Разделы сайта
Главные новости
РЕНИ: ОСТОРОЖНО, РАБОТАЕТ МЭРИЯ
ЧАСТНОЕ БТИ – ОЧЕРЕДНАЯ ЖЕРТВА МЭРА ПЛЕХОВА
(И.Плехов объявил гибридную войну частному БТИ).
Щодо перерахунку пенсій з 01.03.2019рокуЩодо перерахунку пенсій з 01.03.2019року

Щодо перерахунку пенсій з 01.03.2019року

Рекламное агентство в городе Рени

Компания ТЕХМА  в Рени.

Теперь в Рени можно заказать услуги: наружная реклама, изготовление вывесок, широкоформатная печать и полиграфия.


http://tehma.com.ua/shirokoformatnaya-pechat/

«На спомин… від Шевченка»
Цьогорічні Шевченківські дні в центральній районній бібліотеці завершились проведенням літературно-мистецької години для учнів 9-х класів ЗОШ №1 та Ренійської гімназії.«На спомин… від Шевченка»
«На спомин… від Шевченка»
«На спомин… від Шевченка»
Весенний форум аматоров литературного творчества
Весенний  форум аматоров литературного творчества
В РЕНИ ВЕРНУЛИСЬ БАНДИТСКИЕ 90-е
Во дворе президентские выборы, а в Рени процветает криминал. Взрываются гранаты, идёт контрабанда, работает наркотрафик, бытует воровство; коррупция, рейдерство и рэкет.
10 марта Прощеное воскресенье

Прощеное воскресенье в 2019 году – 10 марта: смысл Прощеного воскресенья и как просить прощения

С праздником 8 МАРТА!

С прекрасным праздником весны

Мы Вас сердечно поздравляем.

Здоровья, счастья и любви

От всей души мы Вам желаем!

И солнце пусть Вам ярко светит,

И птички радостно поют,

Пусть в Вашем доме воцарятся

Веселье, мир, тепло, уют.


Великому Кобзарю – 205
Великому Кобзарю  – 205
9 березня - 205 роковини від дня народження Великого Кобзаря.
Долучаючись до ювілейних урочистостей пам’яті Т.Г. Шевченка, центральна районна бібліотека запрошує ренійців на літературно-мистецьку виставку «На незабудь… від Шевченка».
Фонарные столбы
На самом деле организовать освещение на приусадебной территории совсем не проблематично, поскольку на современном рынке можно найти большое количество разных осветительных элементов. По-особенному популярными являются именно уличные фонари
Участь фахівців Головного управління у семінарі з фахівцями Головного управлінняДержпродспоживслужби в Одеськійобласті

З метою забезпечення виконання розпорядження Кабінету МіністрівУкраїни від 05.09.2018 р.№649-р «Про заходи, спрямовані на  детінізацію відносину в сфері зайнятості населення», за ініціативою Головного управління Держпраці в Одеській області в Ренійському  районі проведено семінар спільно з фахівцями санітарного відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Ізмаїльського міжрайонного управління Головного управління  Держпродспоживслужби в Одеській області.

Співпраця з Головним управлінням Державної служби з питань безпечності харчових  продуктів та захисту прав споживачів в Одеській області  здійснюється на виконання «Плану спільнихзаходів між Головним управлінням Держпраці в Одеській області та Головним управлінням Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту прав споживачів в Одеській області».

На семінар були запрошені роботодавці – оператори ринку та їх наймані працівники.

Фельдшер санітарного відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Ізмаїльського міжрайонного управління ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області Юрій Жантик  інформував, що інспектори Держпродспоживслужби під час проведення заходів державного нагляду вимог дотримання санітарного законодавства у сфері безпечності харчових продуктів та захисту прав споживачів операторами ринку фіксують непоодинокі випадки не лише порушення санітарного законодавства, зокрема відсутність медичних оглядів у працівників, але й факти нелегального працевлаштування, що створює додаткові ризики для споживачів. Розповів про порядок реєстрації операторів ринку в Єдиному державному реєстрі, створення  єдиної державної бази даних професійних медоглядів, за допомогою якого  контролюючі органи можуть швидко перевірити легітимність конкретного медогляду, про поступову заміну паперових бланків медоглядів на електронні, нагадав про обов’язковість проведення медичних оглядів декретованим контингентом населення – працівникам окремих професій та посад, діяльність яких пов’язана з обслуговуванням населення і може призвести до поширення інфекційних хвороб.

Наталя Стрижкова — начальник відділу економіки, торгівлі та туризму Ренійської райдержадміністрації — інформувала присутніх  про підготовку районного плану заходів з питань детінізації доходів громадян та зайнятості населення на 2019-2020 роки, який розробляється згідно із розпорядженням Одеської обласноїдержавної адміністрації «Про заходи що до легалізації трудових відносин, забезпечення мінімальних гарантій з оплати праці, підвищення рівня заробітної плати». На підставі цього документу буде активізовано роботу комісії з легалізації трудових відносин за участю фахівців Головних управлінь Держпраці, ДФС, Держпродспоживслуби  Одеськоїобласті та іншими службами.

Старший інспектор Головного управління Держпраці в Одеській області Ігор Сорокін нагадав про порядок оформлення  трудових договорів, обов’язковість проведення попередніх та періодичних медичних оглядів за рахунок роботодавця.

Окремо розглянуто ситуацію з укладанням трудового договору, повідомленням ДФС про укладання трудового договору та проведенням попереднього медичного огляду.

Ст.інспектор ГУ Держпраці в Одеській області                    І.Сорокін

на Украине разрабатывают план «оживления» аэропорта в Измаиле
бВ Одесской области планируют вновь открыть аэропорт «Измаил», который был заморожен в 2010 году. Заместитель председателя Одесского облсовета Юрий Димчогло рассказал о возможных перспективах данного проекта.
Археолог з Афін - гість центральної районної бібліотеки

Минулого тижня нашу бібліотеку відвідав археолог і власник клубу подорожів з Афін Константину Костас.

Археолог з Афін - гість  центральної районної бібліотеки

на украинском участке Дуная в апреле ожидается высокое половодье
В бассейне Дуная ожидается формирование высокого весеннего половодья. Согласно прогнозам, это приведет к подтоплению некоторых объектов в портах Рени и Измаил, а также города Вилково, сообщает пресс-служба ЧАО «УДП» со ссылкой на информацию Дунайской гидрометобсерватории.
Завалы по школьной учебе: что делать родителям
Учебный кризис — знакомое многим родителям состояние: ребенок запустил учебу, наполучал двоек, ему грозит неаттестация, второй год, вылет из школы. Обычная родительская реакция — закрутить гайки, лишить карманных денег, компьютера, летних каникул, подарков. Но это редко помогает. Проблема не в том, что ребенок не хочет, а в том, что не может исправить положение дел. У него еще нет навыков кризисного менеджмента. И трудная учебная ситуация — хороший случай научить его это делать.
ДОРОГУ ОСИЛИТ ИДУЩИЙ

ДОРОГУ ОСИЛИТ ИДУЩИЙОбъездная дорога вокруг Рени (Дорога Колевича)

Одни говорят, другие делают.

" В степях зеленых Буджака..."
Литературный календарь 2019 года отмечен юбилеем А.С. Пушкина.
В биографии великого поэта 1820-1824 гг. обозначены как южная ссылка.
" В степях зеленых Буджака..."
" В степях зеленых Буджака..."
Щодо нових умов виплати субсидій

Щодо нових умов виплати субсидій

 

Обпалені афганською війною.
15 лютого в районному Будинку культури пройшли урочистості з нагоди 30-річчя виведення радянських військ з Афганістану.
Центральна районна бібліотека для учасників заходу презентувала виставкову експозицію краєзнавчих матеріалів «Афган: наша память и боль».
Обпалені афганською війною.
Обпалені афганською війною.
Полный список кандидатов в президенты Украины
Как сообщает ОПОРА, документы с 31 декабря по 3 февраля подали более 90 человек, из них ЦИК зарегистрировала 44 кандидата.
Афганистан наша память и боль
15 февраля исполняется 30 лет вывода советских войск из Афганистана. Афганистан наша память и боль
Реклама
Авторизация
Погода
Погода в Ренах
Праздники
Кадендарь
«    Март 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Архив новостей
Март 2019 (12)
Февраль 2019 (14)
Январь 2019 (19)
Декабрь 2018 (19)
Ноябрь 2018 (20)
Октябрь 2018 (27)
Новостной общественный портал города Рени и Ренийского района.
Сайт является площадкой свободной журналистики и не модерируется администрацией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Администрайия не разделяет позицию журналистов и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
Опубликовнные материлы, фотографии, видеосъемки, размещенные на сайте, и являющиеся авторской работой - ЗАПРЕЩЕНО размещать, и использовать на других сайтах и блогах:
Без указания прямой ссылки на источник.
В каких либо других целях, не связанных с темой публикации.
Электронная почта для связи с администрацией сайта:
reniinfo@i.ua
Юридический ликбез.Упрощенная система

Заполнение Декларации по единому налогу на 3-й группе ЕН

 Как правильно заполнить отчет за полугодие для ФЛП 3-й категории? Сумму дохода писать нарастающей суммой за 6 месяцев, а рассчитанный налог (5%) за 4 ― 6 месяцы? Или налог тоже писать суммарные 5% за 1-й и 2-й кварталы? 

Плательщики единого налога представляют в органы ГНС Налоговую декларацию плательщика единого налога по итогам отчетного периода. Плательщики 3 группы представляеют ее в течение 40 календарных дней, следующих за последним календарным днем отчетного квартала (пп. 49.18.2 НКУ).
Все плательщики единого налога — физические лица, независимо от выбранной группы, заполняют декларацию по форме, утвержденной Приказом №1688. Плательщики единого налога 3 группы заполняют раздел І «Загальні відомості», раздел IV «Показники господарської діяльності для платників єдиного податку ІІI групи» и раздел V «Визначення податкових зобов’язань по єдиному податку».
В частности, в разделе IV в зависимости от выбранной «единоналожником» 3 группы ставки заполняется либо строка 11 (ставка единого налога 3%), либо, как в Вашем случае, строка 12 (ставка единого налога 5%). В этих строках отражается доход в пределах 3 млн грн (нарастающим итогом с начала года), полученный от осуществления разрешенных для налогоплательщиков видов деятельности, и полученный при условии денежного способа расчетов.

 Ставка ЕН при использовании наемного труда не увеличивается

 Предусмотрено ли увеличение ставки ЕН для ФЛП в случае оформления наемного работника? 

Відповідно до п. 293.1 ст. 293 ПКУ від 2 грудня 2010 року №2755-IV зі змінами та доповненнями ставки єдиного податку встановлюються у відсотках (фіксовані ставки) до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, та у відсотках до доходу (відсоткові ставки).
Фіксовані ставки єдиного податку встановлюються сільськими, селищними та міськими радами для фізичних осіб — підприємців, які здійснюють господарську діяльність, залежно від виду господарської діяльності (п. 293.2 ст. 293 ПКУ).
Згідно з п. 293.3 ст. 293 ПКУ відсоткова ставка єдиного податку для третьої групи платників єдиного податку встановлюється у розмірі:
1) 3 відсотки доходу — у разі сплати ПДВ згідно з ПКУ;
2) 5 відсотків доходу — у разі включення ПДВ до складу єдиного податку.
Пунктом 293.4 ст. 293 ПКУ визначено, що ставка єдиного податку встановлюється для платників єдиного податку першої, другої і третьої груп у розмірі 15 відсотків:
1) до суми перевищення обсягу доходу, визначеного у пп. 1, 2 і 3 п. 291.4 ст. 291 ПКУ;
2) до доходу, отриманого від провадження діяльності, не зазначеної у свідоцтві платника єдиного податку, віднесеного до першої або другої групи;
3) до доходу, отриманого при застосуванні іншого способу розрахунків, ніж зазначений у гл.1 р. XIV ПКУ;
4) до доходу, отриманого від здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування.
Отже, нормами ПКУ не передбачено збільшення ставок єдиного податку для фізичних осіб — підприємців — платників єдиного податку, які здійснюють діяльність з використанням найманої праці.
У разі оформлення найманого працівника фізичні особи — підприємці — платники єдиного податку повинні дотримуватися умов перебування на спрощеній системі оподаткування, встановлених п. 291.4 ст. 291 ПКУ, щодо граничної кількості найманих осіб, які перебувають із ними у трудових відносинах.

 Плательщик ЕН не платит земельный налог за переданный в аренду земельный участок

 Должно ли юридическое лицо — плательщик ЕН платить земельный налог за переданный в аренду земельный участок? 

Оскільки відповідно до пп. 4 п. 297.1 ст. 297 ПКУ платники єдиного податку звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності із земельного податку за земельні ділянки, що використовуються ними для провадження господарської діяльності, а також беручи до уваги той факт, що надання майна в оренду є не що інше, як господарська діяльність, — обов’язку зі сплати земельного податку не виникає.
Якщо у запитанні йдеться про те, чи слід юрособі на ЄП платити земельний податок за отриману в оренду земельну ділянку — то зауважимо таке.
Використання землі в нашій країні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати.
Тож власники земельних ділянок та землекористувачі є платниками земельного податку (ст. 269 ПКУ). А от орендар земельної ділянки відповідно є платником орендної плати (ст. 288 ПКУ).
Тобто якщо юрособа орендує ділянку, вона сплачуватиме тільки орендну плату в порядку і розмірах, визначених відповідним договором, і обов’язку зі сплати земельного податку в орендаря при цьому не виникає.
Втім, можливо, мається на увазі щось інше — тож приносимо вибачення, якщо неправильно зрозуміли запитання.

 Внесение на счет выручки, отраженной в Книге доходов, второй раз в Книге не отражается

 Включается ли повторно в доход физлица-предпринимателя — плательщика единого налога сумма дохода, полученная наличными от продажи товаров (работ, услуг), отраженная в книге учета доходов (книге учета доходов и расходов), при внесении ее на расчетный счет? 

Доходом фізичної особи — підприємця — платника єдиного податку є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі (відповідно до пп. 1 п. 292.1 ст. 292 ПКУ зі змінами та доповненнями).
Платники єдиного податку першої і другої груп та платники єдиного податку третьої групи, які не є платниками ПДВ, ведуть книгу обліку доходів шляхом щоденного, за підсумками робочого дня, відображення отриманих доходів. Форма книги обліку доходів, порядок її ведення затверджена наказом Міністерства фінансів України від 15.12.11 р. №1637 (далі — наказ №1637), зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 27.12.11 р. за №1534/20272.
Платники єдиного податку третьої групи, які є платниками податку на додану вартість, ведуть облік доходів та витрат (далі — Книга) за формою та порядку затвердженої згідно з наказом №1637. Відповідно до затвердженого порядку у Книзі відображаються фактично отримані суми доходів і фактично понесені суми витрат від провадження підприємницької діяльності щоденно, за підсумком робочого дня, а також із сумарним підсумком за місяць, квартал, рік.
Отже, якщо фізична особа — підприємець отримані суми доходу від продажу товарів (робіт, послуг) у вигляді готівки відобразила у Книзі та вносить у погодженому з банком порядку готівку на свій розрахунковий рахунок, який відкритий для здійснення підприємницької діяльності, то вдруге ця сума не відображається у Книзі, яку ведуть платники єдиного податку.

 Налоговые каникулы обернулись троекратным увеличением налогов

 В этом году предприниматели заплатили втрое больше налогов, чем в предыдущем. Так «замечательно и удивительно» работает новая «упрощенка». Всего 1,8 миллиарда, что на 1,2 миллиарда больше чем в 2011. Но это лишь статистика, а экономика? 

На самом же деле, общаясь с представителями малого бизнеса можно почерпнуть тревожные факты и тенденции, которые свидетельствуют о другой природе такого «бюджетного оживления». Предприниматели отмечают, что их общественные лидеры так и не довели миссию налогового майдана до конца. В сути требований предприниматели была очень важная социально-экономическая, даже макроэкономическая норма: «что взамен налогов?». Бизнес-климат? Где он? Где кредитные линии для малого предпринимательства, где обещанная дерегуляция, программа развития самозанятости, новая инфраструктура поддержки МСБ, где обещанное глобальное «упрощение»? По-простому, нас просто развели, обвели вокруг пальца. Во всем мире на малый и средний бизнес направляются колоссальные средства, уделяется серьезное внимание, предоставляется государственный консалтинг, обучение, защита от бюрократического произвола. Я уже молчу о программах налоговой лояльности, когда бизнес освобождается от налогов, когда в заявительном порядке гражданин приобретает статус, почетный статус предпринимателя.
Власть технично обыграла налогоплательщиков, выдвинув, сначала, в рамках налогового кодекса — жесткие требования, в последствии — смягчив отдельные нормы. В результате, все равно, получила достаточно «широкую базу налогообложения», высокие ставки налогов и возможности тотального контроля. Это процесс аккуратного приобщения, среднего класса и плательщиков помельче, к общей системе налогообложения, которая не может не истребить и «вывести» последних как класс. Разговаривая с ними, ощущается обеспокоенность высокими налогами и угрозой попрощаться с привычной моделью упрощенки. Фискальная нагрузка для этой категории плательщиков достаточно высокая: прямые налоги, взятки, социальные и пенсионные платежи. Больной темою для бизнеса является легализации их сотрудников. В работе «эту норму» большинство не выдержит. Временное затишье с проверками вызвано предвыборным заигрыванием власти перед средним классом, после — все начнется. Фискалы вошли во вкус бюджетного оживления поступлений от малого бизнеса. Власть не покладая рук работает с бизнес-сообществами, продвигая темы социальной и политической значимости налоговой дисциплины. Хорошо бы, что б они не упускали параллельно актуальности такой же бюджетной дисциплины в расходовании этих средств чиновниками, а также следили за антикоррупционой дисциплиной в правительстве и на местах. И где «культа налогоплательщика»?
Где взялись эти новые поступления в бюджет? Разумеется, не с экономики, а с карманов плательщиков. Государство хорошо тряхнуло МСБ и получило их «кровные» взамен временной лояльности. В экономике такого прироста нет: нет роста ВВП, скрытая безработица указывает на реальные темпы падения сектора, средний бизнес устраняется от реальной экономики. Кто-то продает активы, кто-то замер в ожидании, кто-то немножко подрабатывает. Но в целом предприниматели говорят: сегодня в Украине выгодней не работать и сидеть «на активах и деньгах» чем развиваться, вкладывать, рисковать.
Что касается статистики увеличения количества представителей малого бизнеса, отмечу следующее. Это банальная манипуляция правительства. Они, развивая темы «фискального возмездия» и распространяя темы давления на предпринимателей, заставили последних вынырнуть над условной экономической гладью страны. Завтра, каждый из нас получит по полной, чисто украинский налоговый пакет — с поборами, новыми налогами, зарегулированной экономикой и коррупцией. Истребление произойдет в течении двух-трех лет. Почему власть так халатно относится к тому, что, например, в Европе, называют «священной коровой экономики»? Постарайтесь понять правительство — для него это слишком длинный проект: плоды от таких смелых и дорогих инициатив получают, как правило, следующие поколения премьеров. Похоже, это не в планах Николая Яновича. Политически эффективней, — проекты «витиной тысячи» и «социальных инициатив гаранта»: электоральная конвертация происходит молниеносно, уже на уровне разговоров об этом. А бизнес? Проблемами малого предпринимательства сможет заняться только власть, где превалируют государственные деятели, а не политики, государственные деятели, которые, со слов великого Черчилля, думают об истории страны, а не о предстоящих выборах.
Сергій Перепел, председатель ОО «Украинская лига плательщиков налогов», директор Центра развития пищевой промышленности Украины

 Собственные средства, внесенные на расчетный счет, являются доходом «единоналожника»

Я ― ФЛП на едином налоге 2-й группы, вид деятельности — розничная торговля мебелью. Для оплаты товара на расчетный счет мне приходится класть собственные (личные) денежные средства. Будут ли данные денежные средства считаться выручкой? Необходимо ли их возвращать себе же? Если да, то каков механизм?

Згідно з пунктом 292.1 статті 292 Податкового кодексу України доходом платника єдиного податку для фізичної особи — підприємця є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду у грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній пунктом 292.3 цієї статті.
Відповідно до норм Інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах, затвердженої постановою Правління Нацбанку України від 12 листопада 2003 року №492, поточні банківські рахунки для фізичних осіб — резидентів поділяються на: поточні рахунки фізичних осіб — підприємців, які відкриваються для здійснення підприємницької діяльності, та поточні рахунки фізичних осіб, які не є підприємцями.
Тобто власні кошти, внесені на розрахунковий рахунок, який відкрито для здійснення підприємницької діяльності, включаються до доходу фізичної особи — підприємця — платника єдиного податку.

 Сотрудничество между ФЛП на 2-й группе единого налога и ООО

ФЛП (2 группа ЕН) оказывает ООО услуги по аренде части помещения под склад (40-50 м кв. из 800 м кв.) и развозке товара со склада покупателям ООО (водитель управляет автомобилем на правах поручения от директора этого же ООО). Основной вид деятельности ФЛП — выращивание грибов. На какой группе и каких видах деятельности должен быть ФЛП? Нужно ли перейти на группу 3? Или же нужно сдавать ФЛП 3-й группы, а тот — в субаренду ООО?

В Вашей ситуации важную роль будет играть система налогообложения, на которой находится ООО, с которым Вы сотрудничаете.
Если ООО — Ваш партнер — находится на упрощенной системе налогообложения, в таком случае Вы сможете оказывать услуги аренды во 2-й группе единого налога, если ООО — налогоплательщик на общей системе налогообложения, то услуги ему Вы сможете предоставлять в 3-й группе.
Также Вы можете передать в аренду часть нежилого помещения физлицу-предпринимателю, плательщику единого налога 3-й группы, который, в свою очередь, уже будет оказывать услуги субаренды ООО.
Вам обязательно нужно внести в свидетельство все виды деятельности, которыми Вы занимаетесь или планируете заниматься (аренда собственного нежилого помещения, оказание услуг транспортировки и Ваш основной вид экономической деятельности).
В случае Вашего желания самостоятельно оказывать услуги аренды части нежилого помещения и доставки товаров для ООО (если оно находится не на упрощенной системе налогообложения) Вам нужно перейти в 3-ю группу со ставкой единого налога 5%.

 Ограничение видов деятельности для второй группы плательщиков единого налога

Какие ограничения в деятельности установлены для второй группы плательщиков единого налога?

Відповідно до п. 291.4 ст. 291 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI, зі змінами та доповненнями, суб’єкти господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, поділяються на такі групи платників єдиного податку, зокрема:
друга група — фізичні особи — підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у т. ч. побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:
— не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;
— обсяг доходу не перевищує 1 000 000 гривень.
Дія цього підпункту не поширюється на фізичних осіб — підприємців, які надають посередницькі послуги з купівлі, продажу, оренди та оцінювання нерухомого майна (група 70.31 КВЕД ДК 009:2005). Такі фізичні особи — підприємці належать тільки до третьої групи платників єдиного податку, якщо відповідають вимогам, установленим для третьої групи.
Тобто платники єдиного податку другої групи не мають права здійснювати господарську діяльність з надання послуг, у т. ч. побутових, юрособам — неплатникам єдиного податку, проте обмеження продажу товарів платниками єдиного податку другої групи юрособам законодавством не передбачено.
Щодо зазначеного питання наказом ДПС України від 15.02.2012 р. №121 затверджено Узагальнюючу податкову консультацію щодо формування витрат за операціями з фізичними особами — підприємцями, які застосовують спрощену систему оподаткування.

 За неправильное заполнение деклараций плательщиком единого налога штрафы не применяются

Однако такое освобождение действует только в 2012 году 

Відповідно до Закону України від 24.05.2012 №4834-VI «Про внесення змін до податкового кодексу України щодо удосконалення деяких податкових норм», штрафні санкції до платників єдиного податку за порушення у 2012 р. порядку обчислення, правильності заповнення податкових декларацій платника єдиного податку платниками не застосовуються.
При цьому, адміністративні стягнення (штрафи), передбачені ст. 164-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 07.12.84 р. №8073-X, за неправильність заповнення у період з 1 січня по 31 грудня 2012 р. платниками єдиного податку Книги обліку доходів та Книги обліку доходів і витрат, не застосовуються.

   Изменения в НКУ, относящиеся к частным предпринимателям

 Изменения, относящиеся ко всем частным предпринимателям по блоку местных налогов и сборов, ресурсных платежей 

Збір за першу реєстрацію транспортного засобу для вантажопасажирських автомобілів сплачується за ставками, встановленими для вантажних автомобілів (пп. 234.1.6. ПКУ).
Екологічний податок. Внесено зміни до терміну «розміщення відходів» (пп. 14.1.223 ПКУ). З 01.01.2013 р.: «розміщення відходів — постійне (остаточне) перебування або захоронення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи об’єктах (місця розміщення відходів, сховищах, полігонах, комплексах, спорудах, ділянках надр тощо), на використання яких отримано дозвіл спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади у сфері поводження з відходами».
Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Його впровадження відкладається на 2013 рік.
Збір за місця для паркування транспортних засобів. Сума збору відповідно до податкової декларації сплачується протягом 50 днів після закінчення звітного періоду, за місцезнаходженням об’єкта оподаткування (пп. 266.5.1 ПКУ).
Туристичний збір. Сума збору, обчислена відповідно до квартальної податкової декларації, сплачується за місцезнаходженням податкових агентів в «50-денний строк» (пп. 268.7.1 ПКУ).
Плата за землю. Про визначення бази оподаткування у разі плати за землю (п. 271.2 ПКУ), якщо рішення рад щодо нормативної грошової оцінки земельних ділянок оприлюднюється після 15 липня поточного року, то в наступному році не запрацюють нові показники. У разі зміни протягом року об’єкта та/або бази оподаткування платник подає податкову декларацію протягом 20 календарних днів місяця, що настає за місяцем, у якому відбулися такі зміни (286.4 ПКУ).
Збір за спеціальне використання землі. Приватні підприємці на всіх системах оподаткування (загальна, спрощена) з 01.07.2012 р. не сплачують «водний» збір у разі використання води тільки для власних санітарно-гігієнічних і питних потреб (п. 323.2 ПКУ).

 Несмотря на наличие наемных работников, ФЛП заполняет книгу учета самостоятельно

Я работаю на едином налоге, на 2 группе. Хочу открыть вторую торговую точку (магазин). Торгую промышленной группой товаров. Что мне нужно сделать? Нужна ли вторая книга учета?

Відповідно до пп. 4 п. 299.11 ст. 299 ПКУ у свідоцтві фізичної особи — підприємця — платника єдиного податку зазначається місце провадження господарської діяльності.
У разі зміни місця провадження господарської діяльності, видів господарської діяльності заява подається платниками єдиного податку першої і другої груп не пізніше 20 числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулися такі зміни (п. 298.5 ст. 298 ПКУ).
У разі зміни місця провадження господарської діяльності заява подається платниками єдиного податку третьої групи разом з податковою декларацією за податковий (звітний) період, у якому відбулися такі зміни (п. 298.6 ст. 298 ПКУ).
До раніше виданого свідоцтва платника єдиного податку в день подання платником єдиного податку заяви органом державної податкової служби вносяться зміни щодо провадження господарської діяльності (пп. 3 пп. 299.12 ст. 299 ПКУ).
За бажанням платника єдиного податку раніше видане свідоцтво може бути замінено у разі наявності у такого платника податку обставин, визначених у п. 299.12 цієї статті, та отримано нове свідоцтво у порядку, визначеному ст. 299 ПКУ. До отримання нового свідоцтва платник єдиного податку здійснює господарську діяльність на підставі раніше виданого свідоцтва, яке повертається органу державної податкової служби у день отримання нового свідоцтва (пп. 299.13 ст. 299 ПКУ).
Оригінал свідоцтва платника податку зберігається у платника податку та пред’являється працівникам контролюючих органів, яким надано відповідні функціональні повноваження на проведення перевірки. Копія свідоцтва платника податку повинна розміщуватися на робочому місці найманого працівника (пп. 299.14 ст. 299 ПКУ).
Відповідно до вимог ст. 296 ПКУ книгу обліку доходів ведуть платники єдиного податку першої і другої груп та платники єдиного податку третьої групи, які не є платниками податку на додану вартість.
Книгу обліку доходів і витрат ведуть платники єдиного податку третьої групи, які є платниками податку на додану вартість.
Форми книги обліку доходів і книги обліку доходів і витрат (далі — Книги) та порядки їх ведення затверджено наказом Міністерства фінансів України від 15.12.2011 р. №1637 (далі — наказ №1637).
При цьому нормами ПКУ та наказу №1637 не передбачено ведення Книг окремо найманими працівниками фізичних осіб — підприємців — платників єдиного податку.
У разі використання найманих працівників фізичні особи — підприємці у графі 2 Книг за підсумками робочого дня зазначають суму коштів, яку отримали наймані працівники протягом робочого дня.
Тобто не зважаючи на використання найманих працівників, Книги заповнюються фізичною особою — підприємцем самостійно.
Враховуючи вищезазначене, Книги зберігаються безпосередньо у фізичної особи — підприємця — платника єдиного податку.

 Уходим в отпуск: как не платить единый налог 

  Налоговым кодексом для плательщиков единого налога первой и второй групп без наемных работников предусмотрена возможность не платить единый налог на протяжении одного календарного месяца в году на время отпуска (п. 295.5 НКУ). Рассмотрим, что для этого нужно сделать 

1. Как уже отмечалось, освобождение от единого налога на период отпуска могут взять только плательщики первой и второй групп, которые не используют труд наемных работников.
2. Освобождение берется не чаще одного раза в год и именно на календарный месяц. То есть нельзя взять отпуск, переходящий из одного месяца в другой, например с 25 июля по 25 августа.
3. Для того чтобы взять такой отпуск, необходимо написать в свою налоговую заявление в произвольной форме (пп. 298.3.2 НКУ). Сроки подачи заявления не установлены, но, естественно, лучше сделать это заранее. Хотя теоретически его можно подать даже в месяце отпуска. Текст заявления может быть примерно такой:
«Прошу звільнити мене від сплати єдиного податку за серпень 2012 року як платника єдиного податку другої групи без найманих працівників на час відпустки згідно з п. 295.5 ст. 295 Податкового кодексу України».
4. Если авансовый взнос по единому налогу был уплачен заранее и за месяц отпуска, заявление можно дополнить следующим абзацем:
«Прошу зарахувати суму сплаченого авансового внеску з єдиного податку за серпень 2012 року (платіжне доручення №__ від ____) у рахунок авансового внеску з єдиного податку за вересень 2012 року згідно з п. 295.6 ст. 295 Податкового кодексу України».
Существует также мнение, что «переброс» налога на другой месяц следует оформлять отдельным заявлением. Думается, пока нет конкретных указаний ГНАУ, в каждой налоговой будут свои требования на этот счет. Поэтому, если возникла такая необходимость, этот вопрос лучше уточнить в своей налоговой.
5. Освобождение от уплаты единого налога на календарный месяц не освобождает от необходимости подачи налоговой отчетности. Поэтому, если отпуск приходится на период сдачи отчетности, следует подать все необходимые документы заранее.
6. Освобождение от единого налога никак не влияет на единый социальный взнос и другие налоги, поэтому их уплачивают в обычном порядке.
7. Что делать, если во время отпуска предприниматель получил доход? Например, поступили деньги на расчетный счет за товар, отгруженный до отпуска. Конечно, лучше избегать таких ситуаций. Но, если такое все же произошло, следует помнить, что НКУ не содержит прямого запрета на получения дохода во время отпуска. Главное — иметь подтверждающие документы, что товар был отгружен ранее, то есть деятельность велась до отпуска. Если же таких документов нет, скорее всего, налог придется заплатить. В таком случае хорошо, если деньги поступили до 20 числа — последней даты уплаты авансового платежа и есть возможность этот платеж провести. В противном случае можно получить штрафные санкции.

Источник: Налоговещание
Рубрика: Упрощенная система / Физлица — предприниматели на едином налоге

br /
  • Гости
  • Пишет: Алла |
  • Сообщений: 0 |
  • 29 января, 14:01
  • #
Часть нежилого помещения сдаю как ФЛП (на 2 группе) частному нотариусу, а вторую часть - ООО. На какой группе я должна находиться? Могу ли я сдавать помещение, как физ. лицо?