Разделы сайта
Главные новости
В Одесской области около 100 населенных пунктов остались без света

Измаил по-прежнему без воды, тепла и света: ждут четыре генератора из Одессы

Населенные пункты Килийского района Одесской области остались без света.

Центральный автовокзал Одессы отменил рейсы на Измаил и Рени.

Одесская область: нет света, воды и теплаНаселенные пункты Килийского района Одесской области остались без света

Подробнее: http://volnatv.com/novosti/region/11084-naselennye-punkty-kiliyskogo-rayona-odesskoy-oblasti-ostalis-bez-sveta.html

ШАНОВНИЙ ШУКАЧУ РОБОТИ!!!
ШАНОВНИЙ ШУКАЧУ РОБОТИ!!!

Skype-співбесіда.

Як пройти співбесіду по скайпу успішно — поради, які працюють
Як і будь-якого іншого співбесіди, до онлайн-інтерв’ю необхідно ретельно підготуватися, враховуючи певні правила:
- Скайп-інтерв’ю повинно бути узгоджено заздалегідь, щоб у Вас був час до нього підготуватися. Якщо Вам пропонують поспілкуватися по вакансії негайно і без підготовки — від цього інтерв’ю краще відмовитися, воно у будь-якому випадку буде не на Вашу користь.
- Після домовленості про час інтерв’ю з роботодавцем займіться організацією технічних основВашого майбутнього інтерв’ю. Якщо Ви не користувалися Skype раніше, скачайте програму на комп’ютер і увійдіть в ній, виберіть фото для аватара. Варто помітити, що Ваш логін повинен бути по-діловому коротким, серйозним і адекватним — імена типу pupsik, зайченя, дикий_фуфтик не підійдуть.
- Додайте в свій список контакт роботодавця заздалегідь.
- Незадовго до онлайн-інтерв’ю рекомендуємо ще раз перевірити якість зв’язку, зателефонувавши кому-небудь з друзів по скайпу.
- Ретельно виберіть одяг для співбесіди. Ведення розмови з дому зовсім не означає, що перед камерою Ви можете з’явитися в футболці з фривольним малюнком або старенькому джемпері. Вашу зібраність навіть при скайп-інтерв’ю, по діловому стилю одягу і зачіски, роботодавець оцінить позитивно, що буде Вам плюсом при прийомі на роботу. Читайте також: Правила дрес-коду для ділової жінки.
- Одягаючись на онлайн-співбесіда, не забувайте, що Ви можете опинитися в смішній ситуації, якщо раптом впаде камера або Вам раптом необхідно буде стати за потрібними документами, а Ви — в суворій блузці і жакеті, в поєднанні з шортами або домашніми «трениками».
- Ретельно підготуйте приміщення до скайп-інтерв’ю. Світло не повинен бути занадто сильним-за Вашої спини, інакше співрозмовник побачить на екрані лише Ваш темний силует. Подбайте, щоб лампа на столі або світло з вікна добре висвітлювали Ваше обличчя.
- На задньому фоні не повинно бути миготять дітей або домашніх тварин, недбало кинутих на диван речей, стіл з брудним посудом і т. д. Буде краще, якщо Ви розташуєтеся на тлі однієї з стін (бажано — без килима), щоб зайві речі не з’являлися в картинці на моніторі роботодавця.
- Всіх близьких варто попередити про час Вашого онлайн-співбесіди, запропонувавши їм погуляти в цей період на вулиці або посидіти в іншій кімнаті, щільно закривши двері.
- На час співбесіди вимкніть дверний дзвінок, мобільний і міський телефони, вимкніть радіо і телевізор.
- Все, що може знадобитися для співбесіди, у Вас має бути поруч. Покладіть біля комп’ютера всі свої документи, сертифікати, дипломи, роздруковані резюме і рекомендації. Приготуйте ручку та блокнот для необхідних записів під час інтерв’ю.
- Якщо Ви дуже сильно хвилюєтеся, перед співбесідою накидайте собі ті питання, які хочете задати роботодавцю, щоб не забути їх. Помістіть перед собою також всю необхідну інформацію, написану на папері, якщо не сподіваєтеся на свою пам’ять: дати закінчення навчальних закладів, спеціальність і назви Вузів, дати проходження спеціалізацій і т. д.
- Якщо під час інтерв’ю по скайп дзвінок раптом перервався, то, згідно з правилами ділового етикету, передзвонити повинен той, хто дзвонив.
- Спробуйте заздалегідь потренуватися свою промову. На скайп-співбесіді намагайтеся говорити рівно, правильно. Іноді роботодавці воліють зробити відеозапис інтерв’ю по скайпу, щоб потім ще раз переглянути вже з іншими співробітниками компанії, тому треба максимально уникати у своїй промові застережень, заминок, жаргонних або просторічних слів, а також неформального стилю спілкування.
Сподіваємось, що наші рекомендації були для Вас корисними, і Ви успішно пройшли співбесіду та отримали роботу, якщо ж ні – зверніться до Ренійського районного центру зайнятостіості, наші фахівці допоможуть у виборі вакансії.
Наша адреса: м.Рені, вул. Соборна, 78/А.
Умови призначення пенсії за віком з 1 січня 2018 року

Умови призначення пенсії за віком з 1 січня 2018 року

ФГИ готовит предприятия к приватизации

Фонд государственного имущества (ФГИ) утвердил перечень объектов, по которым в 2018 году должна начаться подготовка к приватизации. Об этом сообщил и.о. председателя ФГИ Виталий Трубаров.

«Это около 200 предприятий из разных отраслей: транспортные, химические, машиностроительные, сельскохозяйственные, угольные и другие.
День відкритих дверей у Рені
День відкритих дверей у Рені


Вже доброю традицією стає проведення Днів відкритих дверей у роботодавців. Днями безробітних Ренійського району запросила до себе фізична особа – підприємець Кудрєва Людмила Веніаминівна, що давно і успішно співпрацює з Ренійським районним центром зайнятості.
Власну справу Людмила Веніаминівна розпочала ще в 2004 році, то ж на ринку праці вона знаходиться майже 14 років. Основний вид діяльності – роздрібна торгівля білизною, різноманітними миючими засобами. Її магазин добре знають і в місті, і в районі.
Людмила Веніаминівна ознайомила присутніх з організацію роботи підприємства, розповіла про широкий асортимент товару, графік та умови праці. Окремо зупинилась на вимогах до претендентів на робочі місця. Також продемонструвала безробітним, як потрібно обслуговувати покупців в магазині.
Відвідувачі заходу висловили задоволення умовами праці та відношенням роботодавця до найманих працівників Захід відвідало 6 безробітних , а одній безробітній підприємець запропонувала більш детально ознайомитись з роботою безпосередньо на робочому місці.
Заступник начальника відділу
надання соцпослуг Ренійського РЦЗ Туренко Л.М.
16.01.2018
Для тих, хто бажає безкоштовно отримати професію за направленням служби зайнятості
До уваги шукачів роботи!

Ренійський районний центр зайнятості запрошує на навчання до Одеського центру професійно-технічної освіти державної службизайнятості.
На потужній, сучасній навчально-матеріальній базі Ви зможете отримати нову професію безкоштовно.
Комплекс будівель Державного навчального закладу «Одеський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості», розташований за адресою вул. Іцхака Рабіна 18-а.
Для проживання безробітних, які приїжджають на навчання з інших міст і регіонів надається безкоштовно гуртожиток.
В навчальних кабінетах та лабораторіях розміщені інтерактивні дошки, комп’ютерна техніка, сучасні електронні засоби навчання.
Наявна матеріально-технічна база дозволяє проводити підготовку та перепідготовку з великої кількості професій, що користуються попитом на ринку праці.
Інформуємо Вас, що в січні місяці 2018 року відбудеться навчання груп за наступними професіями:


Контролер-касир, 2 розряд - 01.02.2018
Кондитер, 3 розряд - 17.01.2018
Оператор верстатів з програмним керуванням, 2 розряд - 22.01.2018
Педикюрник, 2 розряд - 23.01.2018
Манікюрник, 2 розряд (ІІ клас) - 24.01.2018
Кухар, 3 розряд - 26.01.2018
Штукатур, 2-3 розряд - 29.01.2018
Продавець продовольчих товарів, 3 розряд - 30.01.2018
Лицювальник-плиточник, 2 розряд - 30.01.2018
Електромонтажник з освітлення та освітлювальних мереж, 2-3р - 31.01.2018
Слюсар-сантехнік, 2-3 розряд - 31.01.2018

Якщо Вас зацікавила інформація запрошуємо до Ренійського районного центру зайнятості за адресою: м.Рені, вул.Соборна, 78/А.
На пороге неуправляемого хаоса
 О формировании госпитальных округов как основе создания единого медицинского пространства области сегодня говорят много. Правда, мало кто имеет четкое представление о том, какой населенный пункт в каком госпитальном округе окажется, какие лечебные учреждения, с какими направлениями деятельности там останутся.
Знаменитая Орловка: 90-е возвращаются?..
Ровно в полночь с 5 на 6 января в селе Орловка Ренийского района неожиданно прозвучали выстрелы.
Створення нових робочих місць – підтримка роботодавця
Створення нових робочих місць – підтримка роботодавця

Роботодавці завжди були та залишаються незмінним клієнтами служби зайнятості, які створюють нові робочі місця та зберігають існуючі в непростих реаліях сьогодення. Уже досить значна кількість суб’єктів господарювання Ренійського району оцінили переваги у співпраці зі службою зайнятості та стали її постійними клієнтами та надійними соціальними партнерами. Тому фахівці Ренійського РЦЗ особливу увагу приділяють налагодженню партнерських стосунків із новоствореними роботодавцями щодо надання посильної допомоги в укомплектуванні вільних та новостворених робочих місць.
Серед чималої кількості послуг, в Ренійському районному центрі зайнятості дієво реалізовується послуга з компенсації єдиного внеску роботодавцям, що працевлаштовують соціально незахищених громадян на новостворені робочі місця та які проводять свою діяльність в пріоритетних галузях економіки та укомплектовують нові робочі місця особами із числа безробітних, що перебувають на обліку в центрі зайнятості.
Так, з моменту реалізації норм статей 26 та 27 Закону України «Про зайнятість населення» свої правом на компенсацію єдиного внеску скористалися уже 32 роботодавці міста Рені та Ренійського району, що працевлаштували 50 безробітних.
Співпраця з роботодавцями в цьому напрямку продовжується і зараз, в новому 2018 році, адже надання фінансової підтримки є вагомим стимулом створення нових робочих місць. Днями до Ренійського РЦЗ звернулось керівництво ОСББ «Вознесенська-75» із заявою на компенсацію єдиного внеску. В грудні 2017 року сюди було працевлаштовано безробітну Дьяченко Людмилу Георгіївну, яка перебувала на обліку в центрі зайнятості та відносилась до квотної категорії. Тож початок положено.


Заступник начальника відділу
надання соцпослуг Туренко Л.М.

15.01.2018 року
На спасение экосистемы Придунайских озер в областной казне на 2018 год заложена сумма 29,5 млн гривен
На мероприятия по повышению уровня воды в системе Придунайских озер и улучшению ситуации с водоснабжением жителей г. Болграда, на расчистку заиленных русел рек Татарбунарского и Измаильского районов в областном бюджете на этот год предусмотрена сумма 29 млн 500 тыс. гривен. Об этом сообщает пресс-служба областного совета.
Как сделать бетонное перекрытие?
Перекрытие можно сделать из бетонных плит перекрытия или заливкой цементного раствора в ограниченный объем заданной формы. Выполнить эту работу может как сам строитель, так и сторонняя организация. Однако процессу изготовления обязательно предшествует этап проектирования, в ходе которого выполняются все необходимые расчеты, в том числе и расчет необходимого количества используемых материалов.
Объездная дорога вокруг Рени с высоты птичьего полета

Облавтодор обнародовал видеоролик:

Объездная дорога вокруг Рени с высоты птичьего полета

Нависшая угроза кори

Новости о заболеваемости корью в Одесской области — как сводки с фронтов. Ситуация с каждым днем усугубляется — количество заболевших растет, есть летальные случаи. Больше тысячи случаев госпитализации, пятеро человек умерло. Накануне новогодних праздников в Одессе даже пришлось открыть 2 детских отделения, ведь в больницах лежат больше ста больных этим недугом.

Одесситы требуют от Порошенко объявления эпидемии кори и введения карантина

ПРАВДА

РЕНИЙСКИЙ ПИСАТЕЛЬ ВЛ.БУШНЯК ВСТРЕТИЛСЯ С ЛИЦЕИСТАМИ

09.01.2018г. на встрече с лицеистами Владимир Степанович коротко рассказал о своём литературном творчестве. Его роман «Стамбульский зазывала» получил премию Союза писателей России и Союза писателей Украины ...

ДЕТИ – ЭТО НАШЕ ПРОШЛОЕ

ОБЛАСТНАЯ ПРОГРАММА обеспечения жильём детей сирот вернулась в Рени

АМПУ планирует создать два новых филиала

...создание Дунайского филиала, который объединит Ренийский, Усть-Дунайский и Измаильский филиалы...

Співпраця з роботодавцями та соціальними партнерами
Співпраця з роботодавцями та соціальними партнерами

Почався новий 2018 рік. А перед фахівцями Ренійського РЦЗ уже стоять нові цілі та завдання з надання послуг населенню, в першу чергу – з працевлаштування безробітних та шукачів роботи. Для виконання цих завдань необхідно продовжувати налагодження партнерських стосунків з роботодавцями.
Тому, з метою розширення шляхів подальшої співпраці з роботодавцями і соціальними партнерами, а також інформування роботодавців про послуги, що надає служба зайнятості, 11 січня в Ренійському районному центрі зайнятості відбувся семінар для роботодавців. У семінарі взяли участь керівники та бухгалтери ПОУ міста та району, соціальні партнери.
Ключові питання заходу –це підведення підсумків діяльності центру зайнятості в 2017 році, визначення пріоритетів на новий 2018 рік, оцінка локального ринку праці. Особливу увагу присутніх було привернуто на підвищення результативності співпраці з роботодавцями, адже саме роботодавець є найбільшим споживачем послуг, що надаються центром зайнятості, він є замовником на робочу силу та її одержувачем. В діяльності центру зайнятості взаємодія з роботодавцями являється пріоритетним напрямком, і йому приділяється максимальна увага.
Ще одне важливе питання, що було висвітлено під час семінару - працевлаштування громадян, що потребують додаткових соціальних гарантій та подання роботодавцями до центру зайнятості щорічної інформації про зайнятість та працевлаштування осіб, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню.
Всі присутні взяли активну участь в обговоренні, отримали вичерпні відповіді на поставлені запитання та дійшли висновку, що лише тісна співпраця з роботодавцями, встановлення партнерських стосунків, які основані на врахуванні інтересів роботодавця, дадуть змогу покращити якість надання соціальних послуг.


11.01.2018 року
Заступник начальника відділу
надання соцпослуг Туренко Л.М.
Причинами “голоду” на ринку праці у 2018 році
Причинами “голоду” на ринку праці у 2018 році буде навіть не стільки трудова міграція, скільки відсутність кваліфікованої робочої сили, через брак освіти, а також низькі зарплати.

Про це у коментарі повідомив заступник голови Державної служби зайнятості Сергій Кравченко.

“На сьогодні взагалі є велика проблема з підбором кадрів, яку відчувають практично всі підприємства. І це пов’язано не лише з трудовою міграцією (обсяги якої передбачити не можливо), але і з тим, що професійно-технічні училища сьогодні не навчають або не можуть навчати студентів працювати на тому чи іншому обладнанні. Кадрові проблеми також пов’язані з рівнем заробітних плат”, — зазначив Кравченко.

При цьому, за його словами, зупинити трудову міграцію може збільшення заробітної плати за умови, що інфляція зростати не буде.

Як додав Кравченко, на сьогодні, велика кількість підприємств, які скаржаться на трудову міграцію та кадровий голод, насправді, не хочуть платити достойну заробітну плату своїм працівникам, яка б дозволяла людям працювати набагато краще та не думати про те, щоб кудись поїхати.

“Є підприємства, які мають постійні проблеми з персоналом. Причинами цих проблем є те, що вони платять людям мінімалку, а інше — обіцяють доплачувати в конверті, проте обманюють працівників і платять менші суми. Тому люди звільняються, вони вимушені шукати кращої долі й кудись їхати. Але є роботодавці, у яких сталий колектив, і люди звільняються переважно через сімейні обставини. Тому, підприємцям задля залучення та утримання працівників, варто, насамперед, забезпечити достойний рівень заробітної плати та комфортні умови праці, адже з цим в Україні також є проблеми”, — підкреслив заступник голови служби зайнятості.

Крім того, він додав, що кадрові проблеми наразі переживають не лише українські підприємці, аналогічна ситуація також спостерігається у Європі, Китаї, зокрема, бракує саме кваліфікованих працівників.

Джерело:https://news.finance.ua/…/u-sluzhbi-zajnyatosti-nazvaly-pry…
IT-майбутнє України
Данилюк спрогнозував велике IT-майбутнє України
Україна може стати одним з основних IT-центрів Європи та навіть світу. Про це написав у Facebook міністр фінансів України Олександр Данилюк.

“Наша країна має всі шанси стати одним з основних IT-центрів в Європі та, можливо, у світі. У нас є чудові стартапи, розвинена інфраструктура, висококваліфіковані фахівці та уряд, який розуміє необхідність створення кращих умов для бізнесу та готовий працювати над цим”, — зазначив він, коментуючи відкриття українського павільйону на одній з найбільших світових технологічних виставок в Лас-Вегасі Consumer Electronics Show.

Данилюк порадів тому, що інноваційні українські компанії розвиваються відповідно до основних міжнародних трендів (штучний інтелект, віртуальна реальність, дрони тощо).

“Я вірю в ринок, приватну ініціативу, креативність і кропітку роботу. Саме це дозволило українським стартапам потрапити на цю виставку”, — додав міністр.

Як уточнив очільник Мінфіну, прогнози щодо розвитку ІТ-сектора в світі вражають: розмір світового IT ринку в 2018 році досягне 3,7 трильйонів доларів, що на 4,3% більше, ніж у 2017 році (3,5 трильйони доларів).

“Країна, яка прагне до сучасної, диверсифікованої та стійкої економіки, має будувати її на основі інноваційних технологій”, — підкреслив міністр фінансів.

За матеріалами УНН
САД показала, на какой стадии находится строительство объездной дороги вокруг Рени
Строительство автомобильной дороги общего пользования «Обход города Рени» будет завершено в 2018 году. Об этом сообщает пресс-центр Службы автомобильных дорог Одесской области.
СРОЧНО ВАКАНСІЯ
ШАНОВНІ ШУКАЧІ РОБОТИ!!!

Державному підприємству "Ренійський морський торговельний порт" терміново потрібен:

- КРАНІВНИК ПОРТАЛЬНОГО КРАНУ (з документами матроса).

Стабільна оплата праці, соціальний пакет гарантується .
Місце проведення робіт: м .Рені.
За додатковою інформацією звертатись до фахівців Ренійського районного центру зайнятості за адресою:м.Рені, вул. Соборна, 78/А.
Важлива інформація для тих, хто звільняється!
Важлива інформація для тих, хто звільняється!

При звільненні працівника часто виникає ситуація, коли йому не виплачують так званих "розрахункових".

При звільненні з роботи вам потрібно пам'ятати:

- роботодавець, звільняючи працівника, зобов'язаний видати йому належно оформлену трудову книжку і провести з ним розрахунок. Виплата проводиться в день звільнення згідно частини першої статті 47 КЗпП України.
- якщо з вами не розрахувались у день звільнення, ви маєте право звернутись через місяць, чи навіть через рік і вимагати виплати середньої зарплати за весь цей час, який пройшов від дня звільнення. Непроведення з вини власника або уповноваженого ним органу розрахунку з працівником у зазначені строки є підставою для відповідальності, передбаченої статтею 117 Кодексу.
- після ухвалення судового рішення про стягнення заборгованості із заробітної плати роботодавець не звільняється від відповідальності, передбаченої статтею 117 КЗпП України, а саме виплати середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні, тобто за весь період невиплати власником або уповноваженим ним органом належних працівникові при звільненні сумм.
- крім всього зазначеного, ви маєте право вимагати відшкодування моральної шкоди, якої вам завдав роботодавець, залишивши вас без виплачених коштів. Підставою для цього згідно зі статтею 237-1 КЗпП України є факт порушення прав працівника у сфері трудових відносин, який призвів до моральних страждань, втрати нормальних життєвих зв’язків і вимагав від нього додаткових зусиль для організації свого життя.
І запам'ятайте: сама по собі відсутність коштів у роботодавця не виключає його відповідальності.
Джерело: http://znaj.ua/
Шукаєш роботу? Звертайся до фахівців Ренийського районного центру зайнятості м. Рени, вул. Соборна, 78/а. Информація про вільні робочі місця . Вакансії оновлюється щоденно.
Реклама
Авторизация
Погода
Погода в Ренах
Праздники
Кадендарь
«    Январь 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
Архив новостей
Январь 2018 (45)
Декабрь 2017 (87)
Ноябрь 2017 (61)
Октябрь 2017 (47)
Сентябрь 2017 (31)
Август 2017 (41)
Новостной общественный портал города Рени и Ренийского района.
Сайт является площадкой свободной журналистики и не модерируется администрацией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Администрайия не разделяет позицию журналистов и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
Опубликовнные материлы, фотографии, видеосъемки, размещенные на сайте, и являющиеся авторской работой - ЗАПРЕЩЕНО размещать, и использовать на других сайтах и блогах:
Без указания прямой ссылки на источник.
В каких либо других целях, не связанных с темой публикации.
Электронная почта для связи с администрацией сайта:
reniinfo@i.ua
Что там у соседей?

Игорь Додон сказал "нет": Тарифы повышать не будут, пенсионный возраст останется прежним, а Шалару — долой из правительства!

Недавно избранный избранный президент Молдовы Игорь Додон сообщил, что в ближайшее время нас ждет несколько существенных перемен. В эфире передачи Acces Liber на телеканале «НТВ-Молдова» он рассказал, что планирует делать в первую очередь.

Во-первых, Игорь Додон намерен полностью изменить состав Высшего совета безопасности и исключить из него партийных лидеров, то есть Марина Лупу и Михая Гимпу. Он подчеркнул, что члены совета должны представлять не политические, а государственные интересы.

«Решения будут публичными, чтобы общество знало, что происходит в экономике, о ее монополизации», — пояснил избранный президент.

Во-вторых, как будущий верховный главнокомандующий молдавской армии, Игорь Додон будет настаивать на увольнении министра обороны Анатола Шалару. Поводом для этого станет многократное нарушение министром Конституции страны. Кроме того, Шалару разрушил Молдавскую железную дорогу, как продал оружие из Маркулешт и порекомендовал ему самому написать заявление об уходе.

В-третьих, президент высказался в отношении условий программы Международного валютного фонда по финансированию экономических реформ в Молдове. В частности, он заявил, что выступает против увеличения пенсионного возраста и тарифов на электроэнергию и будет блокировать его любыми способами, вплоть до протестов.

«Я поддерживаю сотрудничество с нашими партнерами по развитию. У меня хороший опыт по сотрудничеству с МВФ с 2006-го по 2009-й в в период работы министром экономики. Я — за соглашение, но оно должно быть в национальных интересах», — заявил Додон.

Кроме того, глава государства заявил, что также будет настаивать на том, чтобы не уменьшался фонд субсидирования сельского хозяйства, отмечает Newsmaker.md. По мнению Додона, фермеры и так почти обанкротились, а их продукция не может конкурировать с продукцией ЕС, производство которой субсидируется значительными суммами. Избранный президент намерен сделать так, чтобы деньги МВФ не тратились на потребление, а вкладывались в инфраструктуру и экономическое развитие.

При этом, отметим, одобренные накануне парламентом два транша МВФ в размере более $100 млн пойдут на покрытие бюджетного дефицита.

А вдобавок к этому Игорь Додон пообещал вернуть в Молдову российские каналы, которые были запрещены для ретрансляции.

 

Павел МУНТЯН

 

«Коридор зеленый», а задумки черные.

 

Зачем Кишинев и Киев договариваются о выводе российских миротворцев из Приднестровья.

Теплым июньским днем на саммите НАТО в Варшаве министр обороны Молдавии Анатолий Шалару сделал громкое заявление, в котором потребовал вывести российских военных из Приднестровской Молдавской республики (ПМР). Дескать, и находятся они там незаконно, и совсем не способствуют российские миротворцы урегулированию конфликта, и пора российскую миротворческую миссию преобразовать в «многонациональную гражданскую миссию», и… и много еще каких «и» прозвучало в его речи. Натовцы привычно зевали – выступление кого-либо из «младоевропейцев» давно стало привычным номером коверных на любом европейском, а тем более, трансатлантическом мероприятии. Но в этот раз Шалару практически сразу нашел себе компаньона и единомышленника, которым стал министр обороны Украины Степан Полторак. Так родилась коалиция министров обороны Молдавии и Украины – союз, который может бесчисленно вдохновлять сатириков и клоунов.

Мощный интеллект Полторака, хорошо запечатленный на его лице, родил еще одну «бессмертную» идею – организовать «зеленый коридор» для вывода российских миротворцев из ПМР и вывоза российских техники и боеприпасов со складов через территорию Украины. До этого озарения Полторак, если кто забыл, обогатил мировую военную мысль определением нового вида наступления «в направлении северо-юга». Нужно ли это Москве, министрам в голову не пришло.

А 6 ноября Шалару прилетел в Одессу и на встрече со своим украинским коллегой вновь поднял вопрос о «зеленом коридоре». Справедливости ради, стоит отметить, что не менее важным вопросом, обсуждавшимся ими. Как следует из осведомленных источников был вопрос противодействия кандидату на пост президента Республики Молдовы (РМ) Игорю Додону, который лидирует по итогам первого тура президентских выборов. Отставка Шалару в случае победы Додона является неизбежной, вот он и пытается на всякий случай выжать максимум в плане решения поставленных унионистами, лидером которых он является, задач по евроинтегрированию Молдавии в Европу. И потому он заранее просил Полторака поспособствовать объявлению Додона персоной нон-грата на Украине.

Впрочем, если борьба с Додоном – политика в чистом виде и носит несколько абстрактный характер, то «зеленый коридор» - вещь абсолютно конкретная. Понятно, что запасы вооружений и боеприпасов, находящиеся на складах в ПМР, вывезти можно только частично, а львиная их доля останется на месте, и может принести очень приличный гешефт тем, кто будет ими распоряжаться. Тем более, если они уже имеют опыт в таком коммерческом подходе. Втюхало же молдавское Минобороны украинскому бизнесмену партию снятых с вооружения советских ЗРК С-125 «Нева». И всего-то за 660 тысяч долларов. Как говорится, к обоюдной взаимовыгоде. У молдавских чиновников слюнки текут от одной мысли о военных складах в ПМР. А у Полторака после его наступлений на «северо-юг» и отступлений на «западо-восток» есть жгучая потребность пополнить подразделения украинских карателей на Донбассе боеприпасами.

На самой Украине идею тандема Шалару-Полторак восприняли не совсем однозначно. Если одни СМИ начали радоваться предстоящему, по их мнению, «удушению ваты в Приднестровье», другие стали пугать «вежливыми зелеными человечками», которые на законном основании появятся на территории Украины и непредсказуемыми последствиями этого явления. Более тысячи реальных, а не мифических российских военных на Украине на законном основании! Какой удар по укропатреотам!

Можно даже предположить, что идея «зеленого коридора» предполагает и возможность провокации во время прохождения эшелона с боеприпасами. Что стоит каким-нибудь национал-радикалам, на которых столь богата земля украинская, подорвать один из эшелонов со снарядами или минами, чтобы обвинить в этом Россию? Ведь с самых высоких киевских трибун несутся и не утихают заявления о войне со своим северо-восточным соседом. Стоит вспомнить, как эти активисты блокировали совершенно мирные российские фуры, чтобы понять реальность подобной опасности.

Во всем этом плане есть только одно слабое место. Оба министра и уже поддержавший их идею президент Украины Порошенко почему-то забыли спросить … Москву, чьих миротворцев они и собрались выводить из, пусть и не признанного ими, но третьего государства. Нет, конечно, когда два гиганта – Украина и Молдова – что-то решают между собою, то кто будет интересоваться мнением какой-то России, пусть обсуждаемый вопрос касается и ее самой. Не интересует никого и мнение руководства самой ПМР. А разума всех трех особей не хватает, чтобы осознать: единственный сдерживающий фактор для предотвращения нового витка вооруженного конфликта – это российские миротворцы, те самые, что остановили войну на берегах Днестра в 1992-м году. И руководство ПМР уже недвусмысленно высказалось на эту тему. А бывший президент Молдовы Владимир Воронин, оценивая идеи министра Шалару, поинтересовался его взаимоотношениями с алкоголем.

А Москва… счастье Шалару, что Москва пока не обратила на его с Полтораком завиральные идеи никакого внимания. А то ведь так недолго и ассиметричного ответа дождаться. И даже не от «вежливых людей» Шойгу, а, например, от какого-нибудь сугубо гражданского российского ведомства. Вдруг да найдет Роспотребнадзор что-нибудь неподобающее в молдавских винах или фруктах. Ведь столько вина и яблок он просто не сможет ни купить, ни съесть, даже вместе с Полтораком.

Впрочем, если говорить серьезно, то эта афера двум министрам явно не удастся, даже если начнут в один голос в очередной раз упрекать Москву в нежелании способствовать разрешению приднестровского конфликта. Единственный способ сделать это – переформатировать отношения РМ и ПМР, на что нынешний Кишинев явно не способен. Единственная надежда на изменение ситуации – приход к руководству Молдавией другой команды. В которой Шалару и ему подобным провокаторам не найдется места. И, похоже, что время пребывания «шаларов» у власти действительно истекает. Так что, времени для новых провокаций им может просто не хватить.

Материал отражает исключительно мнение автора, которое может не совпадать с позицией редакции.

 

На зависть Беларуси: Молдова больше не самая бедная страна Европы!

 

Ежегодное исследование The Legatum Institute в Лондоне показало, что так плохо, как сейчас, в Молдове никогда не было

Согласно исследованию, Молдова продолжает деградировать по уровню благосостояния, заняв в рейтинге Legatum Prosperity Index 2016 96-е место. Из 149.

Если это кого-то успокоит, то среди европейских стран Молдова опережает Беларусь (98 место) и Украину (107 место). Россия прямо перед нами — 95-е место.

Индекс процветания стран мира Института Legatum (The Legatum Prosperity Index) — это комбинированный показатель, который измеряет достижения стран мира с точки зрения их благополучия и процветания. Индекс составляется на основе множества различных показателей, объединённых в девяти категориях: Экономика, Предпринимательство, Управление. Образование, Здравоохранение, Безопасность, Личные свободы. Социальный капитал, Экология.

У Молдовы самый низкий результат в разделе природной среды - 142 и социального капитала - 123. Что касается здравоохранения, то наша страна занимает 103 место. В разделе управления Молдова занимает 98 место, личной свободы - 87, экономического качества - 84. Лучший результат у нас в области охраны и безопасности - 73 и образования - 49, согласно JTV.

Исследование показывает, что ситуация постоянно ухудшалась в последние годы, а сейчас наша страна находится в самом худшем положении с тех пор, как начала фигурировать в данном исследовании

 

 

Юрий Рошка: У Запада в Молдове всего два интереса - банки и земля

 

Он уверен, что Европейский союз не намерен делать из нашей страны «историю успеха».

Европейский союз не намерен делать из Республики Молдова «историю успеха». У Запада здесь совершенно другие интересы. Такого мнения придерживается политик Юрий Рошка в комментарии a-tv.md.

«Их основная цель два ресурса: банки и земля. Как говорил Ротшильд когда-то: «Дайте мне финансы какой-либо страны и мне не важно будет, кто премьер-министр и кто во главе страны: король или президент, избранный народом». Поэтому надо понимать, что борьба на этих выборах идет за национальные интересы. Нужно просто приглядеться к каждому кандидату, либо спросить: «Слышь, парень, а, если тебе в Брюсселе прикажут открыть земельный рынок, откроешь?».

В этом контексте политик подчеркнул – к власти должен прийти человек, готовый отстаивать национальные интересы Республики Молдова.

«Мне импонирует любой политик, пусть называет себя правым или левым, который говорит: «Ребята, мы знаем, как отстоять национальные интересы, мы знаем, что такое экономический суверенитет, как нужно вести диалог с Москвой, с Бухарестом, с Брюсселем, исходя из наших национальных интересов». Меня очень коробит, что у Республики Молдова в последние годы вообще нет внешней политики. Наши руководители просто «скатывают» с официального дискурса Вашингтона и Брюсселя и потом повторяют, как попугаи. А где же наши интересы?!».

 

 

 

Игорь Додон. Большое интервью с избранным президентом Молдовы.

 

 

 


http://www.kp.md/