Разделы сайта
Главные новости
ИНТЕРВЬЮ МЭРА г.РЕНИ С. КОЛЕВИЧА ОКТЯБРЬ 2014 г.
ИНТЕРВЬЮ МЭРА г.РЕНИ С. КОЛЕВИЧА  ОКТЯБРЬ 2014 г.
Для тебе, випускник 2015 року
Для тебе, випускник 2015 року
За ініціативи Ренійського районного центру зайнятості, спільно з районним відділом освіти РДА на базі Центру дитячої та юнацької творчості відбувся масовий профорієнтаційний захід «Акція «Випускник» для учнів 9-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів міста Рені. Проведення таких заходів для учнівської молоді вже є доброю традицією роботи центру зайнятості. На зустрічі з випускниками були висвітлені такі питання, як: перспективи соціально-економічного розвитку району та ринку праці; перспективи працевлаштування; послуги, які надає центр зайнятості випускникам; необхідність одержання відповідної освіти з урахуванням специфіки нашого району. Цього разу на захід завітали представники 8 навчальних закладів області, а саме: Одеської національної академії харчових технологій, Одеської державної академії будівництва та архітектури, Одеської державної академії зв’язку ім. О.С. Попова, Одеського національного морського університету, Ізмаїльського інституту водного транспорту, Ізмаїльського вищого професійного училища Київської державної академії водного транспорту ім. гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного, Ізмаїльського технікуму економіки і права, Ізмаїльського медичного училища. Вони не тільки давали поради школярам щодо вибору професії, але й в подробицях розповіли про умови вступу, наявні факультети та спеціальності, можливості працевлаштування після закінчення навчання. Розповіді супроводжувалися слайдами, які презентували всі переваги навчання в навчальному закладі. умови побуту та дозвілля студентської молоді. Випускники мали можливість отримати відповіді на питання та особисто поспілкуватися з представниками навчальних закладів. Захід, що відбувся, свідчить – молодь зацікавлена у вирішенні своєї долі при виборі майбутньої професії та подальшому працевлаштуванні.
Спрощено механізм надання допомоги по частковому безробіттю

Спрощено механізм надання допомоги по частковому безробіттю


З 22 серпня 2014 року набули чинності зміни до Порядку надання допомоги по частковому безробіттю. Допомога по частковому безробіттю надається державною службою зайнятості підприємствам для виплати працівникам у разі втрати ними частини заробітної плати внаслідок вимушеного скорочення передбаченої законодавством тривалості робочого часу у зв’язку із зупиненням (скороченням) виробництва продукції без припинення трудових відносин.
Виплати здійснюються за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Термін виплати не може перевищувати 180 днів.
З метою спрощення та вдосконалення механізму надання підприємствам коштів для виплати працівникам допомоги по частковому безробіттю внесені зміни до порядку надання такої допомоги (затверджено наказом Міністерства соціальної політики України від 15.07.2014 №468 «Про затвердження Змін до Порядку надання допомоги по частковому безробіттю», зареєстровано в Міністерстві юстиції України 5 серпня 2014 року за №921/25698).
Новації полягають у:
• розширенні кола отримувачів виплати допомоги по частковому безробіттю. Зокрема, надано можливість для виплати такої допомоги підприємствам у разі, якщо вичерпано всі можливі заходи запобігання частковому безробіттю, що підтверджується узгодженим рішенням роботодавця та виборним органом профспілкової організації, з якою укладено колективний договір, за результатами консультацій між ними;
• наданні можливості підтвердження висновком організації роботодавців обласного рівня або галузевої організації роботодавців про те, що зупинення (скорочення) виробництва на підприємстві або в цеху, дільниці із замкнутим циклом виробництва (структурному підрозділі підприємства, у якому здійснюються всі етапи технологічного процесу з виробництва певного виду продукції у межах такого підрозділу) має невідворотний та тимчасовий характер, не залежить від організаційно-виробничих причин, зазначених у пункті 1.2 розділу І Порядку, не має сезонного характеру;
• забезпеченні паритетності комісії, яка здійснює розгляд питання щодовиплати допомоги по частковому безробіттю;
• наданні можливості повторного розгляду питання щодо виплати допомоги по частковому безробіттю у разі, якщо у першому випадку питання потребує доопрацювання.
Для отримання виплати допомоги по частковому безробіттю роботодавці повинні звернутися до місцевого центру зайнятості і повідомити про можливе зупинення (скорочення) виробництва не пізніше дати початку зупинення (скорочення) виробництва.
Розгляд питання про надання допомоги по частковому безробіттю здійснюється спеціально створеною комісією. До складу комісії входять представник центру зайнятості, представник структурного підрозділу з питань соціального захисту населення (праці та зайнятості) місцевої державної адміністрації, представник управління економіки місцевої державної адміністрації, представник територіального органу Державної інспекції України з питань праці, представники сторін соціального діалогу від профспілкового органу, представники сторін соціального діалогу від роботодавців.

статистика
Надання субсидій населенню в районі за січень – вересень 2014 року
Ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами підприємці Одеського регіону можуть отримати у ЦОП
Рекомендації щодо організації роботи головних управлінь ДФС України із приймання документів та видачі ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, затверджені наказом ДФС України від 24.10.2014 року № 213.
УВАГА! ШАХРАЇ!
У разі, якщо до Вас зателефонували або звернулися особисто із зазначеними пропозиціями, радимо Вам негайно звертатися за допомогою до територіальних органів внутрішніх справ, а також залишати відповідне повідомлення на антикорупційний сервіс Державної фіскальної служби України «Пульс» за телефоном 044-284-00-07.
Анонсы «горячих линий» на ноябрь 2014 г
Анонсы «горячих линий» на ноябрь 2014 г
У Рені привітали пенсіонерів та ветеранів податкової служби України

Щорічно 30 жовтня відзначається День вшанування пенсіонерів та ветеранів органів державної податкової служби. Цього дня колектив ДПІ у Ренійському районі привітав колишніх колег, які своєю багаторічною працею створювали та розбудовували податкову систему України, а сьогодні перебувають на заслуженому відпочинку.

ЧЕЛОВЕК ГОДА

ЧЕЛОВЕК ГОДАМЭР РЕНИ – ЧЕЛОВЕК ГОДА

...Вторая половина праздника проходила на площади Свободы. Лучшие  участники художественной самодеятельности района показали большой концерт, в котором прозвучало много песен об Украине, родном крае на языках народов, проживающих в нашем крае - украинском, русском и гагаузском

10 ноября предельный срок для представления налоговой отчетности
Госналогинспекция в Ренийском районе напоминает налогоплательщикам о необходимости своевременного представления отчетности за III квартал или 9 месяцев 2014 года.
Украина переходит на зимнее время

26 октября в 04:00, в ночь с субботы на воскресенье, Украина переходит на зи  мнее время. Не забудьте перевести стрелки на час назад.

Состоялся практический семинар для представителей бизнеса Ренийщины
Открывая мероприятие, Марина Занет сообщила о введении
Працевлаштування осіб, які недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці
Працевлаштування осіб, які недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці

Одним з основних завдань служби зайнятості є додаткове сприяння у працевлаштуванні окремих категорій громадян, що неконкурентоспроможні на ринку праці, у тому числі й осіб з обмеженими фізичними можливостями.
Слід зазначити, що підвищення ефективності соціального захисту осіб, що відносяться до квотних категорій та осіб з інвалідністю, та рівня їх зайнятості можливе лише за умови тісної співпраці всіх зацікавлених сторін – служби зайнятості, роботодавців, управлінь соціального захисту населення, Фонду соціального захисту інвалідів та безпосередньо, що є основним, самих осіб, що недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці..
Тому сьогодні, згідно плану заходів на жовтень, було проведено семінар для роботодавців м. Рені та Ренійського району, на якому були розглянуті переважно нагальні питання щодо стимулювання працевлаштування осіб, які потребують додаткових соціальних гарантій та осіб з обмеженими фізичними можливостями.
Фахівці Ренійського РЦЗ постійно працюють над урізноманітненням форм та підвищення якості соціальних послуг для соціально вразливих категорій безробітних. Таким громадянам забезпечено вільний доступ до джерел інформації. В центрі зайнятості такі особи можуть самостійно або за допомогою спеціалістів підібрати роботу, отримати послуги з профорієнтації та професійного навчання, ознайомитися з актуальними вакансіями на локальному ринку праці, оволодіти технікою пошуку роботи, обрати професію з урахуванням медичних показань та програм реабілітації, особистих навиків та можливостей. Вони постійно залучаються до цільових семінарів, міні-ярмарок вакансій.
Протягом року Ренійським РЦЗ було працевлаштовано 146 безробітних, що недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці, з них 4 – за умови надання компенсації роботодавцю витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, 86 безробітних, що відносяться до квотних категорій, взяли участь у громадських та інших видах робіт тимчасового характеру; 5 безробітних, що відносяться до квотних категорій, започаткували власну справу за сприянням служби зайнятості. Також протягом року фахівцями Ренійського РЦЗ було працевлаштовано 5 осіб з обмеженими фізичними можливостями, з них 1 отримав одноразову допомогу для відкриття підприємницької діяльності.
Та проблема працевлаштування осіб квотних категорій та осіб з обмеженими фізичними можливостями залишається дуже гострою в районі. Тому без посильної допомоги роботодавців та соціальних партнерів центру зайнятості не справитись. Адже для осіб, що недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці, мати гідну роботу – це не лише поліпшення добробуту, а й підвищення власної значимості та соціального статусу, що не менш важливо.


23.10.2014 року
Заступник начальника відділу
надання соцпослуг Туренко Л.М.
Створення нових робочих місць
Створення нових робочих місць

Створення нових робочих місць - актуальна проблема в цей нелегкий для держави час. Дуже гостро вирішення цієї проблеми стоїть і в Ренійському районі, де зайнятість завжди носила сезонний характер. Адже Ренійський район характеризується як сільськогосподарський район, а сільськогосподарське виробництво завжди носить сезонний характер. Сільськогосподарські господарства займаються в основному вирощуванням зернових культур. Овочівництвом та тваринництвом зараз майже ніхто не займається, адже це потребує додаткової ручної праці. Тому попит на працівників у селах району протягом останніх років значно знизився. На селі зараз потрібні в основному трактористи, водії, слюсарі з ремонту сільськогосподарської техніки, електрогазозварники і лише на період сільськогосподарських робіт.
26 вересня 2014 року набрала чинності Постанова КМУ № 437 від 10.09.2014 року, відповідно якої внесено зміни до Порядку компенсації роботодавцям витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Цей Порядок визначає механізм виплати компенсації фактичних витрат роботодавця на сплату єдиного внеску за працевлаштування безробітних на нові робочі місця.
Ренійським РЦЗ постійно та дуже ретельно проводиться робота щодо виявлення роботодавців, які працевлаштували безробітних на нові робочі місця, при цьому, щоб і роботодавець і безробітний відповідали вимогам пп 1 п.1 ст 26 або пп.1 п.2 ст. 27 Закону України «Про зайнятість населення» та останнім змінам чинного законодавства щодо компенсації роботодавцям витрат у розмірі ЄВ. З початку 2014 року було прийнято вісім рішень про виплату компенсації єдиного внеску роботодавцям міста та району, що працевлаштували на нові робочі місця безробітних за направленням центру зайнятості. Чотири із працевлаштованих безробітних відносяться до квотної категорії, чотири інших були працевлаштовані на підприємства, вид діяльності яких відповідає переліку пріоритетних видів економічної діяльності для створення нових робочих місць.
25 вересня ФОП Вільшиневська Валентина Василівна звернулась до центру зайнятості з заявою про здійснення компенсації фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за Кур’янова Віктора Серафимовича, який відноситься до квотної категорії, є особою передпенсійного віку та працевлаштований за направленням центру зайнятості на посаду підсобного робітника у серпні місяці. Рішення щодо компенсації ФОП Вільшиневській витрат у розмірі єдиного внеску прийнято уже відповідно Постанови КМУ № 437 від 10.09.2014 року наприкінці вересня місяця.. Ще один роботодавець – ФОП Бєлєв Сергій Іванович, який працевлаштували безробітну Устрой Г.С. з 01 жовтня, також виявив бажання звернутись до центру зайнятості із заявою про відшкодування їм витрат на сплату єдиного внеску вже у листопаді місяці.
Робота щодо компенсації роботодавцям єдиного внеску успішно продовжується. Надіємось на подальшу спільне співпрацю з роботодавцями міста та району..


Заступник начальника відділу
надання соцпослуг ТуренкоЛ.М.

22.10.2014 року
Малый бизнес Ренийщины пополнил местную казну на 2,6 млн грн
За девять месяцев текущего года Ренийские упрощенцы уплатили в местный бюджет 2,6 млн.грн единого налога, превысив собственные прошлогодние показатели на 407 тыс.грн....

Одновременно в районе числятся субъекты - плательщики единого налога, которые нарушали сроки уплаты налогов, следовательно, у которых в карточках лицевых счетов числились суммы налогового долга. К таким плательщикам будут приняты меры по аннулированию
Налоговики поздравили коллектив редакции «Ренийский вестник» с юбилеем
По случаю 70-й годовщины основания газеты «Ренийский вестник» главного редактора и коллектив редакции поздравил начальник ГНИ в Ренийском районе Андрей Кучма.
Підсумки роботи правління Пенсійного фонду України за 9 місяців 2014року
Підсумки роботи правління Пенсійного фонду України за 9 місяців 2014року
Вскоре в расчете по форме №1-ДФ будет отображаться военный сбор и информация о налогообложении процентов
После принятия новой формы Налогового расчета сумм дохода, начисленного (уплаченного) в пользу плательщиков налога, и сумм удержанного с них налога (форма № 1ДФ), налоговые агенты обязаны будут по новой форме подать новый отчетный (уточняющий) налоговый расчет за ІІІ квартал 2014 года только по
статистика
Стан тваринництва в сільгосппідприємствах
Ренійського району у січні-вересні 2014 року
20 октября (понедельник) – предельный срок уплаты налогов предпринимателями
Специалисты ГНИ в Ренийском районе напоминают, что штраф за несвоевременную уплату единого налога составляет 50% ставки единого налога.
О налогообложении пассивных доходов (вкладов)
Согласно п. 167.1 ст. 167 НКУ ставка налога 15 процентов применяется к доходам в виде:
- процентов, начисленных на сумму текущего или вкладного (депозитного) банковского счета;
Реклама
Авторизация
Погода
Погода в Ренах
Праздники
Кадендарь
«    Ноябрь 2014    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Архив новостей
Опубликовнные материлы, фотографии, видеосъемки, размещенные на сайте, и являющиеся авторской работой - ЗАПРЕЩЕНО размещать, и использовать на других сайтах и блогах:
1. Без разрешения автора.
2. Без указания прямой ссылки на источник.
3. В каких либо других целях, не связанных с темой публикации.
Сайт является новостным порталом города Рени и Ренийского района.
Электронная почта:
reniinfo@i.ua
Картини із тіста

Картини із тіста
«Свій край – як рай!» –  картини із тіста

Людмила Дмитрівна Кулікова – автор незвичайної колекції. Виявляється, з тіста можна робити не тільки пироги та тістечка, а й чудові картини.

29 років тому Людмила Дмитрівна приїхала в Рені з Миколаєва. Спочатку два роки працювала в залізничному депо художником-оформлювачем, але робота там не приносила морального задоволення, тому і перейшла до школи № 2, в якій працює і досі. Така вірність обраній справі не є випадковою. Пішовши першого дня до школи, маленька Людмила вже остаточно вирішила, що стане учителем. Завжди вчилася із задоволенням, із відчуттям радості пізнання нового. Була в Людмили лише одна проблема: бути учителем образотворчого мистецтва чи історії. Обидва предмети надзвичайно приваблювали дівчинку. Малювати вчилася у школі мистецтв, а після сьомого класу навіть пропонували навчатися в інтернаті для обдарованих дітей при Академії мистецтв у Ленінграді, але батьки не дозволили, а оскільки була тихою, скромною та слухняною донькою, то погодилася із думкою дорослих, які боялися відпускати її у великий світ. Остаточно Людмила Дмитрівна так і не вирішила, який з предметів кращий, тому і здобула два дипломи: учителя креслення та образотворчого мистецтва і учителя історії. Зараз у гімназії викладає обидва предмети.

         Підготовка до уроків, родинні справи, домашнє господарство відбирали багато часу, тому не могла поринути у світ мистецтва з головою. Все сподівалася, що на пенсії зможе це собі дозволити, але душа до пенсії не витримала, і все, що роками накопичувалося, творчою уявою художниці і майстерними руками було перенесено у картини-барельєфи із солоного тіста. Людмилу Дмитрівну завжди приваблювало декоративно-ужиткове мистецтво, а на одному із засідань методичного об’єднання учителів образотворчого мистецтва Валентина Федорівна Дайловська вперше розповіла про цікаву техніку – тістопластику. Колега розповіла, а Людмила Дмитрівна захопилася не на жарт створенням картин із тіста. Торік донька Регіна стала студенткою і поїхала до Миколаєва, повернувшись на батьківщину майстрині.

 – Після від’їзду дочки з’явилося багато вільного часу, потихеньку почала працювати вечорами. Телевізору не хочу дарувати дорогоцінні хвилини життя. Вважаю, що просиджувати, годинами дивлячись телевізор, – злочин! Першу роботу «Свій край – як рай» виконувала разом з донькою. А протягом півроку вдалося створити двадцять картин, і виникла ідея підготувати виставку, щоб люди побачили, яка навколо чудова природа, щоб навчилися бачити красу у малому. Думала організувати виставку навесні, коли все квітне і оживає.

Сюжети картин народжуються по-різному. Буває, вночі не можу заснути, поки не втілю на планшеті нову ідею. Ескізів ніколи не роблю, беру тісто і працюю. Вдома маю багато квітів, які і надихають на роботу. Одного разу п’ять годин, не встаючи, працювала над картиною, поки не переконалася, що робота завершена. А іноді не можу скласти знову композицію після того, як виготовлені деталі висохли і були пофарбовані. Може вийти й зовсім новий сюжет, а можу щось потім доробити, а було й таке, що залишалися зайві елементи. Найскладніше підібрати тканину, стрічки, антураж для майбутньої картини. Дуже вдячна подрузі Валентині Мельник з Миколаєва, яка для мене стала давно рідною людиною, адже дружимо вже 35 років. Вона працює художником у Миколаївському театрі, надихає і мене на творчість, а також постійно забезпечує обрізками тканини із театральної костюмерної, колеги теж приносять тканину, борошно. Тільки працюй! Деякі картини покриваю лаком, а деякі – ні. Особливого догляду вони не потребують, подібні до кераміки.

Нову картину вивішую на стіну та ходжу і приглядаюся до неї, чого ще не вистачає (перевірка часом), а потім знімаю її, дороблюю, а то й перероблюю.  Творчий процес дуже подобається, але без підтримки чоловіка Василя Олексійовича нічого б не зробила. Щоденні побутові клопоти він часто бере на себе, крім того, він мій перший глядач і критик, любить дивитися на мою роботу. А я іноді можу і не їсти, і не спати, не відчуваю втоми, поки працюю. Майже кожного дня чимось займаюся: обдумую сюжет, форму, розмір майбутньої композиції, добираю фон. Днями зробила картину, а потім усе зім`яла, бо не сподобалося. А якщо мені не подобається, то не хочу, щоб це бачили люди. Коли не вдається щось зробити, то вважаю, що день прожитий марно.

Як бачимо, найсуворіший критик творчості Людмили Дмитрівни – це вона сама.  Дивлячись на роботи майстрині, вкотре переконуєшся, що творчій уяві людини нема кінця-краю. Вона інтуїтивно відчуває красу і уміє її передати. Всі її роботи дуже позитивні, радісні, а в кожній картині закодовано багато інформації. Краса, на думку Людмили Дмитрівни, – це  гілка верби, метелик, соковиті фрукти, буйні квіти. Однак, побачити цю красу не кожному дано. Вільна хвилинка, нова ідея – і колекція майстрині поповнюється ще одним цікавим сюжетом, застиглим у тісті. Ось кіт гуляє серед мальв на малиновому оксамиті, а далі глядача зачаровує казковий замок і райська яблуня, можна вільно розглядати чуже підвіконня з корзинкою розкішних квітів на блакитному фоні, а от і самовар з баранками у коричнево-бежевих тонах, а від корзинки з черешнями не можна відійти (кортить простягнути руку і скуштувати), викликають прилив гордощів за багатство рідного краю композиції із винограду, соняшника, гарбузів та панно «Свій край – як рай», на якому можна побачити нашу країну у всій красі. Ці витвори мистецтва їсти не можна, але дивитися на них можна безкінечно.

Дивовижні картини із солоного тіста становили зміст виставки, яку всі охочі могли відвідати влітку 2010 року у краєзнавчому музеї нашого міста. Свою виставку Людмила Дмитрівна вирішила присвятити рідній школі, своїм учням і колегам, які були свідками творчого зростання і першими експертами її картин. До речі, багато учнів Людмили Дмитрівни пов’язали своє життя з мистецтвом, стали художниками, архітекторами, викладачами, а Сергій Костов (талановитий іконописець) закінчив Софійську академію мистецтв.

Хоча вироби з тіста – стародавня традиція, їм знаходиться місце і в сучасному світі, тому що зараз цінується все екологічно чисте і зроблене своїми руками.  Солоне тісто останніми роками стало дуже популярним матеріалом для ліплення. Робота з ним приносить задоволення і радість.

Переваги солоного тіста:

-     легко відмивається і не залишає слідів;                     

-     тісто безпечне при попаданні до рота, якщо не додавати клей,

-     якщо воно правильно замішане, ліпиться чудово, до рук не липне;             

-     можна сушити в духовці, а можна – просто на повітрі;     

-     фарба пристає будь-яка, а можливості для розпису – практично необмежені;                                                                

-     поверх фарби добре ще покривати лаком – збережеться на століття...

    Людмила Дмитрівна радить використовувати сіль «Екстра», а тісто робити твердим, еластичним, щоб не приставало до рук. Можна використовувати різноманітні інструменти: викрутки, манікюрну пилочку, ножі різних розмірів, ножиці, качалку для тіста.       

Все, що потрібно, — це борошно, сіль і вода. А все решта — справа  фантазії майстра. Якщо ж у роботу ще й всю душу вкладаєш, то, окрім гарного настрою, отримуєш власноруч виготовлений шедевр.

Розглядаючи роботи Людмили Дмитрівни Кулікової,  переконуєшся у чудодійних властивостях звичайного солоного тіста, коли воно потрапляє до рук самобутнього і талановитого художника!

 

Наталя Кічук,

методист ОЦНК

 

 

Посмотреть фотографии

 

 На предыдущую страницу.