Разделы сайта
Главные новости
ХРИСТОС ВОСКРЕС!

 ПАСХА                                                                                                                                                                                        Пасха - день воскрешения Иисуса Христа. Этому празднику уже более 2000 лет. Многие на Пасху пекут куличи и красят куриные яйца. 

Этот праздник всегда был одним из самых массовых. Этот день знаменит еще и окончанием строгого поста.

Интервью мэра г.Рени
Интервью мэра г.Рени
Ренийские налогоплательщики пополнили Местные бюджеты почти на 7 млн. гривен
Поступления платежей в местные бюджеты за 2 месяца т.г. составили 6,8 млн. грн. Прирост поступлений к прошлому году составляет 1,5 млн.грн., или 27 %. Об этом сообщил начальник ГНИ в Ренийском районе ГУ Миндоходов в Одесской области Андрей Кучма.
По его словам из них 63 % - это налог на доходы физических лиц. Отчисления с доходов граждан увеличились по сравнению с прошлым годом на 459 тыс. грн. Темп роста по отношению к соответствующему периоду прошлого года составляет 112 %.
Вниманию работодателей ! 20 марта последний день подачи отчетности и уплаты единого взноса за февраль
Специалисты ГНИ в Ренийском районе напоминают работодателям, что отчет по единому социальному взносу в органы доходов и сборов подается плательщиками, которые используют труд наемных лиц (страхователями) ежемесячно в течение 20 календарных дней, следующих за последним днем отчетного месяца по основному месту регистрации плательщика.
Напомним, через Интернет отчетность подается на единый электронный адрес: zvit@sta.gov.ua, а на бумажных носителях - в Центры обслуживания плательщиков.
Как стать плательщиком налога на добавленную стоимость по новым правилам
В связи с законодательными изменениями в начале 2014 года в порядке НДСной регистрации, перерегистрации и аннулировании плательщиков НДС, Министерства доходов и сборов Украины приказом от 16.01.2014г. № 26 утвердило Положение о регистрации плательщиков налога на добавленную стоимость, которое вступило в силу 25 февраля 2014г.
В целом в новом Положении сохранены основные процедуры и сроки регистрации, перерегистрации и аннулирования регистрации плательщиков НДС.
Завданням органів доходів і зборів Одещини залишається створення сприятливих умов для сумлінних платників податків
Про це під час апаратної наради зазначив начальник Головного управління Міндоходів в Одеській області Олександр Чернобай.
За його словами, реформування Міндоходів не повинно й не створюватиме ніяких незручностей для платників податків.
В Одеській області продовжують працювати 22 центри обслуговування платників податків, які надають бізнесу своєчасні та якісні адміністративні послуги.
Завдяки Ренійським спрощенцям місцева казна поповнилась на 755 тис. грн.
За 2 місяці 2014 року підприємці „спрощенці” сплатили до Місцевого бюджету 435 тис.грн. єдиного податку. Показники сплати єдиного податку у поточному році перевищують минулорічні на 65 тис. грн.
У той же час, в 2014 році, платниками єдиного податку - юридичними особами сплачено 320 тис. гривень, що на 167 тис.грн. більше аналогічного періоду минулого року.
Сьогодні діяльність на спрощеній системі оподаткування здійснюють понад 850 платників Ренійського району. Найчисельнішою та найпопулярнішою групою залишається друга. В ній нараховується 406 підприємців.
СБУ предупреждает
 Одесская область относится к Юго-Востоку Украины - предупреждение СБУ

В связи с намерениями реализовать в юго-восточных областях Украины (к которым относится и Одесчина) так называемый «сепаратистский сценарий», публичным распространением другой провокационной информации СБУ предупреждает
Інформація щодо прав та обов’язків, соціального та правового захисту військовозобов'язаних, призваних на військову службу у зв'язку з мобілізацією
Захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України відповідно до статті 1 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» є конституційним обов'язком громадян України.
Граждане Ренийского района задекларировали первые 1,8 млн. грн. доходов

 

Как известно, с 1 января 2014 года граждане начали декларировать свои доходы, полученные в течение 2013 года. Специалисты отдела доходов и сборов с физических лиц сообщили, что по предварительным данным, уже поступило 156 деклараций, согласно которым сумма задекларированного дохода составила 1 млн.776 тыс.грн., соответственно заявленная к уплате в бюджет сумма налога на доходы физических лиц составляет 54 тыс. грн.

Виховання податкової культури майбутніх платників податків
З метою виховання податкової культури у молоді – майбутніх платників податків та утвердження у суспільстві позитивного іміджу органів Міндоходів фахівцями ДПІ Ренійського району ГУ Міндоходів в Одеській області постійно проводяться зустрічі з районною молоддю.
Днями керівництво ДПІ у Ренійському районі завітало до учнів 9-б класу ЗОШ № 3 м.Рені, оскільки виховання податкової культури у школярів закладає основи подальшого розвитку демократично-правового суспільства, утвердження у свідомості української молоді цивілізованих, європейських стандартів життя.
Впроваджено Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс «ЗІР»
Функціонал ресурсу забезпечує можливість пошуку інформації по певному податку, напрямку діяльності, в т.ч. з використанням ключових слів, шляхом перегляду за певні періоди інформації, при цьому не лише по запитаннях-відповідях розміщених в Базі знань, але і по відповідях на письмові звернення, які були надані з використання Бази знань, назвах нормативних та інформаційних документів, а в перспективі запровадження інтерактивних посилань на взаємопов’язані документи.
Доходы, полученные от двух и более налоговых агентов, необходимо задекларировать
В случаях получения гражданами по результатам отчетного 2013 года доходов от двух или более налоговых агентов (работодателей) в форме заработной платы или других выплат и вознаграждений в связи с трудовыми отношениями и по гражданско - правовым договорам, и при этом общая годовая сумма таких налогооблагаемых доходов в 2013 году превышала сто двадцать размеров минимальной заработной платы, установленной законом на 01.01.2013 года (в 2013 году - 137 640 грн. (1147х120)), у них возникают обязательства по представлению декларации об имущественном состоянии и доходах.
Утверждена новая форма декларации о доходах
Миндоходов утвердило форму налоговой декларации об имущественном состоянии и доходах и инструкцию по ее заполнению
Министерство доходов и сборов Украины приказом от 11.12.2013 г. №793 утвердило:
- новую форму налоговой декларации об имущественном состоянии и доходах;
- Инструкцию относительно ее заполнения.
Приглашаем принять участие в обсуждении
Реформа системы декларирования доходов граждан важна с точки зрения борьбы с теневой экономикой и коррупцией. Любые усилия государства в этом направлении в одностороннем порядке не будут иметь успеха, если не будут опираться на общественную поддержку и не будут иметь двустороннего характера.
На сегодня Министерством доходов и сборов Украины разработана Концепция реформы декларирования доходов граждан.
Вступила в силу новая декларация по налогу на прибыль!
В соответствии с изменениями в Налоговом кодексе Украины, Миндоходов приказом от 30.12.2013г. № 872, утвердило декларацию по налогу на прибыль.
В новой усовершенствованной декларации учтены новые правила учета ценных бумаг, предусмотрена возможность самостоятельного исправления ошибок по авансовым взносам по налогу на прибыль, корректировка налоговых обязательств налогоплательщика для целей трансфертного ценообразования.
Весняні вітрила
22 березня центральна районна бібліотека запрошує на фестиваль літературної творчості "Весняні вітрила"
ДЛЯ ТИХ ХТО БАЖАЄ ОТРИМАТИ ПРОФЕСІЮ ЗА НАПРАВЛЕННЯМ СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТІ
Календарний план-графік формування груп ДНЗ "Одеський центр ПТО ДСЗ" на квітень 2014 року

№з/п Професія Ліцензований обсяг Орієнтовний період навчання
1 Покоївка, 1 р. 20 03.04.2014 - 20.06.2014
2 Фрезерувальник, 2 р. 24 04.04.2014 - 09.09.2014
3 Перукар 30 14.04.2014 - 17.09.2014
4 Педикюрник, 2 р. 30 15.04.2014 - 17.07.2014
5 Штукатур, 2 р. 24 17.04.2014 - 21.07.2014
6 Електрогазозварник, 2 р. 24 25.04.2014 - 01.10.2014
7 Кухар, 3 р. 30 30.04.2014 - 22.10.2014
Короткотермінові курси
1 Сучасні технології бухгалтерського обліку та фінансової звітності (національний стандарт, програма "1С-Бухгалтерія") 15 07.04.2014 - 18.04.2014
2 Курси підприємницької діяльності в сфері малого бізнесу 15 22.04.2014 - 07.05.2014
Подолання сільського безробіття – одна із найважливіших проблем сьогодення.
Подолання сільського безробіття – одна із найважливіших проблем сьогодення.

Фахівцями Ренійського РЦЗ 13 березня 2014 року був проведений семінар для роботодавців та представників кадрових служб підприємств м. Рені та Ренійського району. Одним із питань, що обговорювались на семінарі – це перспективи взаємовигідної співпраці центру зайнятості та роботодавців щодо забезпечення мешканців села роботою, у т.ч. тимчасовою, шляхом організації громадських та інших робіт тимчасового характеру; професійного навчання безробітних під конкретне замовлення роботодавця та шляхом стажування безпосередньо на робочому місці.
Учасниками семінару наголошено, що пріоритетом у сфері зайнятості залишається питання збереження трудового потенціалу та соціальний захист населення від безробіття, насамперед тих громадян, хто не здатний на рівних конкурувати на ринку праці, зокрема осіб з особливими потребами. Не можна також залишатись байдужими до сьогоденних проблем, а робити все можливе для людей праці - створювати та зберігати робочі місця, забезпечувати гідну заробітну плату за якісно виконану роботу, створювати належні умови роботи та ін.
Крім цього, роботодавці отримали вичерпну інформацію та консультації з питань організації громадських та інших робіт тимчасового характеру.
І, як підсумок, в кінці семінару всі присутні дійшли згоди щодо продовження залучення безробітних - мешканців сіл району до громадських та тимчасових робіт, на проведення професійного навчання та подальшого працевлаштування безробітних на сільськогосподарських підприємствах району.


Заступник нач.відділу
надання соцпослуг ТуренкоЛ.М.
13.03.2014р.
ДЕНЬ ЖКХ
ДЕНЬ РАБОТНИКОВ ЖКХ 

 Уважаемые работники ЖКХ!
 Вы создаете для нас благоприятные условия быта. Ваш профессиональный праздник, который отмечается 16-марта, - это прекрасный повод выразить большую признательность за ваш нелегкий труд.
От имени Ренийского горсовета и его исполкома примите поздравление с праздником и пожелания крепкого здоровья, счастья и благо-получия вашим семьям, мира, добра и признательности потребителей ваших услуг.

Городской голова
С. КОЛЕВИЧПільги по сплаті державного мита, пербачені чинним законодавством, при проведенні державної реєстрації речових прав на нерухоме майно

Законом України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» визначено, що за проведення державної реєстрації прав та їх обтяжень справляється державне мито.

Розмір ставки державного мита за державну реєстрацію права власності на нерухоме майно становить 7 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (на сьогодні – 119 грн.); за державну реєстрацію іншого речового права на нерухоме майно, обтяження права - 3 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (на сьогодні – 51 грн.).

Реклама
Авторизация
Погода
Погода в Ренах
Праздники
Кадендарь
«    Апрель 2014    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
Архив новостей
Опубликовнные материлы, фотографии, видеосъемки, размещенные на сайте, и являющиеся авторской работой - ЗАПРЕЩЕНО размещать, и использовать на других сайтах и блогах:
1. Без разрешения автора.
2. Без указания прямой ссылки на источник.
3. В каких либо других целях, не связанных с темой публикации.
Сайт является новостным порталом города Рени и Ренийского района.
Электронная почта:
reniinfo@i.ua
Картини із тіста

Картини із тіста
«Свій край – як рай!» –  картини із тіста

Людмила Дмитрівна Кулікова – автор незвичайної колекції. Виявляється, з тіста можна робити не тільки пироги та тістечка, а й чудові картини.

29 років тому Людмила Дмитрівна приїхала в Рені з Миколаєва. Спочатку два роки працювала в залізничному депо художником-оформлювачем, але робота там не приносила морального задоволення, тому і перейшла до школи № 2, в якій працює і досі. Така вірність обраній справі не є випадковою. Пішовши першого дня до школи, маленька Людмила вже остаточно вирішила, що стане учителем. Завжди вчилася із задоволенням, із відчуттям радості пізнання нового. Була в Людмили лише одна проблема: бути учителем образотворчого мистецтва чи історії. Обидва предмети надзвичайно приваблювали дівчинку. Малювати вчилася у школі мистецтв, а після сьомого класу навіть пропонували навчатися в інтернаті для обдарованих дітей при Академії мистецтв у Ленінграді, але батьки не дозволили, а оскільки була тихою, скромною та слухняною донькою, то погодилася із думкою дорослих, які боялися відпускати її у великий світ. Остаточно Людмила Дмитрівна так і не вирішила, який з предметів кращий, тому і здобула два дипломи: учителя креслення та образотворчого мистецтва і учителя історії. Зараз у гімназії викладає обидва предмети.

         Підготовка до уроків, родинні справи, домашнє господарство відбирали багато часу, тому не могла поринути у світ мистецтва з головою. Все сподівалася, що на пенсії зможе це собі дозволити, але душа до пенсії не витримала, і все, що роками накопичувалося, творчою уявою художниці і майстерними руками було перенесено у картини-барельєфи із солоного тіста. Людмилу Дмитрівну завжди приваблювало декоративно-ужиткове мистецтво, а на одному із засідань методичного об’єднання учителів образотворчого мистецтва Валентина Федорівна Дайловська вперше розповіла про цікаву техніку – тістопластику. Колега розповіла, а Людмила Дмитрівна захопилася не на жарт створенням картин із тіста. Торік донька Регіна стала студенткою і поїхала до Миколаєва, повернувшись на батьківщину майстрині.

 – Після від’їзду дочки з’явилося багато вільного часу, потихеньку почала працювати вечорами. Телевізору не хочу дарувати дорогоцінні хвилини життя. Вважаю, що просиджувати, годинами дивлячись телевізор, – злочин! Першу роботу «Свій край – як рай» виконувала разом з донькою. А протягом півроку вдалося створити двадцять картин, і виникла ідея підготувати виставку, щоб люди побачили, яка навколо чудова природа, щоб навчилися бачити красу у малому. Думала організувати виставку навесні, коли все квітне і оживає.

Сюжети картин народжуються по-різному. Буває, вночі не можу заснути, поки не втілю на планшеті нову ідею. Ескізів ніколи не роблю, беру тісто і працюю. Вдома маю багато квітів, які і надихають на роботу. Одного разу п’ять годин, не встаючи, працювала над картиною, поки не переконалася, що робота завершена. А іноді не можу скласти знову композицію після того, як виготовлені деталі висохли і були пофарбовані. Може вийти й зовсім новий сюжет, а можу щось потім доробити, а було й таке, що залишалися зайві елементи. Найскладніше підібрати тканину, стрічки, антураж для майбутньої картини. Дуже вдячна подрузі Валентині Мельник з Миколаєва, яка для мене стала давно рідною людиною, адже дружимо вже 35 років. Вона працює художником у Миколаївському театрі, надихає і мене на творчість, а також постійно забезпечує обрізками тканини із театральної костюмерної, колеги теж приносять тканину, борошно. Тільки працюй! Деякі картини покриваю лаком, а деякі – ні. Особливого догляду вони не потребують, подібні до кераміки.

Нову картину вивішую на стіну та ходжу і приглядаюся до неї, чого ще не вистачає (перевірка часом), а потім знімаю її, дороблюю, а то й перероблюю.  Творчий процес дуже подобається, але без підтримки чоловіка Василя Олексійовича нічого б не зробила. Щоденні побутові клопоти він часто бере на себе, крім того, він мій перший глядач і критик, любить дивитися на мою роботу. А я іноді можу і не їсти, і не спати, не відчуваю втоми, поки працюю. Майже кожного дня чимось займаюся: обдумую сюжет, форму, розмір майбутньої композиції, добираю фон. Днями зробила картину, а потім усе зім`яла, бо не сподобалося. А якщо мені не подобається, то не хочу, щоб це бачили люди. Коли не вдається щось зробити, то вважаю, що день прожитий марно.

Як бачимо, найсуворіший критик творчості Людмили Дмитрівни – це вона сама.  Дивлячись на роботи майстрині, вкотре переконуєшся, що творчій уяві людини нема кінця-краю. Вона інтуїтивно відчуває красу і уміє її передати. Всі її роботи дуже позитивні, радісні, а в кожній картині закодовано багато інформації. Краса, на думку Людмили Дмитрівни, – це  гілка верби, метелик, соковиті фрукти, буйні квіти. Однак, побачити цю красу не кожному дано. Вільна хвилинка, нова ідея – і колекція майстрині поповнюється ще одним цікавим сюжетом, застиглим у тісті. Ось кіт гуляє серед мальв на малиновому оксамиті, а далі глядача зачаровує казковий замок і райська яблуня, можна вільно розглядати чуже підвіконня з корзинкою розкішних квітів на блакитному фоні, а от і самовар з баранками у коричнево-бежевих тонах, а від корзинки з черешнями не можна відійти (кортить простягнути руку і скуштувати), викликають прилив гордощів за багатство рідного краю композиції із винограду, соняшника, гарбузів та панно «Свій край – як рай», на якому можна побачити нашу країну у всій красі. Ці витвори мистецтва їсти не можна, але дивитися на них можна безкінечно.

Дивовижні картини із солоного тіста становили зміст виставки, яку всі охочі могли відвідати влітку 2010 року у краєзнавчому музеї нашого міста. Свою виставку Людмила Дмитрівна вирішила присвятити рідній школі, своїм учням і колегам, які були свідками творчого зростання і першими експертами її картин. До речі, багато учнів Людмили Дмитрівни пов’язали своє життя з мистецтвом, стали художниками, архітекторами, викладачами, а Сергій Костов (талановитий іконописець) закінчив Софійську академію мистецтв.

Хоча вироби з тіста – стародавня традиція, їм знаходиться місце і в сучасному світі, тому що зараз цінується все екологічно чисте і зроблене своїми руками.  Солоне тісто останніми роками стало дуже популярним матеріалом для ліплення. Робота з ним приносить задоволення і радість.

Переваги солоного тіста:

-     легко відмивається і не залишає слідів;                     

-     тісто безпечне при попаданні до рота, якщо не додавати клей,

-     якщо воно правильно замішане, ліпиться чудово, до рук не липне;             

-     можна сушити в духовці, а можна – просто на повітрі;     

-     фарба пристає будь-яка, а можливості для розпису – практично необмежені;                                                                

-     поверх фарби добре ще покривати лаком – збережеться на століття...

    Людмила Дмитрівна радить використовувати сіль «Екстра», а тісто робити твердим, еластичним, щоб не приставало до рук. Можна використовувати різноманітні інструменти: викрутки, манікюрну пилочку, ножі різних розмірів, ножиці, качалку для тіста.       

Все, що потрібно, — це борошно, сіль і вода. А все решта — справа  фантазії майстра. Якщо ж у роботу ще й всю душу вкладаєш, то, окрім гарного настрою, отримуєш власноруч виготовлений шедевр.

Розглядаючи роботи Людмили Дмитрівни Кулікової,  переконуєшся у чудодійних властивостях звичайного солоного тіста, коли воно потрапляє до рук самобутнього і талановитого художника!

 

Наталя Кічук,

методист ОЦНК

 

 

Посмотреть фотографии

 

 На предыдущую страницу.