Разделы сайта
Главные новости
РЕНИ: ОСТОРОЖНО, РАБОТАЕТ МЭРИЯ
ЧАСТНОЕ БТИ – ОЧЕРЕДНАЯ ЖЕРТВА МЭРА ПЛЕХОВА
(И.Плехов объявил гибридную войну частному БТИ).
Щодо перерахунку пенсій з 01.03.2019рокуЩодо перерахунку пенсій з 01.03.2019року

Щодо перерахунку пенсій з 01.03.2019року

В РЕНИ ВЕРНУЛИСЬ БАНДИТСКИЕ 90-е
Во дворе президентские выборы, а в Рени процветает криминал. Взрываются гранаты, идёт контрабанда, работает наркотрафик, бытует воровство; коррупция, рейдерство и рэкет.
«На спомин… від Шевченка»
Цьогорічні Шевченківські дні в центральній районній бібліотеці завершились проведенням літературно-мистецької години для учнів 9-х класів ЗОШ №1 та Ренійської гімназії.«На спомин… від Шевченка»
«На спомин… від Шевченка»
«На спомин… від Шевченка»
Весенний форум аматоров литературного творчества
Весенний форум аматоров литературного творчества
10 марта Прощеное воскресенье

Прощеное воскресенье в 2019 году – 10 марта: смысл Прощеного воскресенья и как просить прощения

С праздником 8 МАРТА!

С прекрасным праздником весны

Мы Вас сердечно поздравляем.

Здоровья, счастья и любви

От всей души мы Вам желаем!

И солнце пусть Вам ярко светит,

И птички радостно поют,

Пусть в Вашем доме воцарятся

Веселье, мир, тепло, уют.


Великому Кобзарю – 205
Великому Кобзарю – 205
9 березня - 205 роковини від дня народження Великого Кобзаря.
Долучаючись до ювілейних урочистостей пам’яті Т.Г. Шевченка, центральна районна бібліотека запрошує ренійців на літературно-мистецьку виставку «На незабудь… від Шевченка».
Фонарные столбы
На самом деле организовать освещение на приусадебной территории совсем не проблематично, поскольку на современном рынке можно найти большое количество разных осветительных элементов. По-особенному популярными являются именно уличные фонари
Участь фахівців Головного управління у семінарі з фахівцями Головного управлінняДержпродспоживслужби в Одеськійобласті

З метою забезпечення виконання розпорядження Кабінету МіністрівУкраїни від 05.09.2018 р.№649-р «Про заходи, спрямовані на  детінізацію відносину в сфері зайнятості населення», за ініціативою Головного управління Держпраці в Одеській області в Ренійському  районі проведено семінар спільно з фахівцями санітарного відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Ізмаїльського міжрайонного управління Головного управління  Держпродспоживслужби в Одеській області.

Співпраця з Головним управлінням Державної служби з питань безпечності харчових  продуктів та захисту прав споживачів в Одеській області  здійснюється на виконання «Плану спільнихзаходів між Головним управлінням Держпраці в Одеській області та Головним управлінням Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту прав споживачів в Одеській області».

На семінар були запрошені роботодавці – оператори ринку та їх наймані працівники.

Фельдшер санітарного відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Ізмаїльського міжрайонного управління ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області Юрій Жантик  інформував, що інспектори Держпродспоживслужби під час проведення заходів державного нагляду вимог дотримання санітарного законодавства у сфері безпечності харчових продуктів та захисту прав споживачів операторами ринку фіксують непоодинокі випадки не лише порушення санітарного законодавства, зокрема відсутність медичних оглядів у працівників, але й факти нелегального працевлаштування, що створює додаткові ризики для споживачів. Розповів про порядок реєстрації операторів ринку в Єдиному державному реєстрі, створення  єдиної державної бази даних професійних медоглядів, за допомогою якого  контролюючі органи можуть швидко перевірити легітимність конкретного медогляду, про поступову заміну паперових бланків медоглядів на електронні, нагадав про обов’язковість проведення медичних оглядів декретованим контингентом населення – працівникам окремих професій та посад, діяльність яких пов’язана з обслуговуванням населення і може призвести до поширення інфекційних хвороб.

Наталя Стрижкова — начальник відділу економіки, торгівлі та туризму Ренійської райдержадміністрації — інформувала присутніх  про підготовку районного плану заходів з питань детінізації доходів громадян та зайнятості населення на 2019-2020 роки, який розробляється згідно із розпорядженням Одеської обласноїдержавної адміністрації «Про заходи що до легалізації трудових відносин, забезпечення мінімальних гарантій з оплати праці, підвищення рівня заробітної плати». На підставі цього документу буде активізовано роботу комісії з легалізації трудових відносин за участю фахівців Головних управлінь Держпраці, ДФС, Держпродспоживслуби  Одеськоїобласті та іншими службами.

Старший інспектор Головного управління Держпраці в Одеській області Ігор Сорокін нагадав про порядок оформлення  трудових договорів, обов’язковість проведення попередніх та періодичних медичних оглядів за рахунок роботодавця.

Окремо розглянуто ситуацію з укладанням трудового договору, повідомленням ДФС про укладання трудового договору та проведенням попереднього медичного огляду.

Ст.інспектор ГУ Держпраці в Одеській області                    І.Сорокін

на Украине разрабатывают план «оживления» аэропорта в Измаиле
бВ Одесской области планируют вновь открыть аэропорт «Измаил», который был заморожен в 2010 году. Заместитель председателя Одесского облсовета Юрий Димчогло рассказал о возможных перспективах данного проекта.
Археолог з Афін - гість центральної районної бібліотеки

Минулого тижня нашу бібліотеку відвідав археолог і власник клубу подорожів з Афін Константину Костас.

Археолог з Афін - гість центральної районної бібліотеки

на украинском участке Дуная в апреле ожидается высокое половодье
В бассейне Дуная ожидается формирование высокого весеннего половодья. Согласно прогнозам, это приведет к подтоплению некоторых объектов в портах Рени и Измаил, а также города Вилково, сообщает пресс-служба ЧАО «УДП» со ссылкой на информацию Дунайской гидрометобсерватории.
Завалы по школьной учебе: что делать родителям
Учебный кризис — знакомое многим родителям состояние: ребенок запустил учебу, наполучал двоек, ему грозит неаттестация, второй год, вылет из школы. Обычная родительская реакция — закрутить гайки, лишить карманных денег, компьютера, летних каникул, подарков. Но это редко помогает. Проблема не в том, что ребенок не хочет, а в том, что не может исправить положение дел. У него еще нет навыков кризисного менеджмента. И трудная учебная ситуация — хороший случай научить его это делать.
ДОРОГУ ОСИЛИТ ИДУЩИЙ

ДОРОГУ ОСИЛИТ ИДУЩИЙОбъездная дорога вокруг Рени (Дорога Колевича)

Одни говорят, другие делают.

" В степях зеленых Буджака..."
Литературный календарь 2019 года отмечен юбилеем А.С. Пушкина.
В биографии великого поэта 1820-1824 гг. обозначены как южная ссылка.
" В степях зеленых Буджака..."
" В степях зеленых Буджака..."
Щодо нових умов виплати субсидій

Щодо нових умов виплати субсидій

 

Обпалені афганською війною.
15 лютого в районному Будинку культури пройшли урочистості з нагоди 30-річчя виведення радянських військ з Афганістану.
Центральна районна бібліотека для учасників заходу презентувала виставкову експозицію краєзнавчих матеріалів «Афган: наша память и боль».
Обпалені афганською війною.
Обпалені афганською війною.
Полный список кандидатов в президенты Украины
Как сообщает ОПОРА, документы с 31 декабря по 3 февраля подали более 90 человек, из них ЦИК зарегистрировала 44 кандидата.
Афганистан наша память и боль
15 февраля исполняется 30 лет вывода советских войск из Афганистана. Афганистан наша память и боль
Година краєзнавчої книги
4 лютого читальний зал центральної районної бібліотеки відвідали підопічні Ренійського райвідділу філії Державної установи «Центр пробації в Одеській області». Година краєзнавчої книги
Реклама
Авторизация
Погода
Погода в Ренах
Праздники
Кадендарь
«    Март 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Архив новостей
Март 2019 (11)
Февраль 2019 (14)
Январь 2019 (19)
Декабрь 2018 (20)
Ноябрь 2018 (20)
Октябрь 2018 (27)
Новостной общественный портал города Рени и Ренийского района.
Сайт является площадкой свободной журналистики и не модерируется администрацией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Администрайия не разделяет позицию журналистов и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
Опубликовнные материлы, фотографии, видеосъемки, размещенные на сайте, и являющиеся авторской работой - ЗАПРЕЩЕНО размещать, и использовать на других сайтах и блогах:
Без указания прямой ссылки на источник.
В каких либо других целях, не связанных с темой публикации.
Электронная почта для связи с администрацией сайта:
reniinfo@i.ua
Українська революція (1917-1921 рр.)

Українська  революція (1917-1921 рр.)                 «Обставини так склались, що великі завдання і досягнення стали для нас можливі, що ми можемо творити не тільки свобідну й незалежну Україну, а й Україну Велику»
                                                                                                                                                     Грушевський М.С.Українська  революція (1917-1921 рр.)

Нагаєвський І. Історія української держави двадцятого століття.-Київ: Український письменник, 1994.-413 с.На основі документів, свідчень сучасників, на тлі тогочасних подій в Європі автор  розгортає  картину боротьби  за державність України в усій її складності  і суперечливості. 

Українська  революція (1917-1921 рр.)
Політична історія України.  XX століття : в 6  т./редкол.:І.Ф.Курас та ін.. – Київ:Генеза,2003.- Т.2: Революція в Україні: політико - державні моделі та реалії(1917-1920).- 488с. На широкій  документальній основі  в книзі відтворено  складні, суперечливі  процеси здійснення    революції,  пошук правових моделей національно-державної організації, та результати  спроб втілення  їх у  суспільну практику.  

Українська  революція (1917-1921 рр.)

Солдатенко В.Ф.  Проект « Україна».1917-1920 рр. Постаті. - Кіровоград: Імекс-ЛТД, 2013.- 511с.     В книзі подані нариси  про  діячів  революційної доби 1917-1920рр., їх позицію і дії   на  одному з переломних  рубежів  вітчизняної  історії. Відкривається книга розповіддю про М.С.Грушевського. Назви нарисів  у більшості запозичені  з  творів  та висловлювань   тих діячів, кому присвячені сюжети  і виражають їх  позицію  та переконання.   До публікації додається коротка  бібліографія  праць та основні публікації  про  кожного  з діячів. 

 

Хома І.Я. Січові стрільці. Створення , військово-політична діяльність та збройна  боротьба Січових  Стрільців у 1917 – 1919рр.- Київ: Наш час,2011.-103 с.Українська  революція (1917-1921 рр.)

На основі документів  автор розповідає про військове формування Січових стрільців, яке було створене і діяло у складі української армії  в 1917 -1919 роки та   участь  січовиків  у боротьбі проти зовнішньої агресії, їх вплив на  весь хід  українських визвольних змагань.

 

   Шаповал Ю. Держава: ілюстрована енциклопедія України. – Київ: Балтія- Друк,2008.- 160 с.: іл.Українська  революція (1917-1921 рр.)

Розділ книги «Державні моделі  XX століття»  розповідає   про діяльність Центральної Ради, Гетьманат Скоропадського, , Директорію УНР   і ЗУНР.

    

Українська  революція (1917-1921 рр.)
Яневський Д.Б.  Проект «Україна». Грушевський. Скоропадський. Петлюра. - Харків: Прапор,2012.- 921с.

На сторінках своєї  книги   журналіст, телеведучий,  доктор історичних наук Данило  Яневський  намагається створити цілісне  і об’єктивне  уявлення  про  феномен  української державності. Читачі  дізнаються, що  часом приховують сучасні міфотворці  про вітчизняну історію періоду 1917-1920рр.,  спробують   разом з  автором   з’ясувати   що відбувається в   країні в наш час.   

 

                                                                            Центральна Рада

                                                         (4(17) березня 1917 - 29 квітня 1918 року)  

 В березні 1917 року  в Києві створена Українська Центральна Рада(УЦР), яка об’єднала  представників головних українських політичних партій і стала  керівним осередком  української  націонал –демократичної революції. Головою УЦР  був обраний видатний історик і політичний діяч  М.С.Грушевський.

 

«Це  був центр, до якого  радіусами  стікались усі хилитання    пробудженої  національної енергії…   В першій стадії  свого існування Центральна Рада свідомо розраховано брала на себе вираз тільки національного обличчя українського народу»

                                                                                                  Винниченко В. Відродження нації.

 

Українська  революція (1917-1921 рр.)

    Грушевський М.С. Твори: у 50 т./ голов. Ред.. П.Сохань.- Львів:Світ, 2002.- Т.4. кн.. 1: Серія «Суспільно – політичні твори ( доба Української  Центральної Ради  бепезень1917- квітень 1918).- 2007.- 432с.

В томі зібрані статті, промови,заяви, звернення видатного історика та державного діяча,  написані   ним   у час перебування  на чолі   Української  Центральної Ради.  Кожен текст -  безцінний документ, який допомагає відтворити події  тих складних часів.

 

Українська  революція (1917-1921 рр.)

  Грушевський М.С. Хто такі українці  і чого вони  хочуть.- К. Знання,1991.- 240 с. 

    В книгу ввійшли політичні праці  Грушевського ,  написані   протягом 1917- 1918 року, в яких він намагався пояснити  прагнення  тогочасного  українсь-кого  руху  до створення  власної держави. Пояснити  перш за все самим українцям, хто вони як нація   і чого ця нація прагне.  М.Грушевський  розглядає питання  про походження  назви  «українці»  і про те, якою   народ хоче бачити   свою країну.    

 

Українська  революція (1917-1921 рр.)

   З Першого Універсалу Української Центральної Ради// Історія України. Джерельний літопис/за ред..В.І.Червінського,М.І.Обушного.- Київ: ДП «Дирекція ФВД»,2008.- С.380-382. 

Перший Універсал був прийнятий 10 червня 1917 року і проголошував: « Хай буде Україна вільною. Не одділяючись від усієї Росії… хай народ український на своїй землі має право  сам порядкувати  своїм життям…»

 

 

Українська  революція (1917-1921 рр.)
Матвієнко В.Скориставшись нерішучістю Києва //Політика і час. – 2002.-№7.- с.75-86.

Стаття детально розповідає про складну ситуацію 1917-1918 років і спроби  уряду Української Народної Республіки дипломатичними шляхами  вирішити Бессарабське питання.

 

Українська  революція (1917-1921 рр.)

     Солдатенко В.Ф. Україна  в революційну добу: іст.ессе -хроніки: у 4-х т.: т.1. рік 1917.- Харків:Прапор, 2008.- 560с.

Перша книга  історичного ессе в хронологічній послідовності відтворює  розвиток історичних подій на Україні   на переломному рубежі – у добу  революцій 1917 року

 

Українська  революція (1917-1921 рр.)

Четвертий універсал Української Центральної  Ради // Горєлов М.Є. Держава  і цивілізація в історії України/ М.Є.Горєлов, О.П.Моця, О.О. Рафальський : монографія.- К.- ЕКО- ПРОДАКШН, 2009.- С.776-781.

Четвертий універсал, прийнятий  22 січня 1922 року, проголошував самостійність України і завершував  складний, суперечливий  процес розвитку українського національно - визвольного руху.

 

                                                       

 

 

                                                    Гетьманат Павла Скоропадського

                                                  (29 квітня 1918 –14 грудня 1918 року)

       29 квітня  1918 року за підтримки командування окупаційних військ, здійснено  державний переворот, в ході якого розпущено Центральну Раду і гетьманом України проголошено Павла Скоропадського. Замість задекларо-ваної  в Конституції  УНР  парламентської республіки утворилася  держава у формі  гетьманату.

         «Від часів Гетьманства 1918 року державність українська стала фактом,  з яким світ  вже рахувався  і буде рахуватись.  Тепер тільки від нас самих, українців, залежать докази, що факт цей здатний до  життя»

                                                                                                               Скоропадський П. Спомини.

 

Українська  революція (1917-1921 рр.)

 Крути. Січень 1918 року: документи, матеріали, дослідження, кіносценарій/упорядник Я.Гаврилюк; Іст.- культурол. т-во «Герої  Крут».- Київ: Вид.центр «Просвіта», 2008.-840 с.

До книги увійшли  невідомі та маловідомі  документи, матеріали, свідчення, спогади  учасників бою та статті видатних  особистостей доби Української  революції  про знаменитий за своєю трагічністю  і героїзмом бій під Крутами.

 

Українська  революція (1917-1921 рр.)

         Савченко В.А. Павло Скоропадський – останній гетьман України.- Харків: Фоліо,2008.- (Історичне досьє).

Нова книга відомого історика   на основі  архівних  документів,спогадів сучасників  розповідає про неоднозначну  особу  останнього гетьмана      Павла  Скоропадського і його   діяльність в період  бурхливих  подій  української   революції. 

 

Українська  революція (1917-1921 рр.)

       Скоропадський П. Спомини.- К.: Україна,1992.-112с.

    У своїх спогадах останній гетьман України розповідає  про маловідомі факти з історії громадянської війни   та   про свої погляди і  діяльність, що передувала встановленню гетьманської влади.

 

Українська  революція (1917-1921 рр.)м

Сорока Ю. В. Бій  під  Крутами.- К.: Золоті  Ворота,2013.-129с.

На основі  документів, спогадів очевидців і судження істориків, які стосуються  тих трагічних подій, автор аналізує ситуацію, яка склалася в країні, охопленій революцією, та подає  неупереджену картину  одного  з найбільш трагічних епізодів тих часів - бій під Крутими.

 

 

                                                                                              Директорія УНР

                                                               
                                                            (14 листопада  1918 року - 10 листопада 1920 року)

    Директорія УНР- вищий орган державної влади відродженої Української Народної Республіки, який діяв  з 14 листопада 1918 року до  10 листопада 1920 року.  

 

   «Директорія є тимчасова  верховна  влада  революційного часу. Одержавши на час боротьби  силу і право управління  державою від … трудящого народу. Директорія  передасть  свої повноваження  тому ж  самому  народові»

                З Декларації  Директорії  Української Народної  Республіки.

 

Українська  революція (1917-1921 рр.)

Винниченко В. Відродження нації ( Історія української революції марець 1917- грудень 1919р): репринтне вид. 1920 року. - Київ: Політвидав, 1990.-  Ч. 1-3.    

Винниченко В., відомий  державний і політичний діяч, який   був  Головою  Генерального Секретаріату Центральної Ради,  пізніше – Головою Директорії  в    своїй книзі подає правдиву картину боротьби  українства  і всебічно аналізує події в Україні в 1917- 1919 роках.

 

Українська  революція (1917-1921 рр.)Кульчицький С.  Володимир  Винниченко/С.Кульчицький,  В.Солдатенко.- К.: Вид. дім «Альтернатива», 2005.-376с.

Книга  є першою  політичною біографією одного із засновників УНР,  українського революціонера і відомого письменника. Узагальнюючи  досягнення науки, користуючись  архівними документами, матеріалами преси та записами щоденника та всім творчим  здобутком В.Винниченка, автори  відтворюють   його постать і справи  впродовж  життя, показують його сильні і слабкі сторони. Особливу увагу  історики  звертають на період  революційних подій 1917- 1919 років.

 

Українська  революція (1917-1921 рр.)м

     Мазепа І.П.  Україна  в огні й бурі революції 1917-1921.- Дніпро-петровськ: Січ,2002.-334с.

До книги ввійшли спогади видатного українського  державного, громадського та політичного  діяча и про революційні події  на завершальному етапі визвольних змагань.

 

Українська  революція (1917-1921 рр.)Савченко В.А. Симон  Петлюра. –Харків: Фоліо, 2015.- 127с.

Книга В.Савченка – спроба розповісти  не тільки про  погляди і  діяльність   С.Петлюри, а показати живу людину і дати змогу читачам дізнатися яким насправді  був відомий політичний  діяч.

 

Українська  революція (1917-1921 рр.)м

Сергійчук В. Симон  Петлюра.- Київ: Україна,2004.- 448с.- ( Українські державники).

В книзі розповідається про  життя   і діяльність громадського і  політичного діяча Симона  Петлюри, його  боротьбу за незалежність України.

 

Українська  революція (1917-1921 рр.)

Сергійчук В. Українська соборність.  Відродження українства в 1917-1920 роках.- Київ: Українська Видавнича Спілка,1999.- 413 с.

На великому архівному матеріалі,що раніше переховувався в спецфондах,  автор засвідчує    одвічне прагнення українців до творення  самостійної соборної держави.

 

Українська  революція (1917-1921 рр.)

Яневський Д.Б.  Проект «Україна», або Крах Симона  Петлюри.- Харків: Фоліо, 2010.- 315с.

На сторінках книги автор  намагається з’ясувати, що  саме відбувається  в Україні  від грудня 1918 року і  до листопада 1920 , хто, як і коли  насправді створив Директорію,ким і як був підписаний Акт Злуки. 

 

 

                                                                     

                                                                       

                                                                                  Завершення української революції

                                                                          ( листопад 1920 - 17 листопада 1921 року)

 

      "Нема сорому в тому, щоб бути переможеним у боротьбі за свободу. Навпаки, така поразка може стати джерелом духовної обнови, що з нього черпатимуть силу наступні покоління, продовжники цієї самої боротьби на новому історичному етапі".  

                                                                                                                                            Лисяк-Рудницький І.

 

 

Українська  революція (1917-1921 рр.)

    Верига В. Листопадовий рейд .- Київ: Вид-во ім.. О.Теліги, 1995.- 192с.

Восени  1921 року  трагічний    Листопадовий рейд  Української  Повстан-ської Армії під командуванням генерал-хорунжого Ю.Тютюнника став  останнім  виступом   армії УНР   проти більшовиків,  останньою спробою часів Визвольних змагань   1917 – 1921 років  відстояти незалежність  України.

 

Українська  революція (1917-1921 рр.)

 Другий Зимовий похід. Листопадовий рейд. Базар.-Київ:Фундація О.Ольжича,1995.- 239с.

В книзі зібрані спогади учасників Другого Зимового походу або, як його ще називають, Листопадового рейду. Похід відбувся  у жовтні - листопаді 1921 року і закінчився трагедією під містечком Базар – розстрілом 359 взятих у полон  повстанців. Війна за незалежність  закінчилася.

 

 

         Детальніше  ознайомитись з історією Української революції та подіями, які відбувалися  в  цей період в нашому краї, ви зможете, завітавши  до Ренійської центральної районної бібліотеки.                                                                  

 

 

Укладач виставки:  Г.Ф.Тарасенко