Разделы сайта
Главные новости
Ренийский районный центр занятости информирует.
Ренийский районный центр занятости информирует.

3 декабря отмечают Международный день инвалидов, который направлен на привлечение внимания к проблемам инвалидов, защиту их достоинства, прав и благополучия. В этот день проводятся различные мероприятия и благотворительные акции различными социальными службами.
Вот и Ренийский центр занятости подготовил ряд мероприятий - это круглый стол, семинар и др. Главная цель этих мероприятий социальная защита людей с инвалидностью, содействие их занятости, решение проблемних вопросов, возникающих во время поиска работы.
На мероприятия приглашены социиальные партнеры, работодатели, общественные организации, клиенты службы
Шановні роботодавці району! Подання звітності.
Ренійський районний центр зайнятості інформує.


Шановні роботодавці району!

Звертаємо Вашу увагу, що не пізніше 01 лютого після звітного року, роботодавці подають до служби зайнятості звіт “ Інформація про зайнятість і працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню ”.
З метою реалізації статті 14 Закону України «Про зайнятість населення» 27 червня 2013 року набрав чинності Наказ Міністерства соціальної політики України від 16.05.2013 р. №271 «Про затвердження Порядку надання роботодавцям територіальним органам Державної служби зайнятості інформації про зайнятість та працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню» (Далі-Порядок).
Відповідно до Порядку – підприємствам, установам та організаціям з чисельністю штатних працівників понад 20 осіб встановлюється квота в розмірі 5% середньооблікової чисельності штатних працівників за попередній календарний рік.
Роботодавці самостійно розраховують цю квоту з урахуванням чисельності громадян, які на умовах повної зайнятості вже працюють на підприємствах, в установах та організаціях і належать до неконкурентоспроможних на ринку праці (крім інвалідів), та забезпечують їх працевлаштування.

До категорій громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, належать:
• один із батьків або особа, яка їх замінює і:
– має на утриманні дітей (дитину) віком до шести років;
– виховує без одного з подружжя дитину віком до 14 років або дитину-інваліда;
– утримує без одного з подружжя інваліда з дитинства (незалежно від віку) та/або інваліда I групи (незалежно від причини інвалідності);
• діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, особи, яким виповнилося 15 років та які за згодою одного з батьків або особи, яка їх замінює, можуть, як виняток, прийматися на роботу;
• особи, звільнені після відбуття покарання або примусового лікування;
• молодь, яка закінчила або припинила навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладах, звільнилася зі строкової військової або альтернативної (невійськової) служби (протягом шести місяців після закінчення або припинення навчання чи служби) і яка вперше приймається на роботу;
• особи, яким до настання права на пенсію за віком залишилося 10 і менше років;
• особи, яким виповнилося 15 років та які за згодою одного з батьків або особи, яка їх замінює, можуть, як виняток, прийматися на роботу;
• учасники бойових дій, зазначені у пунктах 19 та 20 частини першої статті 6 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту.

За додатковою інформацією щодо застосування законодавства про зайнятість населення, телефонуйте до Ренійського районного центру зайнятості за
тел. _(04840)41066.
Наша адреса: м.Рені, вул. Соборна, 78/А.

З повагою, Ренійський районний центр зайнятості.


ШАНОВНІ ВИПУСКНИКИ!!!

ШАНОВНІ ВИПУСКНИКИ СЕРЕДНІХ ШКІЛ ТА СЕРЕДНІХ СПЕЦІАЛЬНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ РЕНІЙСЬКОГО РАЙОНУ.

ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ
25 листопада 2017 року
Вступникам буде надано можливість БЕЗКОШТОВНО взяти участь у тренінгу з тестування за матеріалами ЗНО з таких предметів - українська мова та географія
ПРОГРАМА:
9.00 -12.00 – безкоштовний тренінг із тестування.
9.00 -12.00- презентація спеціальностей та спеціалізацій для батьків та абітурієнтів
12.30-13.00 – зустріч із членами ректорату. Вступники будуть проінформовані про Правила прийому до університету у 2018 році для здобуття ступеня бакалавра, магістра та освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліст.
13.15-14.15 – зустріч із деканами факультетів, завідувачами кафедр, презентація спеціальностей.
14.20 – 15.00 – оголошення результатів тренінгу та розгляд тестових завдань із зазначенням типових помилок.
День відкритих дверей буде проводитися за адресою: м. Одеса, вул. Преображенська, 8, ауд. 220
Довідки за телефонами: (048) 723-80-73
Запрошуємо до університету!
Зареєструйся в Facebook (або виходь на офіційний сайт ОНЕУ) і дізнайся все, чим живе університет
Шановні випускники!
На проведення безкоштовного тренінгу із тестування ЗАПРОШУЮТЬСЯ УСІ БАЖАЮЧІ, незалежно від того, до якого навчального закладу Ви збираєтесь поступати.
На ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ ЗАПРОШУЮТЬСЯ ВИПУСКНИКИ ШКІЛ ТА СЕРЕДНІХ СПЕЦІАЛЬНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ (а також особи, що їх закінчили у попередні роки, та бажають продовжити навчання у ВУЗах) ТА ЇХ БАТЬКИ.

З повагою Ренійський РЦЗ.


Шановні роботодавці!
Ренійський районний центр зайнятості.
Щодо подання та заповнення форми звітності №3-ПН
«Інформація про попит на робочу силу (вакансії)»
Шановні роботодавці!
Центри зайнятості здійснюють пошук та підбір персоналу за фахом і за рівнем професіоналізму, для всіх суб’єктів господарювання.
Для того щоб центр зайнятості дізнався про Вашу потребу в працівниках, необхідно подати форму звітності №3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)».
Чим передбачена подача форми №3-ПН? Мінсоцполітики розроблено та затверджено наказ від 31.05.2013 №316 «Про затвердження форми звітності №3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)» та Порядку її подання.
Навіщо подавати форму звітності №3-ПН? Ви інформуєте про потребу в працівниках, а центр зайнятості допомагає Вам знайти таких працівників. Вчасно подана форма звітності №3-ПН може показати Ваші наміри прийняти на роботу працівника-інваліда або когось із числа громадян, які мають додаткові гарантії у працевлаштуванні, для заповнення квоти.
Коли подаємо? Форма подається не пізніше 10 робочих днів з дати відкриття вакансії.
Нагадаємо: датою відкриття вакансії є наступний день після створення робочого місця або припинення трудових відносин з працівником, робоче місце якого стає вакантним.
Ще важливий момент: подавати форму потрібно завжди, навіть тоді, коли ви самостійно, без допомоги служби зайнятості, шукаєте працівника. У цьому випадку в графі 5 розділу I вказуєте «Ні ».
Порядок заповнення? При заповненні форми звітності №3-ПН використовуйте Порядок №316. У ньому докладно описаний алгоритм заповнення звіту. Форма №3-ПН складається з двох розділів. Розділ I заповнюєте завжди. Тут відображаєте основні дані про вакансії. Розділ II заповнюєте і подаєте тільки тоді, коли для пошуку вакансії ви хочете привернути центр зайнятості (в графі 5 розділу I вписано «Так»). В цьому розділі вказуєте основні характеристики вакансії та вимоги до претендентів. В одному звіті заповнюєте окремий розділ II до кожного запису в розділі I, в графі 5 якої вписали «Так». Кількість доданих аркушів вказуєте в окремому полі розділу I.
Куди подаємо? Форма №3-ПН подається до центру зайнятості незалежно від місцезнаходження Вашого підприємства (п. 1.3 Порядку №316). Якщо працівники потрібні в підрозділ, який знаходиться в іншому населеному пункті, звіт можна подати в будь-який найближчий центр зайнятості.
Якщо у Вас є питання щодо заповнення або подачі форми №3-ПН Ви можете зателефонувати до відділу організації надання послуг роботодавцям Одеського обласного центру зайнятості за телефоном 705-12-88.
Бланк звітності форми №3-ПН ви можете знайти за посиланням
http://www.dcz.gov.ua/…/category;jsessionid=89738EF31F52E54…
Якщо Вас зацікавила інша інформація щодо застосування законодавства про зайнятість населення звертайтесь до фахівців Ренійського районного центру зайнятості за адресою: м.Рені, вул.Соборна, 78/А,
або телефонуйте за тел. (04840)41066_______
З повагою, Ренійський РЦЗ.
ЛЕТОПИСЬ СЛАВНЫХ ДЕЛ

РЕНИ - 2017

*Конкурс "Человек года" проводится в Ренийском районе с 2007 г. Все его номинанты заносятся в "Летопись славных дел", которая хранится в районном историко-краеведческом музее.
Ренийскому району 77 лет, 67 лет имена не увековечивали, люди просто работали …
За последние 10 лет увековечили свои имена десятки достойных людей, хотя, были и такие, которые не должны были попасть, но попали; были и такие, которые должны были попасть, но не попали – в "Летопись славных дел". Если мы ответим на вопрос: А судьи кто? Тогда станет понятно, кто остался за бортом истории. В последнее время в практику подобных мероприятии, креативные организаторы вводят «зеркальный конкурс», награждаются не только позитивные номинанты, но и негативные номинанты. Громада должна знать своих «героев».

Рени: Бабье лето

ЗОЛОТАЯ ОСЕНЬ В РЕНИ

Осень – пора ностальгии. Дворовые журналисты в Рени, пишут амурные стихи.
Говорят, журналист должен отражать действительность. Попробуем совместить. (Фольклор, суржик и кино).


Руководителей нефтебазы в Ренийском районе, которые были причастны к «схеме Курченко», осудили
В Одессе в рамках расследования хищения нефтепродуктов по схеме бизнесмена, соратника экс-президента Виктора Януковича Сергея Курченко осуждены еще 3 человека, в том числе, руководители нефтебазы.
Свято української культури
18 листопада пройшов VIII-й Міжнародний фестиваль української культури «Відчуйте серцем Україну».Свято української культури
ШАНОВНИЙ ШУКАЧУ РОБОТИ!!!
Вагонное депо Одеса-Застава 1 терміново запрошує на роботу:
- електрогазозварник;
- електрик дільниці;
- токар;
- оглядач вагонів.
Стабільна оплата праці, можливість навчання та кар’єрного зростання, соціальний пакет, надання безкоштовних залізничних квитків по Україні, СНД та проїзд з місця проживання до місця роботи у приміських поїздах.
Режим роботи змінний.
Місце проведення робіт: м.Рені.
Також можливе працевлаштування м.Одеса, Чорноморськ, Ізмаїл, Арциз, станціях: Колосівка, Ксенієво, Берегова, Чорноморська.
За додатковою інформацією звертайтесь до фахівців Ренійського районного центру зайнятості за адресою: м.Рені, вул. Соборна 78/А
ШАНОВНИЙ ШУКАЧУ РОБОТИ!!!
ШАНОВНИЙ ШУКАЧУ РОБОТИ!!!
ДП "РЕНІЙСЬКИЙ МОРСЬКИЙ ТОРГОВЕЛЬНИЙ ПОРТ"
терміново запрошує на роботу:
- тракториста.
Стабільна оплата праці, соціальний пакет.
Місце проведення робіт: м.Рені.
За додатковою інформацією звертайтесь до фахівців Ренійського районного центру зайнятості за адресою: м.Рені, вул. Соборна 78/А
Увага! Економте час та кошти – плануйте візит до центру зайнятості оnline
Увага! Економте час та кошти – плануйте візит до центру зайнятості оnline
Послуга електронної черги реєстрації безробітних доступна за посиланням http://www.dcz.gov.ua/EReception/#/about або на порталі Державної служби зайнятості http://www.dcz.gov.ua через рубрику «Електронні послуги».
Якщо Ви зарезервували для себе час, Вам не потрібно отримувати талон на відвідування. Звертайтесь до фахівця центру зайнятості у зарезервований час. На електронному табло у центрі зайнятості відобразиться запрошення з номером талону на робоче місце, яке Вам буде повідомлено під час запису на прийом засобами електронної черги.
Записатись можна на консультації з питань: сприяння працевлаштуванню, вибору професії, профнавчання, профорієнтації, тимчасової зайнятості, юридичних аспектів у сфері зайнятості, реєстрації у центрі зайнятості тощо.
Електронна черга – це швидко і зручно! Цінуйте свій час – користуйтеся новими опціями, створеними саме для Вас!
Наші спеціалісти завжди раді допомогти Вам.
З повагою, Ренійський районний центр занятості
Наша адреса:м.Рені, вул.Соборна, 78/А
ДО УВАГИ ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЮ!!!
Відповідно до наказу Міністерства соціальної політики України від 07.08.2017р. за №1274 Вінницький міжрегіональний центр професійної реабілітації інвалідів «Поділля» перейменовано на державну реабілітаційну установу «Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Поділля» (скорочено: ДРУЦКРОЇ «Поділля»).
Центр впроваджує надання нових послуг та змінює формат роботи, що дає можливість максимально враховувати індивідуальні потреби людей з інвалідністю. Окрім здобуття професії, Центр втілює модель комплексної реабілітації та реалізовує унікальні проекти: «Школа самостійного життя», «Школа успішної людини з інвалідністю», які спрямовані на соціально -середовищну орієнтацію, соціально-побутову адаптацію, навчання професійним навикам, допомогу у виборі професії для подальшого працевлаштування на замовлення бізнесу. Центр здійснює соціальний супровід слухачів за підходом кейс-менеджменту.
Місія центру: допомогти людям з інвалідністю реалізувати себе у житті через здобуття професії, сприяти у працевлаштуванні, надавати медичну та соціальну підтримку.
ДРУЦКРОІ «Поділля» здійснює підготовку слухачів за 22 професіями:
- «Кравець» (9 місяців),
- «Швачка» (3 місяці),
- «Оператор комп’ютерного набору» (5 місяців),
- «В’язальниця трикотажних виробів та полотна» (2 місяці),
- «Виробник художніх виробів з кераміки» (8 місяців),
- «Адміністратор» (7 місяців),
- «Агент з організації туризму» (5 місяців),
- «Касир торговельного залу» (2,5 місяці),
- «Перукар (перукар-модельєр)» (5 місяців),
- «Флорист» (5місяців),
- «Манікюрник» (3 місяці),
- «Візажист» (5 місяців),
- «Оператор котельні» (3 місяці),
- «Взуттьовик з ремонту взуття» (3,5 місяці),
- «Фотограф ( фотороботи)» (5 місяців),
- «Діловод» (5місяців),
- «Офісний службовець ( бухгалтерія)» (8 місяців),
- «Кухар» (6 місяців),
- «Кондитер» (7 місяців),
- «Лицювальник-плиточник» (5 місяців),
- «Штукатур» (3 місяці),
- «Взуттьовик з індивідуального пошиття взуття» (12 місяців).
Слухачі, які успішно склали іспит після проходження професійної реабілітації, отримують свідоцтва державного зразка з Єдиної державної електронної бази з питань освіти (ЄДЕБО).ДРУЦКРОЇ «Поділля» - єдина реабілітаційна установа в Україні, що пройшла атестацію Міністерства освіти і науки України та підтвердила державні стандарти освіти.
Особам з інвалідністю надається безкоштовне 3-разове харчування, для іногородніх – безкоштовне проживання в гуртожитку.
Слухачі з інвалідністю, які на момент зарахування до Центру старше пенсійного віку, мають можливість отримати послуги з медичної, фізичної та соціальної реабілітації.
Для бажаючих навчатись у зазначеному центрі, звертатись до районних управлінь соцзахисту населення або безпосередньо до навчального закладу.
Довідки за телефоном (0432) 68-02-61, 68-02-60.
З повагою Ренійський РЦЗ
РЕНІЙСЬКИЙ РАЙОННИЙ ЦЕНТР ЗАЙНЯТОСТІ ІНФОРМУЄ.
Платформа з профорієнтації та побудови кар'єри.
Державна служба зайнятості рада представити Вам унікальний проект – ПЛАТФОРМА З ПРОФОРІЄНТАЦІЙНИМИ ТЕСТАМИ ТА ТЕСТАМИ з SOFT-SKILLS!
Тепер Ви можете абсолютно безкоштовно продіагностувати свої схильності до професій, психологічні здібності, більш глибоко зрозуміти свої інтереси. Це називається загальним словом ПРОФОРІЄНТАЦІЯ.
Профорієнтація дозволяє:
зрозуміти, який обрати фах із урахуванням інтересів, здібностей та особистісних якостей та обрати професію, яка найбільше Вам підходить
правильно підібрати програми та тренінги для подальшого особистісного та професійного розвитку,
оцінити свій потенціал і перспективи професійного зростання;
виявити найбільш пріоритетні варіанти побудови кар'єри, використовуючи вже існуючі можливості (освіта, особисті якості, наявні зв’язки) набагато ефективніше.
SOFT SKILLS (з англ. “м’які навички”) – це навички, яким на відміну від HARD SKILLS зазвичай не навчають в школі та університеті, але вони за даними міжнародних досліджень складають до 80% усішності людини. Це комунікабельність, лідерські навички, вміння працювати в команді, критичне мислення, емоційний інтелект, тайм-менеджмент, стресостійкість та адаптивність, здатність до самонавчання та багато інших.
Для Вас розроблено та адаптувано 11 тестів. Служба зайнятості і надалі буде доповнювати платформу новими тестами, щоб Ви отримали максимум задоволення та користі від самопізнання!
Платформа з профорієнтації та побудови кар'єри знаходиться за посиланням: http://profi.dcz.gov.ua/ .
Вопросы-ответы И. Сорокин

Відповідальність за порушення вимог законодавства про порядок укладення та виконання колективних договорів

Тимчасові працівники: прийняття та звільнення

Вопросы-ответы И. Сорокин

ЗАПИТАННЯ Чи можна встановити тимчасове суміщення за посадою, що обіймає працівник, який перебуває  у щорічній відпустці?

ЗАПИТАННЯ Як відбувається припинення трудового договору у зв'язку із закінченням строку?

Чи можна надіслати працівникові трудову книжку поштою

ЗАПИТАННЯ Працівник при звільненні не отримав трудову книжку. Чи можна преслати її працівникові поштою?

Децентралізації та законодавство про працю: що є спільного

Ст.  інспектор ГУ Держпраці в Одеській області Сорокін І.Б. взяв участь в заході, який проводився в м. Рені  в рамках Проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який виконується Асоціацією міст України (АМУ) в партнерстві з Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів IREX/Україна за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) #USAID #PULSE #IREX #АМУ #ПУЛЬС, який в Ренійському районі впроваджують  Ренійська районна дитяча бібліотека та громадська організація «Ренійська районна організація «Наше наследие».

Про послуги служби зайнятості особам з інвалідністю

Про послуги служби зайнятості особам з інвалідністю

Внимание! Сеансы телефонной связи «Прямая телефонная линия»

Главное управление Государственной службы труда в Одесской области 30 ноября  2017 года  с 10.00 до 14.00 проводит сеанс телефонной связи  на тему: «Какие документы не обходимо требовать работодателю,  принимая на работу  работника?». 

     По телефонам 04840-6-25-52, 0973741562 на вопросы работодателей, наемных работников ответит  старший инспектор ГУ Гоструда в Одесской области Сорокин Игорь Борисович.

 

Увага! Сеанси телефонного зв’язку “Пряма телефонна лінія»

        Головне управління Державної служби України з питань праці в Одеській області 30 листопада 2017 року  з 10.00 до 14.00 проводить сеанс телефонного зв’язку на тему: «Які документи треба вимагати роботодавцеві, приймаючи на роботу працівника?» 

          По телефонах 04840-6-25-52, 0973741562 на запитання роботодавців, найманих працівників відповість  старший інспектор Держпраці в Одеській області Сорокін Ігор Борисович.

 

Внимание! Сеансы телефонной связи «Прямая телефонная линия»

         Главное управление Государственной службы труда в Одесской области  27 ноября  2017 года  с 10.00 до 14.00 проводит сеанс телефонной связи  на тему: «Имеет ли право работник, работающий более 6 месяцев по срочному трудовому договору, не ежегодный отпуск полной продолжительности».

     По телефонам 04840-6-25-52, 0973741562 на вопросы работодателей, наемных работников ответит  старший инспектор ГУ Гоструда в Одесской области Сорокин Игорь Борисович.

 

Увага! Сеанси телефонного зв’язку “Пряма телефонна лінія»

        Головне управління Державної служби України з питань праці в Одеській області  27  листопада 2017 року  з 10.00 до 14.00 проводить сеанс телефонного зв’язку на тему: «Чи має право працівник, який працює більше 6 місяців за строковим трудовим договором, на щорічну відпустку повної тривалості».

          По телефонах 04840-6-25-52, 0973741562 на запитання роботодавців, найманих працівників відповість  старший інспектор Держпраці в Одеській області Сорокін Ігор Борисович.

Рынок труда Одесса: СЕРГІЙ ГАЦЕНКО в ефірі ТРК "Южная волна"

Рынок труда Одесса: СЕРГІЙ ГАЦЕНКО в ефірі ТРК "Южная волна"

 

Знову ярмарок вакансій у Рені
Знову ярмарок вакансій у Рені

В Ренійському районному центрі зайнятості сьогодні відбувся ярмарок вакансій. Цього разу безробітні та шукачі роботи зустрічались з заступником військового комісара у Ренійському районі начальником відділення комплектування та призову майором Віктором Сапроновим.
Віктор Вікторович розповів присутнім про умови проходження служби у Збройних силах України за контрактом, участі у відборі та прийомі на службу, розмірів та строків виплати грошового забезпечення, соціального пакету, можливості подальшого навчання, працевлаштування та соціальної адаптації. Під час заходу було також акцентовано, що потенційні кандидати будуть проходити службу у військових частинах без підготовки (перепідготовки) у навчальних центрах і що перевага при здійсненні відбору кандидатів на військову службу в першу чергу буде надаватись фахівцям – механікам, водіям та ін. Також сьогодні у багатьох військових частинах є стала потреба у кухарях. Тому відвідувачам заходу, що мають наміри пройти на контрактну службу, було запропоновано отримати професію кухаря в ЦПТО з подальшим гарантованим працевлаштуванням.
Всього захід відвідало 15 безробітних.
В Ренійському центрі зайнятості це вже не перший ярмарок вакансій, в якому беруть участь представники Збройних сил України. І тому хочеться відмітити, що такі заходи сприяють підвищенню позитивного іміджу служби зайнятості.Заступник начальника відділу
надання соцпослуг Ренійського РЦЗ Туренко Л.М.
15.11.2017
Свято району
Центральна районна бібліотека прийняла участь в урочистостях присвячених 77 річниці утворення Ренійського району.
Свято району
Реклама
Авторизация
Погода
Погода в Ренах
Праздники
Кадендарь
«    Ноябрь 2017    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
Архив новостей
Ноябрь 2017 (55)
Октябрь 2017 (47)
Сентябрь 2017 (31)
Август 2017 (41)
Июль 2017 (28)
Июнь 2017 (44)
Опубликовнные материлы, фотографии, видеосъемки, размещенные на сайте, и являющиеся авторской работой - ЗАПРЕЩЕНО размещать, и использовать на других сайтах и блогах:
1. Без разрешения автора.
2. Без указания прямой ссылки на источник.
3. В каких либо других целях, не связанных с темой публикации.
Сайт является новостным порталом города Рени и Ренийского района.
Электронная почта:
reniinfo@i.ua
Животные «вне закона»: как депутаты вновь хотят ударить по карманам украинцев

Животные «вне закона»: как депутаты вновь хотят ударить по карманам украинцев

На Украине депутаты Верховной Рады продолжают придумывать новые способы выколачивания денег из карманов граждан: несколько десятков нардепов от правящей коалиции внесли законопроект № 7220 «О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно введения учета домашних и бездомных животных)». Согласно документу, предусмотрено введение жёстких правил учёта и содержания домашних животных.

Обязательная регистрация, полицейские облавы и штрафы за «нелегальное разведение» животных

По словам инициаторов, законопроект призван регулировать и уменьшать численность бездомных животных и возложить больше ответственности на тех, кто содержит домашних питомцев.

«Регулирование и уменьшение количества бездомных животных возможно только при условии налаженного контроля за численностью, в первую очередь, домашних животных. Важной составляющей в решении вопросов, связанных с животными, есть вопрос ответственности лиц, которые их содержат. Исходя из этого, логичным решением указанного круга проблем является чипирование и регистрация животных, повышение уровня ответственности за ненадлежащее обращение с животным владельцев и тех, кто ими занимается, создание условий для комфортного сожительства людей и животных»,

— отмечается в пресс-релизе, который выпустил один из авторов законопроекта, депутат «Блока Порошенко» Андрей Немировский.

Всех домашних любимцев старше двух месяцев в обязательном порядке необходимо будет регистрировать в течение 5 дней после приобретения. Естественно, регистрация платная — 180 гривен за одно животное. За эти деньги домашнего питомца внесут в электронную базу, а в идеале ещё и выдадут чип или жетон. Отмечается, что оказывать данную услугу будет специально созданное отдельное государственное предприятие, то есть, нам предлагают посмотреть на новый распил бюджетных средств.

Кроме того, депутаты предлагают ввести обязательное посещение ветеринарных клиник — минимум раз в 3 года. Предусматривается, что разводить можно будет исключительно породистых животных в племенных питомниках и кинологических клубах, получивших необходимую для этого лицензию, остальные особи подлежат стерилизации, а хоронить питомцев можно будет только на специальных кладбищах или в крематориях.

Освободят от сбора только чернобыльцев, инвалидов Великой Отечественной войны, участников АТО, инвалидов I и II групп, общественные организации и приюты, органы государственной и местной власти, а также тех, кто взял животное из приюта. Что касается диких и бездомных животных, то платить за них должны будут местные власти.

Контролировать выполнение новых правил будет полиция, получающая право проверять условия содержания животных, вплоть до облав для установления «незаконной беременности». В случае ненадлежащего содержания животных будут изымать, а владельцам выписывать штраф.

Всё это, естественно, создаст трудности для людей. Ведь, к примеру, что делать с дворовыми собаками и котами, которые формально никому не принадлежат, совершенно не ясно. В случае рождения потомства «непородистой» дворовой кошки или собаки её явно не будут держать дома или регистрировать. Как вести учёт таких животных? Непонятно.

Кроме того, в тексте законопроекта очень размыты формулировки — говорится о «собаках, котах и других домашних животных». Что именно подразумевают под «другими» — не разъяснено, поэтому под регистрацию могут попасть попугаи, канарейки, хомячки, пресмыкающиеся, кролики и т. д. При таком положении вещей совсем непонятна судьба рыбок и насекомых, к примеру, бабочек или пауков. Ведь заставить платить по 180 гривен за каждую рыбку из аквариума — нереально.

Более того, владельцы отдельного списка пород собак, которые относятся к категории «особо опасных» (бульдог, питбультерьер, овчарка, боксёр, мастифф и др.), — при регистрации обязаны будут предъявлять две справки — о прохождении психиатрического осмотра и об обучении содержанию собак соответствующей породы в кинологическом центре. Данная норма схожа с законодательством стран ЕС, где владелец должен проходить психиатра, а собака — кинолога и зоопсихолога. Впрочем, в Украине зоопсихологов практически нет, поэтому наверняка справки превратятся в элемент наживы ветеринарных клиник.

Следует также упомянуть о санкциях в отношении нарушителей этого закона — депутаты внесли ряд изменений в Уголовный кодекс. В частности, умерщвление беременных котов и собак, их усыпление в присутствии маленьких детей будут приравниваться к жестокому обращению с животными, что наказывается штрафом до 850 гривен или арестом на срок до шести месяцев.

Немалые штрафы прописаны и за иные нарушения: от 850 до 1 700 гривен — за неуборку экскрементов собаки (за исключением собак-поводырей); от 5 100 до 20 400 гривен — за использование животных для попрошайничества; от 5 100 до 20 400 гривен — за разведение беспородных домашних животных и появление потомства «на дому»; от 3 400 до 20 400 — за отказ от стерилизации животного; от 340 до 20 400 гривен с конфискацией животного — за продажу с рук котов и собак без документов.

Кто «за»?

Естественно, выступающие за скорейшее принятие данного закона — это его авторы.

«Принятие этого законопроекта обеспечит установление надлежащего контроля над количеством домашних и бездомных животных, предотвращение роста множества бездомных животных, содействие созданию комфортных условий сосуществования людей и животных в населённых пунктах и улучшение их санитарно-эпидемического состояния»,

— заявил Немировский.

Однако и помимо авторов находятся люди, поддерживающие новый законопроект. Отметим, что в документе есть действительно важные пункты, обеспечивающие безопасность животных и усиливающие наказание за жестокое обращение.

Так, министр экологии Остап Семерак, побывавший на марше за права животных, прошедшем 16 октября во многих городах Украины, призвал активистов и обычных граждан вносить свои идеи в новый законопроект, публичные слушания по которому идут уже полтора месяца.

«Ещё в 2013 году парламент ратифицировал Европейскую конвенцию о защите домашних животных, тем самым взяв на себя обязательства принимать меры по защите животных от жестокого обращения. Украинское законодательство в этой сфере не соответствовало принятым европейским стандартам. Принятие парламентом Закона о защите прав животных стало первым серьёзным шагом в этом направлении. Мы очень ждём предложения активистов»,

— заявил он.

Однако закон, который он упомянул, касается лишь наказаний за жестокое обращение с животными и никоим образом не относится к скандальному проекту № 7220 с его штрафами, обходами, чипированием и запретами.

Ветеринар Алла Зеленюк находится на стороне нового закона.

«Целиком поддерживаю такую норму. Бывает, что совсем маленькие дети выходят с животными на прогулку и не могут их удержать. А собака, даже в наморднике, может нанести вред окружающим, например, расцарапать когтями. Что касается запрета на косметические операции, то это стандартная европейская зоозащитная практика. По крайней мере, никаких ветеринарных аргументов в защиту этих процедур нет»,

— заявила она.

Впрочем, как раз ветеринаров и можно понять. Ведь чипирование, медицинские процедуры и прочее станут обязательными, а значит у зооврачей будет постоянный заработок, нежданно-негаданно подкинутый им государством.

Критика законопроекта

Новый законопроект вызвал масштабную критику, со стороны как экспертов, так и рядовых граждан. Последние выразили бурю возмущения фактической попыткой введения нового налога.

Так, политолог Николай Спиридонов отметил, что данный проект принесёт государству не менее 1 миллиарда гривен.

«Мелочь, а для власти приятно, учитывая количество домашних котов. Их явно миллионы, а значит, количество ожидаемых поступлений в бюджет составит до миллиарда гривен. Если нужно будет вносить изменения, например, при переезде кота, ещё плюс 70 гривен! Неплохая дополнительная кормушка для госбюджета и его фактических владельцев»,

— написал Спиридонов у себя в Facebook.

При этом он выразил обеспокоенность возможностью нарушения неприкосновенности жилья и полицейскому беспределу.

«Самое интересное, что контроль за всеми этими собаками и котами возложат на нацполицию. Похоже, что под предлогом поиска домашних животных будут пытаться осуществлять поквартирный обход. Заодно, может, и оружие найдут или ценности какие-нибудь незадекларированные»,

— добавил он.

«Вот мне интересно, у меня сейчас на передержке 6 бездомников. Они не из приюта, с улицы. Они живут у меня. Некоторые — год, некоторые и более. Походы в клинику, обязательная стерилизация — супер! Но ведь тоже за мой счёт, да? И при этом всём реально пугает то, что полицейский может тупо ворваться в мой двор и изъять животное. Не потому, что я плохо за ним слежу, а потому что рядом вдруг окажется урод, который вот просто не любит собак»,

— написала в Facebook киевский волонтёр Оксана Кора.

Кроме того, по её мнению, то, как в документе прописаны штрафы за использование животных для попрошайничества, может поставить под удар волонтёров и людей, помогающих животным.

«Если это пройдёт в таком виде — прощайте, все команды помощи животным, пока, миниприюты и обычные граждане, которые просят помощи на своих подопечных. Ведь, по сути, мы под эту статью попадаем. И нас не нужно "вычислять", тратить время и ресурсы на поимку — сел в ФБ и вперед, штрафы выписывать»,

— подчеркнула Кора.

Интересно, что после волны общественного возмущения два автора закона № 7220 пошли на попятную и отозвали свои подписи, так как «не успели вникнуть в материал».

«Буду откровенным — не вник глубоко. Признаю ошибку. Отзываю подпись»,

— написал в соцсети Андрей Лозовой.

«Признаю, материал досконально не изучил, полагаясь на мнение многих зоозащитников»,

— поддержал коллегу Евгений Дейдей.

Подводя итог, можно сказать: законопроект об обязательной регистрации домашних животных содержит в себе множество противоречивых норм, которые вовсе не будут способствовать наведению порядка в вопросе бездомных и домашних животных. Такой закон скорее станет поводом для изъятия средств из карманов рядовых граждан и новым способом обогащения властьимущих.

Юлия Гаврильчук

 

 В Украине запретят выгуливать собак на улице, за нарушение ожидаются штрафы

 

 Верховная Рада может внести изменения в закон о домашних животных, что вызовет волну негодования среди хозяев четвероногих друзей.

Согласно новому законопроекту, всех животных, как домашних, так и бездомных или диких, теперь необходимо регистрировать. Но если учётом последних займется государство, то домашних любимцев зарегистрировать обязаны сами хозяева.

После приобретения животного, в течение пяти дней, питомец должен получить порядковый номер, который будет носить на ошейнике. Стоимость процедуры составит 180 гривен.

Под запрет попадёт разведение непородистых собак, домашние роды питомца и даже самостоятельное захоронение животного. Штрафовать будут за неуборку экскрементов после выгула питомца, за продажу котов и собак без документов, за разведение беспородных собак, а также за использование животных для попрошайничества.

Сумма штрафов варьируется от 340 до 20 тысяч гривен. Контролирующим органом станет Национальная полиция, которая после принятия закона, получит право посещать дома с целью проверки выполнения всех требований и даже изымать животных.

Источник: http://infocenter-odessa.com