Разделы сайта
Главные новости
В Одесской области около 100 населенных пунктов остались без света

Измаил по-прежнему без воды, тепла и света: ждут четыре генератора из Одессы

Населенные пункты Килийского района Одесской области остались без света.

Центральный автовокзал Одессы отменил рейсы на Измаил и Рени.

Одесская область: нет света, воды и теплаНаселенные пункты Килийского района Одесской области остались без света

Подробнее: http://volnatv.com/novosti/region/11084-naselennye-punkty-kiliyskogo-rayona-odesskoy-oblasti-ostalis-bez-sveta.html

ШАНОВНИЙ ШУКАЧУ РОБОТИ!!!
ШАНОВНИЙ ШУКАЧУ РОБОТИ!!!

Skype-співбесіда.

Як пройти співбесіду по скайпу успішно — поради, які працюють
Як і будь-якого іншого співбесіди, до онлайн-інтерв’ю необхідно ретельно підготуватися, враховуючи певні правила:
- Скайп-інтерв’ю повинно бути узгоджено заздалегідь, щоб у Вас був час до нього підготуватися. Якщо Вам пропонують поспілкуватися по вакансії негайно і без підготовки — від цього інтерв’ю краще відмовитися, воно у будь-якому випадку буде не на Вашу користь.
- Після домовленості про час інтерв’ю з роботодавцем займіться організацією технічних основВашого майбутнього інтерв’ю. Якщо Ви не користувалися Skype раніше, скачайте програму на комп’ютер і увійдіть в ній, виберіть фото для аватара. Варто помітити, що Ваш логін повинен бути по-діловому коротким, серйозним і адекватним — імена типу pupsik, зайченя, дикий_фуфтик не підійдуть.
- Додайте в свій список контакт роботодавця заздалегідь.
- Незадовго до онлайн-інтерв’ю рекомендуємо ще раз перевірити якість зв’язку, зателефонувавши кому-небудь з друзів по скайпу.
- Ретельно виберіть одяг для співбесіди. Ведення розмови з дому зовсім не означає, що перед камерою Ви можете з’явитися в футболці з фривольним малюнком або старенькому джемпері. Вашу зібраність навіть при скайп-інтерв’ю, по діловому стилю одягу і зачіски, роботодавець оцінить позитивно, що буде Вам плюсом при прийомі на роботу. Читайте також: Правила дрес-коду для ділової жінки.
- Одягаючись на онлайн-співбесіда, не забувайте, що Ви можете опинитися в смішній ситуації, якщо раптом впаде камера або Вам раптом необхідно буде стати за потрібними документами, а Ви — в суворій блузці і жакеті, в поєднанні з шортами або домашніми «трениками».
- Ретельно підготуйте приміщення до скайп-інтерв’ю. Світло не повинен бути занадто сильним-за Вашої спини, інакше співрозмовник побачить на екрані лише Ваш темний силует. Подбайте, щоб лампа на столі або світло з вікна добре висвітлювали Ваше обличчя.
- На задньому фоні не повинно бути миготять дітей або домашніх тварин, недбало кинутих на диван речей, стіл з брудним посудом і т. д. Буде краще, якщо Ви розташуєтеся на тлі однієї з стін (бажано — без килима), щоб зайві речі не з’являлися в картинці на моніторі роботодавця.
- Всіх близьких варто попередити про час Вашого онлайн-співбесіди, запропонувавши їм погуляти в цей період на вулиці або посидіти в іншій кімнаті, щільно закривши двері.
- На час співбесіди вимкніть дверний дзвінок, мобільний і міський телефони, вимкніть радіо і телевізор.
- Все, що може знадобитися для співбесіди, у Вас має бути поруч. Покладіть біля комп’ютера всі свої документи, сертифікати, дипломи, роздруковані резюме і рекомендації. Приготуйте ручку та блокнот для необхідних записів під час інтерв’ю.
- Якщо Ви дуже сильно хвилюєтеся, перед співбесідою накидайте собі ті питання, які хочете задати роботодавцю, щоб не забути їх. Помістіть перед собою також всю необхідну інформацію, написану на папері, якщо не сподіваєтеся на свою пам’ять: дати закінчення навчальних закладів, спеціальність і назви Вузів, дати проходження спеціалізацій і т. д.
- Якщо під час інтерв’ю по скайп дзвінок раптом перервався, то, згідно з правилами ділового етикету, передзвонити повинен той, хто дзвонив.
- Спробуйте заздалегідь потренуватися свою промову. На скайп-співбесіді намагайтеся говорити рівно, правильно. Іноді роботодавці воліють зробити відеозапис інтерв’ю по скайпу, щоб потім ще раз переглянути вже з іншими співробітниками компанії, тому треба максимально уникати у своїй промові застережень, заминок, жаргонних або просторічних слів, а також неформального стилю спілкування.
Сподіваємось, що наші рекомендації були для Вас корисними, і Ви успішно пройшли співбесіду та отримали роботу, якщо ж ні – зверніться до Ренійського районного центру зайнятостіості, наші фахівці допоможуть у виборі вакансії.
Наша адреса: м.Рені, вул. Соборна, 78/А.
Умови призначення пенсії за віком з 1 січня 2018 року

Умови призначення пенсії за віком з 1 січня 2018 року

ФГИ готовит предприятия к приватизации

Фонд государственного имущества (ФГИ) утвердил перечень объектов, по которым в 2018 году должна начаться подготовка к приватизации. Об этом сообщил и.о. председателя ФГИ Виталий Трубаров.

«Это около 200 предприятий из разных отраслей: транспортные, химические, машиностроительные, сельскохозяйственные, угольные и другие.
День відкритих дверей у Рені
День відкритих дверей у Рені


Вже доброю традицією стає проведення Днів відкритих дверей у роботодавців. Днями безробітних Ренійського району запросила до себе фізична особа – підприємець Кудрєва Людмила Веніаминівна, що давно і успішно співпрацює з Ренійським районним центром зайнятості.
Власну справу Людмила Веніаминівна розпочала ще в 2004 році, то ж на ринку праці вона знаходиться майже 14 років. Основний вид діяльності – роздрібна торгівля білизною, різноманітними миючими засобами. Її магазин добре знають і в місті, і в районі.
Людмила Веніаминівна ознайомила присутніх з організацію роботи підприємства, розповіла про широкий асортимент товару, графік та умови праці. Окремо зупинилась на вимогах до претендентів на робочі місця. Також продемонструвала безробітним, як потрібно обслуговувати покупців в магазині.
Відвідувачі заходу висловили задоволення умовами праці та відношенням роботодавця до найманих працівників Захід відвідало 6 безробітних , а одній безробітній підприємець запропонувала більш детально ознайомитись з роботою безпосередньо на робочому місці.
Заступник начальника відділу
надання соцпослуг Ренійського РЦЗ Туренко Л.М.
16.01.2018
Для тих, хто бажає безкоштовно отримати професію за направленням служби зайнятості
До уваги шукачів роботи!

Ренійський районний центр зайнятості запрошує на навчання до Одеського центру професійно-технічної освіти державної службизайнятості.
На потужній, сучасній навчально-матеріальній базі Ви зможете отримати нову професію безкоштовно.
Комплекс будівель Державного навчального закладу «Одеський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості», розташований за адресою вул. Іцхака Рабіна 18-а.
Для проживання безробітних, які приїжджають на навчання з інших міст і регіонів надається безкоштовно гуртожиток.
В навчальних кабінетах та лабораторіях розміщені інтерактивні дошки, комп’ютерна техніка, сучасні електронні засоби навчання.
Наявна матеріально-технічна база дозволяє проводити підготовку та перепідготовку з великої кількості професій, що користуються попитом на ринку праці.
Інформуємо Вас, що в січні місяці 2018 року відбудеться навчання груп за наступними професіями:


Контролер-касир, 2 розряд - 01.02.2018
Кондитер, 3 розряд - 17.01.2018
Оператор верстатів з програмним керуванням, 2 розряд - 22.01.2018
Педикюрник, 2 розряд - 23.01.2018
Манікюрник, 2 розряд (ІІ клас) - 24.01.2018
Кухар, 3 розряд - 26.01.2018
Штукатур, 2-3 розряд - 29.01.2018
Продавець продовольчих товарів, 3 розряд - 30.01.2018
Лицювальник-плиточник, 2 розряд - 30.01.2018
Електромонтажник з освітлення та освітлювальних мереж, 2-3р - 31.01.2018
Слюсар-сантехнік, 2-3 розряд - 31.01.2018

Якщо Вас зацікавила інформація запрошуємо до Ренійського районного центру зайнятості за адресою: м.Рені, вул.Соборна, 78/А.
На пороге неуправляемого хаоса
 О формировании госпитальных округов как основе создания единого медицинского пространства области сегодня говорят много. Правда, мало кто имеет четкое представление о том, какой населенный пункт в каком госпитальном округе окажется, какие лечебные учреждения, с какими направлениями деятельности там останутся.
Знаменитая Орловка: 90-е возвращаются?..
Ровно в полночь с 5 на 6 января в селе Орловка Ренийского района неожиданно прозвучали выстрелы.
Створення нових робочих місць – підтримка роботодавця
Створення нових робочих місць – підтримка роботодавця

Роботодавці завжди були та залишаються незмінним клієнтами служби зайнятості, які створюють нові робочі місця та зберігають існуючі в непростих реаліях сьогодення. Уже досить значна кількість суб’єктів господарювання Ренійського району оцінили переваги у співпраці зі службою зайнятості та стали її постійними клієнтами та надійними соціальними партнерами. Тому фахівці Ренійського РЦЗ особливу увагу приділяють налагодженню партнерських стосунків із новоствореними роботодавцями щодо надання посильної допомоги в укомплектуванні вільних та новостворених робочих місць.
Серед чималої кількості послуг, в Ренійському районному центрі зайнятості дієво реалізовується послуга з компенсації єдиного внеску роботодавцям, що працевлаштовують соціально незахищених громадян на новостворені робочі місця та які проводять свою діяльність в пріоритетних галузях економіки та укомплектовують нові робочі місця особами із числа безробітних, що перебувають на обліку в центрі зайнятості.
Так, з моменту реалізації норм статей 26 та 27 Закону України «Про зайнятість населення» свої правом на компенсацію єдиного внеску скористалися уже 32 роботодавці міста Рені та Ренійського району, що працевлаштували 50 безробітних.
Співпраця з роботодавцями в цьому напрямку продовжується і зараз, в новому 2018 році, адже надання фінансової підтримки є вагомим стимулом створення нових робочих місць. Днями до Ренійського РЦЗ звернулось керівництво ОСББ «Вознесенська-75» із заявою на компенсацію єдиного внеску. В грудні 2017 року сюди було працевлаштовано безробітну Дьяченко Людмилу Георгіївну, яка перебувала на обліку в центрі зайнятості та відносилась до квотної категорії. Тож початок положено.


Заступник начальника відділу
надання соцпослуг Туренко Л.М.

15.01.2018 року
На спасение экосистемы Придунайских озер в областной казне на 2018 год заложена сумма 29,5 млн гривен
На мероприятия по повышению уровня воды в системе Придунайских озер и улучшению ситуации с водоснабжением жителей г. Болграда, на расчистку заиленных русел рек Татарбунарского и Измаильского районов в областном бюджете на этот год предусмотрена сумма 29 млн 500 тыс. гривен. Об этом сообщает пресс-служба областного совета.
Как сделать бетонное перекрытие?
Перекрытие можно сделать из бетонных плит перекрытия или заливкой цементного раствора в ограниченный объем заданной формы. Выполнить эту работу может как сам строитель, так и сторонняя организация. Однако процессу изготовления обязательно предшествует этап проектирования, в ходе которого выполняются все необходимые расчеты, в том числе и расчет необходимого количества используемых материалов.
Объездная дорога вокруг Рени с высоты птичьего полета

Облавтодор обнародовал видеоролик:

Объездная дорога вокруг Рени с высоты птичьего полета

Нависшая угроза кори

Новости о заболеваемости корью в Одесской области — как сводки с фронтов. Ситуация с каждым днем усугубляется — количество заболевших растет, есть летальные случаи. Больше тысячи случаев госпитализации, пятеро человек умерло. Накануне новогодних праздников в Одессе даже пришлось открыть 2 детских отделения, ведь в больницах лежат больше ста больных этим недугом.

Одесситы требуют от Порошенко объявления эпидемии кори и введения карантина

ПРАВДА

РЕНИЙСКИЙ ПИСАТЕЛЬ ВЛ.БУШНЯК ВСТРЕТИЛСЯ С ЛИЦЕИСТАМИ

09.01.2018г. на встрече с лицеистами Владимир Степанович коротко рассказал о своём литературном творчестве. Его роман «Стамбульский зазывала» получил премию Союза писателей России и Союза писателей Украины ...

ДЕТИ – ЭТО НАШЕ ПРОШЛОЕ

ОБЛАСТНАЯ ПРОГРАММА обеспечения жильём детей сирот вернулась в Рени

АМПУ планирует создать два новых филиала

...создание Дунайского филиала, который объединит Ренийский, Усть-Дунайский и Измаильский филиалы...

Співпраця з роботодавцями та соціальними партнерами
Співпраця з роботодавцями та соціальними партнерами

Почався новий 2018 рік. А перед фахівцями Ренійського РЦЗ уже стоять нові цілі та завдання з надання послуг населенню, в першу чергу – з працевлаштування безробітних та шукачів роботи. Для виконання цих завдань необхідно продовжувати налагодження партнерських стосунків з роботодавцями.
Тому, з метою розширення шляхів подальшої співпраці з роботодавцями і соціальними партнерами, а також інформування роботодавців про послуги, що надає служба зайнятості, 11 січня в Ренійському районному центрі зайнятості відбувся семінар для роботодавців. У семінарі взяли участь керівники та бухгалтери ПОУ міста та району, соціальні партнери.
Ключові питання заходу –це підведення підсумків діяльності центру зайнятості в 2017 році, визначення пріоритетів на новий 2018 рік, оцінка локального ринку праці. Особливу увагу присутніх було привернуто на підвищення результативності співпраці з роботодавцями, адже саме роботодавець є найбільшим споживачем послуг, що надаються центром зайнятості, він є замовником на робочу силу та її одержувачем. В діяльності центру зайнятості взаємодія з роботодавцями являється пріоритетним напрямком, і йому приділяється максимальна увага.
Ще одне важливе питання, що було висвітлено під час семінару - працевлаштування громадян, що потребують додаткових соціальних гарантій та подання роботодавцями до центру зайнятості щорічної інформації про зайнятість та працевлаштування осіб, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню.
Всі присутні взяли активну участь в обговоренні, отримали вичерпні відповіді на поставлені запитання та дійшли висновку, що лише тісна співпраця з роботодавцями, встановлення партнерських стосунків, які основані на врахуванні інтересів роботодавця, дадуть змогу покращити якість надання соціальних послуг.


11.01.2018 року
Заступник начальника відділу
надання соцпослуг Туренко Л.М.
Причинами “голоду” на ринку праці у 2018 році
Причинами “голоду” на ринку праці у 2018 році буде навіть не стільки трудова міграція, скільки відсутність кваліфікованої робочої сили, через брак освіти, а також низькі зарплати.

Про це у коментарі повідомив заступник голови Державної служби зайнятості Сергій Кравченко.

“На сьогодні взагалі є велика проблема з підбором кадрів, яку відчувають практично всі підприємства. І це пов’язано не лише з трудовою міграцією (обсяги якої передбачити не можливо), але і з тим, що професійно-технічні училища сьогодні не навчають або не можуть навчати студентів працювати на тому чи іншому обладнанні. Кадрові проблеми також пов’язані з рівнем заробітних плат”, — зазначив Кравченко.

При цьому, за його словами, зупинити трудову міграцію може збільшення заробітної плати за умови, що інфляція зростати не буде.

Як додав Кравченко, на сьогодні, велика кількість підприємств, які скаржаться на трудову міграцію та кадровий голод, насправді, не хочуть платити достойну заробітну плату своїм працівникам, яка б дозволяла людям працювати набагато краще та не думати про те, щоб кудись поїхати.

“Є підприємства, які мають постійні проблеми з персоналом. Причинами цих проблем є те, що вони платять людям мінімалку, а інше — обіцяють доплачувати в конверті, проте обманюють працівників і платять менші суми. Тому люди звільняються, вони вимушені шукати кращої долі й кудись їхати. Але є роботодавці, у яких сталий колектив, і люди звільняються переважно через сімейні обставини. Тому, підприємцям задля залучення та утримання працівників, варто, насамперед, забезпечити достойний рівень заробітної плати та комфортні умови праці, адже з цим в Україні також є проблеми”, — підкреслив заступник голови служби зайнятості.

Крім того, він додав, що кадрові проблеми наразі переживають не лише українські підприємці, аналогічна ситуація також спостерігається у Європі, Китаї, зокрема, бракує саме кваліфікованих працівників.

Джерело:https://news.finance.ua/…/u-sluzhbi-zajnyatosti-nazvaly-pry…
IT-майбутнє України
Данилюк спрогнозував велике IT-майбутнє України
Україна може стати одним з основних IT-центрів Європи та навіть світу. Про це написав у Facebook міністр фінансів України Олександр Данилюк.

“Наша країна має всі шанси стати одним з основних IT-центрів в Європі та, можливо, у світі. У нас є чудові стартапи, розвинена інфраструктура, висококваліфіковані фахівці та уряд, який розуміє необхідність створення кращих умов для бізнесу та готовий працювати над цим”, — зазначив він, коментуючи відкриття українського павільйону на одній з найбільших світових технологічних виставок в Лас-Вегасі Consumer Electronics Show.

Данилюк порадів тому, що інноваційні українські компанії розвиваються відповідно до основних міжнародних трендів (штучний інтелект, віртуальна реальність, дрони тощо).

“Я вірю в ринок, приватну ініціативу, креативність і кропітку роботу. Саме це дозволило українським стартапам потрапити на цю виставку”, — додав міністр.

Як уточнив очільник Мінфіну, прогнози щодо розвитку ІТ-сектора в світі вражають: розмір світового IT ринку в 2018 році досягне 3,7 трильйонів доларів, що на 4,3% більше, ніж у 2017 році (3,5 трильйони доларів).

“Країна, яка прагне до сучасної, диверсифікованої та стійкої економіки, має будувати її на основі інноваційних технологій”, — підкреслив міністр фінансів.

За матеріалами УНН
САД показала, на какой стадии находится строительство объездной дороги вокруг Рени
Строительство автомобильной дороги общего пользования «Обход города Рени» будет завершено в 2018 году. Об этом сообщает пресс-центр Службы автомобильных дорог Одесской области.
СРОЧНО ВАКАНСІЯ
ШАНОВНІ ШУКАЧІ РОБОТИ!!!

Державному підприємству "Ренійський морський торговельний порт" терміново потрібен:

- КРАНІВНИК ПОРТАЛЬНОГО КРАНУ (з документами матроса).

Стабільна оплата праці, соціальний пакет гарантується .
Місце проведення робіт: м .Рені.
За додатковою інформацією звертатись до фахівців Ренійського районного центру зайнятості за адресою:м.Рені, вул. Соборна, 78/А.
Важлива інформація для тих, хто звільняється!
Важлива інформація для тих, хто звільняється!

При звільненні працівника часто виникає ситуація, коли йому не виплачують так званих "розрахункових".

При звільненні з роботи вам потрібно пам'ятати:

- роботодавець, звільняючи працівника, зобов'язаний видати йому належно оформлену трудову книжку і провести з ним розрахунок. Виплата проводиться в день звільнення згідно частини першої статті 47 КЗпП України.
- якщо з вами не розрахувались у день звільнення, ви маєте право звернутись через місяць, чи навіть через рік і вимагати виплати середньої зарплати за весь цей час, який пройшов від дня звільнення. Непроведення з вини власника або уповноваженого ним органу розрахунку з працівником у зазначені строки є підставою для відповідальності, передбаченої статтею 117 Кодексу.
- після ухвалення судового рішення про стягнення заборгованості із заробітної плати роботодавець не звільняється від відповідальності, передбаченої статтею 117 КЗпП України, а саме виплати середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні, тобто за весь період невиплати власником або уповноваженим ним органом належних працівникові при звільненні сумм.
- крім всього зазначеного, ви маєте право вимагати відшкодування моральної шкоди, якої вам завдав роботодавець, залишивши вас без виплачених коштів. Підставою для цього згідно зі статтею 237-1 КЗпП України є факт порушення прав працівника у сфері трудових відносин, який призвів до моральних страждань, втрати нормальних життєвих зв’язків і вимагав від нього додаткових зусиль для організації свого життя.
І запам'ятайте: сама по собі відсутність коштів у роботодавця не виключає його відповідальності.
Джерело: http://znaj.ua/
Шукаєш роботу? Звертайся до фахівців Ренийського районного центру зайнятості м. Рени, вул. Соборна, 78/а. Информація про вільні робочі місця . Вакансії оновлюється щоденно.
Реклама
Авторизация
Погода
Погода в Ренах
Праздники
Кадендарь
«    Январь 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
Архив новостей
Январь 2018 (45)
Декабрь 2017 (87)
Ноябрь 2017 (61)
Октябрь 2017 (47)
Сентябрь 2017 (31)
Август 2017 (41)
Новостной общественный портал города Рени и Ренийского района.
Сайт является площадкой свободной журналистики и не модерируется администрацией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Администрайия не разделяет позицию журналистов и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
Опубликовнные материлы, фотографии, видеосъемки, размещенные на сайте, и являющиеся авторской работой - ЗАПРЕЩЕНО размещать, и использовать на других сайтах и блогах:
Без указания прямой ссылки на источник.
В каких либо других целях, не связанных с темой публикации.
Электронная почта для связи с администрацией сайта:
reniinfo@i.ua
Українська революція (1917-1921 рр.)

Українська  революція (1917-1921 рр.)                 «Обставини так склались, що великі завдання і досягнення стали для нас можливі, що ми можемо творити не тільки свобідну й незалежну Україну, а й Україну Велику»
                                                                                                                                                     Грушевський М.С.Українська  революція (1917-1921 рр.)

Нагаєвський І. Історія української держави двадцятого століття.-Київ: Український письменник, 1994.-413 с.На основі документів, свідчень сучасників, на тлі тогочасних подій в Європі автор  розгортає  картину боротьби  за державність України в усій її складності  і суперечливості. 

Українська  революція (1917-1921 рр.)
Політична історія України.  XX століття : в 6  т./редкол.:І.Ф.Курас та ін.. – Київ:Генеза,2003.- Т.2: Революція в Україні: політико - державні моделі та реалії(1917-1920).- 488с. На широкій  документальній основі  в книзі відтворено  складні, суперечливі  процеси здійснення    революції,  пошук правових моделей національно-державної організації, та результати  спроб втілення  їх у  суспільну практику.  

Українська  революція (1917-1921 рр.)

Солдатенко В.Ф.  Проект « Україна».1917-1920 рр. Постаті. - Кіровоград: Імекс-ЛТД, 2013.- 511с.     В книзі подані нариси  про  діячів  революційної доби 1917-1920рр., їх позицію і дії   на  одному з переломних  рубежів  вітчизняної  історії. Відкривається книга розповіддю про М.С.Грушевського. Назви нарисів  у більшості запозичені  з  творів  та висловлювань   тих діячів, кому присвячені сюжети  і виражають їх  позицію  та переконання.   До публікації додається коротка  бібліографія  праць та основні публікації  про  кожного  з діячів. 

 

Хома І.Я. Січові стрільці. Створення , військово-політична діяльність та збройна  боротьба Січових  Стрільців у 1917 – 1919рр.- Київ: Наш час,2011.-103 с.Українська  революція (1917-1921 рр.)

На основі документів  автор розповідає про військове формування Січових стрільців, яке було створене і діяло у складі української армії  в 1917 -1919 роки та   участь  січовиків  у боротьбі проти зовнішньої агресії, їх вплив на  весь хід  українських визвольних змагань.

 

   Шаповал Ю. Держава: ілюстрована енциклопедія України. – Київ: Балтія- Друк,2008.- 160 с.: іл.Українська  революція (1917-1921 рр.)

Розділ книги «Державні моделі  XX століття»  розповідає   про діяльність Центральної Ради, Гетьманат Скоропадського, , Директорію УНР   і ЗУНР.

    

Українська  революція (1917-1921 рр.)
Яневський Д.Б.  Проект «Україна». Грушевський. Скоропадський. Петлюра. - Харків: Прапор,2012.- 921с.

На сторінках своєї  книги   журналіст, телеведучий,  доктор історичних наук Данило  Яневський  намагається створити цілісне  і об’єктивне  уявлення  про  феномен  української державності. Читачі  дізнаються, що  часом приховують сучасні міфотворці  про вітчизняну історію періоду 1917-1920рр.,  спробують   разом з  автором   з’ясувати   що відбувається в   країні в наш час.   

 

                                                                            Центральна Рада

                                                         (4(17) березня 1917 - 29 квітня 1918 року)  

 В березні 1917 року  в Києві створена Українська Центральна Рада(УЦР), яка об’єднала  представників головних українських політичних партій і стала  керівним осередком  української  націонал –демократичної революції. Головою УЦР  був обраний видатний історик і політичний діяч  М.С.Грушевський.

 

«Це  був центр, до якого  радіусами  стікались усі хилитання    пробудженої  національної енергії…   В першій стадії  свого існування Центральна Рада свідомо розраховано брала на себе вираз тільки національного обличчя українського народу»

                                                                                                  Винниченко В. Відродження нації.

 

Українська  революція (1917-1921 рр.)

    Грушевський М.С. Твори: у 50 т./ голов. Ред.. П.Сохань.- Львів:Світ, 2002.- Т.4. кн.. 1: Серія «Суспільно – політичні твори ( доба Української  Центральної Ради  бепезень1917- квітень 1918).- 2007.- 432с.

В томі зібрані статті, промови,заяви, звернення видатного історика та державного діяча,  написані   ним   у час перебування  на чолі   Української  Центральної Ради.  Кожен текст -  безцінний документ, який допомагає відтворити події  тих складних часів.

 

Українська  революція (1917-1921 рр.)

  Грушевський М.С. Хто такі українці  і чого вони  хочуть.- К. Знання,1991.- 240 с. 

    В книгу ввійшли політичні праці  Грушевського ,  написані   протягом 1917- 1918 року, в яких він намагався пояснити  прагнення  тогочасного  українсь-кого  руху  до створення  власної держави. Пояснити  перш за все самим українцям, хто вони як нація   і чого ця нація прагне.  М.Грушевський  розглядає питання  про походження  назви  «українці»  і про те, якою   народ хоче бачити   свою країну.    

 

Українська  революція (1917-1921 рр.)

   З Першого Універсалу Української Центральної Ради// Історія України. Джерельний літопис/за ред..В.І.Червінського,М.І.Обушного.- Київ: ДП «Дирекція ФВД»,2008.- С.380-382. 

Перший Універсал був прийнятий 10 червня 1917 року і проголошував: « Хай буде Україна вільною. Не одділяючись від усієї Росії… хай народ український на своїй землі має право  сам порядкувати  своїм життям…»

 

 

Українська  революція (1917-1921 рр.)
Матвієнко В.Скориставшись нерішучістю Києва //Політика і час. – 2002.-№7.- с.75-86.

Стаття детально розповідає про складну ситуацію 1917-1918 років і спроби  уряду Української Народної Республіки дипломатичними шляхами  вирішити Бессарабське питання.

 

Українська  революція (1917-1921 рр.)

     Солдатенко В.Ф. Україна  в революційну добу: іст.ессе -хроніки: у 4-х т.: т.1. рік 1917.- Харків:Прапор, 2008.- 560с.

Перша книга  історичного ессе в хронологічній послідовності відтворює  розвиток історичних подій на Україні   на переломному рубежі – у добу  революцій 1917 року

 

Українська  революція (1917-1921 рр.)

Четвертий універсал Української Центральної  Ради // Горєлов М.Є. Держава  і цивілізація в історії України/ М.Є.Горєлов, О.П.Моця, О.О. Рафальський : монографія.- К.- ЕКО- ПРОДАКШН, 2009.- С.776-781.

Четвертий універсал, прийнятий  22 січня 1922 року, проголошував самостійність України і завершував  складний, суперечливий  процес розвитку українського національно - визвольного руху.

 

                                                       

 

 

                                                    Гетьманат Павла Скоропадського

                                                  (29 квітня 1918 –14 грудня 1918 року)

       29 квітня  1918 року за підтримки командування окупаційних військ, здійснено  державний переворот, в ході якого розпущено Центральну Раду і гетьманом України проголошено Павла Скоропадського. Замість задекларо-ваної  в Конституції  УНР  парламентської республіки утворилася  держава у формі  гетьманату.

         «Від часів Гетьманства 1918 року державність українська стала фактом,  з яким світ  вже рахувався  і буде рахуватись.  Тепер тільки від нас самих, українців, залежать докази, що факт цей здатний до  життя»

                                                                                                               Скоропадський П. Спомини.

 

Українська  революція (1917-1921 рр.)

 Крути. Січень 1918 року: документи, матеріали, дослідження, кіносценарій/упорядник Я.Гаврилюк; Іст.- культурол. т-во «Герої  Крут».- Київ: Вид.центр «Просвіта», 2008.-840 с.

До книги увійшли  невідомі та маловідомі  документи, матеріали, свідчення, спогади  учасників бою та статті видатних  особистостей доби Української  революції  про знаменитий за своєю трагічністю  і героїзмом бій під Крутами.

 

Українська  революція (1917-1921 рр.)

         Савченко В.А. Павло Скоропадський – останній гетьман України.- Харків: Фоліо,2008.- (Історичне досьє).

Нова книга відомого історика   на основі  архівних  документів,спогадів сучасників  розповідає про неоднозначну  особу  останнього гетьмана      Павла  Скоропадського і його   діяльність в період  бурхливих  подій  української   революції. 

 

Українська  революція (1917-1921 рр.)

       Скоропадський П. Спомини.- К.: Україна,1992.-112с.

    У своїх спогадах останній гетьман України розповідає  про маловідомі факти з історії громадянської війни   та   про свої погляди і  діяльність, що передувала встановленню гетьманської влади.

 

Українська  революція (1917-1921 рр.)м

Сорока Ю. В. Бій  під  Крутами.- К.: Золоті  Ворота,2013.-129с.

На основі  документів, спогадів очевидців і судження істориків, які стосуються  тих трагічних подій, автор аналізує ситуацію, яка склалася в країні, охопленій революцією, та подає  неупереджену картину  одного  з найбільш трагічних епізодів тих часів - бій під Крутими.

 

 

                                                                                              Директорія УНР

                                                               
                                                            (14 листопада  1918 року - 10 листопада 1920 року)

    Директорія УНР- вищий орган державної влади відродженої Української Народної Республіки, який діяв  з 14 листопада 1918 року до  10 листопада 1920 року.  

 

   «Директорія є тимчасова  верховна  влада  революційного часу. Одержавши на час боротьби  силу і право управління  державою від … трудящого народу. Директорія  передасть  свої повноваження  тому ж  самому  народові»

                З Декларації  Директорії  Української Народної  Республіки.

 

Українська  революція (1917-1921 рр.)

Винниченко В. Відродження нації ( Історія української революції марець 1917- грудень 1919р): репринтне вид. 1920 року. - Київ: Політвидав, 1990.-  Ч. 1-3.    

Винниченко В., відомий  державний і політичний діяч, який   був  Головою  Генерального Секретаріату Центральної Ради,  пізніше – Головою Директорії  в    своїй книзі подає правдиву картину боротьби  українства  і всебічно аналізує події в Україні в 1917- 1919 роках.

 

Українська  революція (1917-1921 рр.)Кульчицький С.  Володимир  Винниченко/С.Кульчицький,  В.Солдатенко.- К.: Вид. дім «Альтернатива», 2005.-376с.

Книга  є першою  політичною біографією одного із засновників УНР,  українського революціонера і відомого письменника. Узагальнюючи  досягнення науки, користуючись  архівними документами, матеріалами преси та записами щоденника та всім творчим  здобутком В.Винниченка, автори  відтворюють   його постать і справи  впродовж  життя, показують його сильні і слабкі сторони. Особливу увагу  історики  звертають на період  революційних подій 1917- 1919 років.

 

Українська  революція (1917-1921 рр.)м

     Мазепа І.П.  Україна  в огні й бурі революції 1917-1921.- Дніпро-петровськ: Січ,2002.-334с.

До книги ввійшли спогади видатного українського  державного, громадського та політичного  діяча и про революційні події  на завершальному етапі визвольних змагань.

 

Українська  революція (1917-1921 рр.)Савченко В.А. Симон  Петлюра. –Харків: Фоліо, 2015.- 127с.

Книга В.Савченка – спроба розповісти  не тільки про  погляди і  діяльність   С.Петлюри, а показати живу людину і дати змогу читачам дізнатися яким насправді  був відомий політичний  діяч.

 

Українська  революція (1917-1921 рр.)м

Сергійчук В. Симон  Петлюра.- Київ: Україна,2004.- 448с.- ( Українські державники).

В книзі розповідається про  життя   і діяльність громадського і  політичного діяча Симона  Петлюри, його  боротьбу за незалежність України.

 

Українська  революція (1917-1921 рр.)

Сергійчук В. Українська соборність.  Відродження українства в 1917-1920 роках.- Київ: Українська Видавнича Спілка,1999.- 413 с.

На великому архівному матеріалі,що раніше переховувався в спецфондах,  автор засвідчує    одвічне прагнення українців до творення  самостійної соборної держави.

 

Українська  революція (1917-1921 рр.)

Яневський Д.Б.  Проект «Україна», або Крах Симона  Петлюри.- Харків: Фоліо, 2010.- 315с.

На сторінках книги автор  намагається з’ясувати, що  саме відбувається  в Україні  від грудня 1918 року і  до листопада 1920 , хто, як і коли  насправді створив Директорію,ким і як був підписаний Акт Злуки. 

 

 

                                                                     

                                                                       

                                                                                  Завершення української революції

                                                                          ( листопад 1920 - 17 листопада 1921 року)

 

      "Нема сорому в тому, щоб бути переможеним у боротьбі за свободу. Навпаки, така поразка може стати джерелом духовної обнови, що з нього черпатимуть силу наступні покоління, продовжники цієї самої боротьби на новому історичному етапі".  

                                                                                                                                            Лисяк-Рудницький І.

 

 

Українська  революція (1917-1921 рр.)

    Верига В. Листопадовий рейд .- Київ: Вид-во ім.. О.Теліги, 1995.- 192с.

Восени  1921 року  трагічний    Листопадовий рейд  Української  Повстан-ської Армії під командуванням генерал-хорунжого Ю.Тютюнника став  останнім  виступом   армії УНР   проти більшовиків,  останньою спробою часів Визвольних змагань   1917 – 1921 років  відстояти незалежність  України.

 

Українська  революція (1917-1921 рр.)

 Другий Зимовий похід. Листопадовий рейд. Базар.-Київ:Фундація О.Ольжича,1995.- 239с.

В книзі зібрані спогади учасників Другого Зимового походу або, як його ще називають, Листопадового рейду. Похід відбувся  у жовтні - листопаді 1921 року і закінчився трагедією під містечком Базар – розстрілом 359 взятих у полон  повстанців. Війна за незалежність  закінчилася.

 

 

         Детальніше  ознайомитись з історією Української революції та подіями, які відбувалися  в  цей період в нашому краї, ви зможете, завітавши  до Ренійської центральної районної бібліотеки.                                                                  

 

 

Укладач виставки:  Г.Ф.Тарасенко