січня 2012 року замість суми 49,80 грн. підвищення становить 57,54 грн.

На виконання постанови перерахунок пенсій буде проведено з 1 січня 2012 року в автоматизованому режимі за матеріалами пенсійних страв, що не потребує додаткових звернень пенсіонерів до органів Пенсійного фонду.

23 листопада 2011року Кабінетом Міністрів України прийнято Постанову №1210   «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, потерпілих в результаті Чорнобильської катастрофи»,   яка набула чинності з 1 січня 2012 року.

Ця Постанова передбачає збільшення мінімального розміру пенсії для учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС і для інших інвалідів, щодо яких встановлений причинний зв'язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою залежно від групи інвалідності, для дітей-інвалідів, а також додаткової пенсії за збиток, заподіяний здоров'ю, відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, потерпілих в результаті Чорнобильської катастрофи».

Так, мінімальний розмір пенсії:

1) для    учасників    ліквідації    наслідків аварії  на ЧАЕС становить:

     I групи інвалідності - 180  відсотків  прожиткового  мінімуму для осіб, які втратили працездатність;

     II групи  інвалідності  - 160 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;

     III групи інвалідності - 145 відсотків прожиткового  мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

2) для  інших  інвалідів,  щодо  яких  встановлено  причинний  зв'язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою:

     I групи інвалідності - 100  відсотків  прожиткового  мінімуму для  осіб,  які втратили працездатність,  з 1 січня 2012 р.  і 150 відсотків   прожиткового   мінімуму   для   осіб,   які   втратили працездатність, з 1 липня 2012 р.;

     II групи  інвалідності  - 100 відсотків прожиткового мінімуму для осіб,  які втратили  працездатність,  з  1  січня  2012  р.  і 125 відсотків   прожиткового   мінімуму  для  осіб,  які  втратили працездатність, з 1 липня 2012 р.;

     III групи інвалідності - 100 відсотків прожиткового  мінімуму для осіб,  які  втратили  працездатність,  з  1  січня  2012 р.  і 110 відсотків  прожиткового  мінімуму  для  осіб,   які   втратили працездатність, з 1 липня 2012 р.;

     3) для  дітей-інвалідів - 100 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;

     4) для непрацездатних членів  сім'ї  померлого  годувальника, які були на його утриманні: на одного  непрацездатного  члена сім'ї - 50 відсотків пенсії по інвалідності померлого годувальника,     на двох і більше - 100  відсотків.

Щомісячна додаткова пенсія за шкоду,  заподіяну здоров'ю, виплачується у таких розмірах до прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність:

     1) особам, що належать до категорії 1:  з   числа   учасників   ліквідації   наслідків   аварії    на Чорнобильській АЕС:

     інвалідам I групи - 50 відсотків;

     інвалідам II групи - 40 відсотків;

     інвалідам III групи - 30 відсотків;

     для інших інвалідів ЧАЕС:     з 1 січня 2012 р.:

     інвалідам I групи - 30 відсотків;

 

     інвалідам II групи - 20 відсотків;

     інвалідам III групи - 15 відсотків;

     з 1 липня 2012 р.:

     інвалідам I групи - 36 відсотків;

     інвалідам II групи - 24 відсотки;

     інвалідам III групи - 18 відсотків;

     2) особам, що належать до категорій 2-4:

     з 1 січня 2012 р.: особам, що належать до категорії 2, - 15 відсотків;

     особам, що належать до категорії 3, - 10 відсотків;

     особам, що належать до категорії 4, - 5 відсотків;

     з 1 липня 2012 р.:

     особам, що належать до категорії 2, - 18 відсотків;

     особам, що належать до категорії 3, - 12 відсотків;

     особам, що належать до категорії 4, - 6 відсотків;

     3) дітям-інвалідам,  а також хворим внаслідок  Чорнобильської катастрофи на променеву хворобу - 18 відсотків.

       Щомісячна   компенсація  сім'ям  за  втрату  годувальника внаслідок Чорнобильської  катастрофи  призначається  на   кожного непрацездатного члена сім'ї, який був на його утриманні, у розмірі 12  відсотків  прожиткового  мінімуму  для  осіб,   які   втратили  працездатність.

Право на перерахунок пенсії згідно із цією постановою матимуть учасники ліквідації аварії на ЧАЕС у 1986-1990 рр.

Пенсія інвалідам-чорнобильцям розраховуватиметься від заробітної плати, отриманої за роботу в зоні відчуження, у розмірі відшкодування фактичних збитків.
        Якщо особа працювала у зоні відчуження менше 12 місяців, пенсія обчислюватиметься виходячи із заробітної плати за повні календарні місяці підряд у зоні відчуження.

Якщо особа працювала менше календарного місяця у зоні відчуження, за її бажанням пенсія може обчислюватися виходячи із заробітної плати, одержаної за роботу у зоні відчуження, за весь фактично відпрацьований час, в одному із неповних календарних місяців роботи, без додавання суми заробітної плати за період роботи за межами зони відчуження. У такому разі заробітна плата за весь фактично відпрацьований час за роботу в зоні відчуження буде ділитися на число відпрацьованих днів, а одержана сума буде множиться на 25,4.

Пенсії призваних на військові збори військовозобов’язаних, які працювали у зоні відчуження в 1986 — 1990 роках, призначатимуться виходячи із заробітної плати, яку вони одержували за основним місцем роботи, з урахуванням фактично відпрацьованого часу у зоні відчуження, характеру виконуваної роботи, місця і тривалості робочого дня.
       Заробітна плата, отримана за роботу в зоні відчуження, буде осучаснена, тобто вона буде порівнюватися із середньою заробітною платою за відповідний місяць року, в якому приймали участь у ліквідації аварії. Визначатиметься індивідуальний коефіцієнт заробітку, який буде множитися на середню заробітну плату за 2006 рік (928,81 грн.). Таким чином буде розрахована заробітна плата для обчислення пенсії. Після цього вона буде множитися на відсоток втрати працездатності, і розраховуватися основний розмір пенсії.

Під час проведення перерахунків перевіряються первинні документи, на підставі яких видана довідка про заробітну плату за період роботи в зоні відчуження, а саме: правильність застосування кратної оплати праці відповідно до переліку населених пунктів зони відчуження; проведення оплати праці за понаднормовий час роботи у вихідні та святкові дні; нарахування преміальної оплати праці; достовірність довідок МСЕК та інше.

Органами Пенсійного фонду перерахунки проведені по документах пенсійних справ в грудні місяці 2011 року, виплата пенсій в нових розмірах проведена в січні місяці 2012 року.

 

Начальник управління                                                 О.В. Азарова.

Предыдущая страница

  •  (голосов: 11)
  • [0]
  • Просмотров: 5209 |