Разделы сайта
Главные новости
График особистого прийому громадян керівниками ПФУ
График особистого прийому громадян керівниками ПФУ
Графік особистого прийому громадян
Графік особистого прийому громадян
ГОД КОЗЫ
 СНЕГОПАД, СНЕГОПАД, НЕ МЕТИ МНЕ НА УШИ …
Пятница 16 января 2015 года. Газета ренийского райсовета «Ренийский вестник».
На первой полосе размещена большая статья. Тема дня: «В ПЛЕНУ СУГРОБОВ И … БЕЗРАЗЛИЧИЯ». Автор: Антонина Бондарева.
Речь идет о событиях месячной давности, вернее о предновогодних снегопадах.
Судя по статье автор провела журналистское расследование в одесской области по обслуживанию дорог, где то автор и распологает довольно подробной информацией, но любопытно другое –под каким контекстом подается форс-мажорный материал.
Про зміни у пенсійному забезпеченні з 01.01.2015р
Про зміни у пенсійному забезпеченні з 01.01.2015р.
Стартовал Всеукраинский конкурс детского творчества «Будущее страны - в мечтах ребенка»
Конкурс проводится по следующим направлениям детской творческой деятельности по налоговой и таможенной тематике: художественные произведения; компьютерная графика (компьютерная анимация); литературные произведения.
В Конкурсе могут принять участие учащиеся общеобразовательных учебных заведений таких возрастных категорий:
Про відшкодування пільгових пенсій
Про відшкодування пільгових пенсій
ПОРЯДОК НАДАННЯ РОБОТОДАВЦЯМИ ІНФОРМАЦІЇ ПРО ЗАЙНЯТІСТЬ І ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ ГРОМАДЯН, ЩО МАЮТЬ ДОДАТКОВІ ГАРАНТІЇ У СПРИЯННІ ПРАЦЕВЛАШТУВАННЮ
ПОРЯДОК НАДАННЯ РОБОТОДАВЦЯМИ ІНФОРМАЦІЇ ПРО ЗАЙНЯТІСТЬ І ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ ГРОМАДЯН, ЩО МАЮТЬ ДОДАТКОВІ ГАРАНТІЇ У СПРИЯННІ ПРАЦЕВЛАШТУВАННЮ.       УВАГА!   ЗВІТ ПОДАЄТЬСЯ ДО 01 ЛЮТОГО 2015 РОКУ. 
27.06.2013 набрав чинності наказ Міністерства соціальної політики України від 16.05.2013 №271, згідно якого роботодавці щороку, не пізніше 01 лютого після звітного року, подають у відповідні центри зайнятості "Інформацію про зайнятість і працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню".
Роботодавцями відповідно до частини третьої статті 14 Закону України «Про зайнятість населення» розраховується квота для забезпечення додаткових гарантій у сприянні працевлаштуванню громадян, які належать до таких категорій:
1) один із батьків або особа, яка їх замінює і:
має на утриманні дітей віком до шести років;
виховує без одного з подружжя дитину віком до 14 років або дитину-інваліда;
утримує без одного з подружжя інваліда з дитинства (незалежно від віку) та/або інваліда I групи (незалежно від причини інвалідності);
2) діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування;
3) особи, яким виповнилося 15 років та які за згодою одного з батьків або особи, яка їх замінює, можуть, як виняток, прийматися на роботу;
4) особи, звільнені після відбуття покарання або примусового лікування;
5) молодь, яка закінчила або припинила навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладах, звільнилася зі строкової військової або альтернативної (невійськової) служби (протягом шести місяців після закінчення або припинення навчання чи служби) і яка вперше приймається на роботу;
6) особи, яким до настання права на пенсію за віком відповідно до статті 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» залишилося 10 і менше років.
Роботодавці самостійно розраховують квоту з урахуванням чисельності громадян, які на умовах повної зайнятості вже працюють у роботодавця і належать до таких, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню (крім інвалідів).

Квота – норматив працевлаштування громадян (крім інвалідів), у розмірі 5 відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників за попередній календарний рік;

Роботодавці – підприємства, установи, організації з чисельністю штатних працівників понад 20 осіб.

Середньооблікова чисельність штатних працівників розраховується відповідно до Інструкції зі статистики кількості працівників, затвердженої наказом Державного комітету статистики України від 28 вересня 2005 року № 286, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 30 листопада 2005 року за № 1442/11722, у частині визначення показника середньооблікової кількості штатних працівників.

Працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, може здійснюватися роботодавцями самостійно або за сприянням служби зайнятості.
Для укомплектування вакансій роботодавці подають інформацію про попит на робочу силу (вакансії) за формою №3-ПН, у тому числі з урахуванням потреби для осіб, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню.

Роботодавці щороку, не пізніше 01 лютого після звітного року, подають територіальному органу інформацію про зайнятість і працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню

ЗА ДОДАТКОВОЮ ІНФОРМАЦІЄЮ ЗВЕРТАТИСЬ:
до Ренійського РЦЗ, м.Рені, вул. Леніна 78 А, т 4-10-66
"Людина року"
22 січня в день державного свята Соборності України відбулася церемонія нагородження лауреатів щорічного конкурсу "Людина року".
"Людина року"
"Людина року"

Проведення семінарів – одна із послуг служби зайнятості для роботодавців
Продовжується співпраця з роботодавцями і в новому 2015 році. Так. 22 січня згідно плану масових заходів для роботодавців фахівцями Ренійського РЦЗ проведено семінар для роботодавців. Цього разу на семінар були запрошені керівника та представники кадрових служб підприємств та установ Рені та Ренійського району, де кількість працюючих працівників перевищує 20 осіб.
Захід відкрила заступник начальника відділу надання соціальних послуг Туренко Лариса. У своєму виступі вона поінформувала присутніх про послуги центру зайнятості, які надаються роботодавцям, впровадження положень Закону України «Про зайнятість населення», що спрямовані на стимулювання роботодавців на створення нових робочих місць та працевлаштування на них неконкурентоспроможних громадян – шляхом виплати компенсації роботодавцю в розмірі єдиного соціального внеску.
Обговорили учасники заходу питання розрахунку 5%-ї квоти для працевлаштування громадян, які мають додаткові гарантії сприяння, та доцільність отримання ваучера для підтримки конкурентоспроможності на ринку праці осіб віком старше 45 років, чий страховий стаж не менше 15 років.
І. як показує практика, проведення семінарів для роботодавців є запорукою подальшої плідної співпраці центру зайнятості та роботодавців району, а також дає можливість більш тісно поєднувати інтереси підприємств та установ, що мають потреби у кадрах, та безробітних, які бажають найти роботу.Заступник начальника відділу
надання соцпослуг Туренко Л.М.
23.01.2015
Общественное питание и его автоматизация

Общественное питание и его Автоматизация

Все считают, что такие понятия как дешево, качественно и быстро несовместимы друг с другом. И многие считают, что соединить возможно только 2 понятия, однако не смотря на это утверждения в современном мире рестораны быстрого питания смогли опровергнуть это утверждение, они предлагают своим посетителям хорошую качественную еду по доступной цене и за быстрое время обслуживания

Электрические котлы: как правильно подобрать оптимальную модель
Электрические котлы: как правильно подобрать оптимальную модель. Как выбрать электрокотел. Советы по выбору от специалистов из Genesis Electric.
З 17 січня 2015 року набрав чинності Закон про податковий компроміс
Податковий компроміс – це режим звільнення від юридичної відповідальності платників податків та/або їх посадових (службових) осіб за заниження податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість за будь-які податкові періоди до 1 квітня 2014 року з урахуванням строків давності, встановлених статею 102 Податкового кодексу.
С 1 января в Украине стартовала кампания по декларированию доходов граждан
Налоговая декларация об имущественном состоянии и доходах, полученных гражданами в 2014 году, подается гражданами в налоговую инспекцию по месту регистрации до 1 мая 2015 года
С 26-го января открываются новые счета для зачисления налогов и сборов
Во исполнение требований Бюджетного кодекса Украины и Закона Украины “О Государственном бюджете Украины на 2015 год” начиная с 26 января 2015 г. вводятся в действие новые реквизиты счетов 2015 года.
В Рени состоялся семинар с представителями бизнеса
На семинаре обсуждались изменения в законодательстве по вопросам налога на добавленную стоимость, налогу на прибыль, актуальные вопросы взимания рентной платы, налога на доходы физических лиц, военного сбора, упрощенной системы
БЮДЖЕТ ПО УКРАИНСКИЙ

 Власти регионов Украины начинают паниковать из-за особенностей бюджета

 Из-за изъятия Киевом большей доли статьи доходов региональных бюджетов местные власти испытывают значительные затруднения в выполнении своих социальных обязательств.

В Рени провели совещание по вопросам формирования местных бюджетов в 2015 году
Рассматривался вопрос об особенностях формирования городского и сельских бюджетов на текущий год в свете изменений в налоговое и бюджетное законодательство
В Ренийском районе Новый год встретили стабильным наполнением бюджетов
 В соответствии с уровнем аналогичного периода 2013 дополнительные платежи составили около 84,7 млн.грн., на социальные выплаты было собрано 65,1 млн. гривен единого социального взноса.

Плата за землю: с 1 января по-новому
Согласно изменениям, внесенным Законом от 28.12.2014 г. №71 в Налоговый кодекс, с 2015 года плата за землю является составной налога на имущество.
Кроме того, изменены ставки земельного налога. Так, ставка налога за земельные участки, нормативная денежная оценка которых проведена, устанавливается в размере не больше 3 % (раньше - 1%) от их нормативной денежной оценки, а для сельскохозяйственных угодий - не больше 1 % от их нормативной денежной оценки.
Электронное администрирование НДС в тестовом режиме заработает с первого февраля
Специалисты госналогинспекции в Ренийском районе сообщают, что система электронного администрирования НДС будет работать в тестовом режиме с первого февраля по первое июля 2015 года. В этот период регистрация налоговых накладных будет осуществляться без ограничения, рассчитанного по формуле п. 200-1.3 Налогового кодекса Украины.
Определен коэффициент индексации нормативной денежной оценки земель за 2014 год
по состоянию на 1 января 2015 года нормативную денежную оценку земель за 2014 год необходимо индексировать на коэффициент индексации, равный
Реклама
Авторизация
Погода
Погода в Ренах
Праздники
Кадендарь
«    Январь 2015    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
Архив новостей
Опубликовнные материлы, фотографии, видеосъемки, размещенные на сайте, и являющиеся авторской работой - ЗАПРЕЩЕНО размещать, и использовать на других сайтах и блогах:
1. Без разрешения автора.
2. Без указания прямой ссылки на источник.
3. В каких либо других целях, не связанных с темой публикации.
Сайт является новостным порталом города Рени и Ренийского района.
Электронная почта:
reniinfo@i.ua
Картини із тіста

Картини із тіста
«Свій край – як рай!» –  картини із тіста

Людмила Дмитрівна Кулікова – автор незвичайної колекції. Виявляється, з тіста можна робити не тільки пироги та тістечка, а й чудові картини.

29 років тому Людмила Дмитрівна приїхала в Рені з Миколаєва. Спочатку два роки працювала в залізничному депо художником-оформлювачем, але робота там не приносила морального задоволення, тому і перейшла до школи № 2, в якій працює і досі. Така вірність обраній справі не є випадковою. Пішовши першого дня до школи, маленька Людмила вже остаточно вирішила, що стане учителем. Завжди вчилася із задоволенням, із відчуттям радості пізнання нового. Була в Людмили лише одна проблема: бути учителем образотворчого мистецтва чи історії. Обидва предмети надзвичайно приваблювали дівчинку. Малювати вчилася у школі мистецтв, а після сьомого класу навіть пропонували навчатися в інтернаті для обдарованих дітей при Академії мистецтв у Ленінграді, але батьки не дозволили, а оскільки була тихою, скромною та слухняною донькою, то погодилася із думкою дорослих, які боялися відпускати її у великий світ. Остаточно Людмила Дмитрівна так і не вирішила, який з предметів кращий, тому і здобула два дипломи: учителя креслення та образотворчого мистецтва і учителя історії. Зараз у гімназії викладає обидва предмети.

         Підготовка до уроків, родинні справи, домашнє господарство відбирали багато часу, тому не могла поринути у світ мистецтва з головою. Все сподівалася, що на пенсії зможе це собі дозволити, але душа до пенсії не витримала, і все, що роками накопичувалося, творчою уявою художниці і майстерними руками було перенесено у картини-барельєфи із солоного тіста. Людмилу Дмитрівну завжди приваблювало декоративно-ужиткове мистецтво, а на одному із засідань методичного об’єднання учителів образотворчого мистецтва Валентина Федорівна Дайловська вперше розповіла про цікаву техніку – тістопластику. Колега розповіла, а Людмила Дмитрівна захопилася не на жарт створенням картин із тіста. Торік донька Регіна стала студенткою і поїхала до Миколаєва, повернувшись на батьківщину майстрині.

 – Після від’їзду дочки з’явилося багато вільного часу, потихеньку почала працювати вечорами. Телевізору не хочу дарувати дорогоцінні хвилини життя. Вважаю, що просиджувати, годинами дивлячись телевізор, – злочин! Першу роботу «Свій край – як рай» виконувала разом з донькою. А протягом півроку вдалося створити двадцять картин, і виникла ідея підготувати виставку, щоб люди побачили, яка навколо чудова природа, щоб навчилися бачити красу у малому. Думала організувати виставку навесні, коли все квітне і оживає.

Сюжети картин народжуються по-різному. Буває, вночі не можу заснути, поки не втілю на планшеті нову ідею. Ескізів ніколи не роблю, беру тісто і працюю. Вдома маю багато квітів, які і надихають на роботу. Одного разу п’ять годин, не встаючи, працювала над картиною, поки не переконалася, що робота завершена. А іноді не можу скласти знову композицію після того, як виготовлені деталі висохли і були пофарбовані. Може вийти й зовсім новий сюжет, а можу щось потім доробити, а було й таке, що залишалися зайві елементи. Найскладніше підібрати тканину, стрічки, антураж для майбутньої картини. Дуже вдячна подрузі Валентині Мельник з Миколаєва, яка для мене стала давно рідною людиною, адже дружимо вже 35 років. Вона працює художником у Миколаївському театрі, надихає і мене на творчість, а також постійно забезпечує обрізками тканини із театральної костюмерної, колеги теж приносять тканину, борошно. Тільки працюй! Деякі картини покриваю лаком, а деякі – ні. Особливого догляду вони не потребують, подібні до кераміки.

Нову картину вивішую на стіну та ходжу і приглядаюся до неї, чого ще не вистачає (перевірка часом), а потім знімаю її, дороблюю, а то й перероблюю.  Творчий процес дуже подобається, але без підтримки чоловіка Василя Олексійовича нічого б не зробила. Щоденні побутові клопоти він часто бере на себе, крім того, він мій перший глядач і критик, любить дивитися на мою роботу. А я іноді можу і не їсти, і не спати, не відчуваю втоми, поки працюю. Майже кожного дня чимось займаюся: обдумую сюжет, форму, розмір майбутньої композиції, добираю фон. Днями зробила картину, а потім усе зім`яла, бо не сподобалося. А якщо мені не подобається, то не хочу, щоб це бачили люди. Коли не вдається щось зробити, то вважаю, що день прожитий марно.

Як бачимо, найсуворіший критик творчості Людмили Дмитрівни – це вона сама.  Дивлячись на роботи майстрині, вкотре переконуєшся, що творчій уяві людини нема кінця-краю. Вона інтуїтивно відчуває красу і уміє її передати. Всі її роботи дуже позитивні, радісні, а в кожній картині закодовано багато інформації. Краса, на думку Людмили Дмитрівни, – це  гілка верби, метелик, соковиті фрукти, буйні квіти. Однак, побачити цю красу не кожному дано. Вільна хвилинка, нова ідея – і колекція майстрині поповнюється ще одним цікавим сюжетом, застиглим у тісті. Ось кіт гуляє серед мальв на малиновому оксамиті, а далі глядача зачаровує казковий замок і райська яблуня, можна вільно розглядати чуже підвіконня з корзинкою розкішних квітів на блакитному фоні, а от і самовар з баранками у коричнево-бежевих тонах, а від корзинки з черешнями не можна відійти (кортить простягнути руку і скуштувати), викликають прилив гордощів за багатство рідного краю композиції із винограду, соняшника, гарбузів та панно «Свій край – як рай», на якому можна побачити нашу країну у всій красі. Ці витвори мистецтва їсти не можна, але дивитися на них можна безкінечно.

Дивовижні картини із солоного тіста становили зміст виставки, яку всі охочі могли відвідати влітку 2010 року у краєзнавчому музеї нашого міста. Свою виставку Людмила Дмитрівна вирішила присвятити рідній школі, своїм учням і колегам, які були свідками творчого зростання і першими експертами її картин. До речі, багато учнів Людмили Дмитрівни пов’язали своє життя з мистецтвом, стали художниками, архітекторами, викладачами, а Сергій Костов (талановитий іконописець) закінчив Софійську академію мистецтв.

Хоча вироби з тіста – стародавня традиція, їм знаходиться місце і в сучасному світі, тому що зараз цінується все екологічно чисте і зроблене своїми руками.  Солоне тісто останніми роками стало дуже популярним матеріалом для ліплення. Робота з ним приносить задоволення і радість.

Переваги солоного тіста:

-     легко відмивається і не залишає слідів;                     

-     тісто безпечне при попаданні до рота, якщо не додавати клей,

-     якщо воно правильно замішане, ліпиться чудово, до рук не липне;             

-     можна сушити в духовці, а можна – просто на повітрі;     

-     фарба пристає будь-яка, а можливості для розпису – практично необмежені;                                                                

-     поверх фарби добре ще покривати лаком – збережеться на століття...

    Людмила Дмитрівна радить використовувати сіль «Екстра», а тісто робити твердим, еластичним, щоб не приставало до рук. Можна використовувати різноманітні інструменти: викрутки, манікюрну пилочку, ножі різних розмірів, ножиці, качалку для тіста.       

Все, що потрібно, — це борошно, сіль і вода. А все решта — справа  фантазії майстра. Якщо ж у роботу ще й всю душу вкладаєш, то, окрім гарного настрою, отримуєш власноруч виготовлений шедевр.

Розглядаючи роботи Людмили Дмитрівни Кулікової,  переконуєшся у чудодійних властивостях звичайного солоного тіста, коли воно потрапляє до рук самобутнього і талановитого художника!

 

Наталя Кічук,

методист ОЦНК

 

 

Посмотреть фотографии

 

 На предыдущую страницу.